Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ShimbaCK

DOS/Windows 7 widzi stacje DVD ale nie nagra nic na DVD

Polecane posty

Witam!

Mam dziwny problem ale jednak jest to upierdliwe.

Gdy włączam komputer powiadomienie o pamięci ram grafika itd. aż na sam koniec pojawia się

No disk driver...

No cóż wszystko fajnie ale gdy chce coś nagrać coś na dvd "windowsem" nie mam takiej możliwości mogę nagrywać tylko cd.

Muszę odpalać nero chociaż czasami i on zawodzi.

I tu moje pytanie czy da się jakoś "ruszyć" biosa do działania i zmusić go do znalezienia tej nieszczęsnej stacji?

Jeszcze występuje drugi problem ten już jest poważniejszy.

Wydaje mi się, że jest on związany z płytą główną otóż:

gram spokojnie w Mass Effect I i po jakiś 15 minutach gry wyrzuca mnie do windowsa wyskakuje error związany z kartą dźwiękową (scalona) po komunikacie o błędzie "sypie" się wszystko przykładowo:

gg, nod, mozilla no wszystko się zamyka a jak jakimś cudem odtworzę piosenkę to jest taki pisk jak by zarzynać zwierzę.

Proszę o jakąś poradę może to płyta się "fajczy".

A może wystarczy jego aktualizacja bios-a po której musiał bym mnie ktoś pokierować bo nie umiem tego zrobić.

Sprzęt i system:

Win7 64bit

4GB ram GoodRam 800MHz

GTS 250 512MB 256bit DDR3

Mobo Asus M2V

AMD Athlon 64x2 3,0+

WDC WD2000JB 200GB

Cooler Master 400W

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to nagrywarka? Do nagrywania DVD lepiej nie używać standardowych systemowych narzędzi.

Co do płyty sprawdź najpierw czy nie ma świeższych sterowników, jak chcesz aktualizować BIOS to Ci pomogę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dwie rzeczy. Poaktualizuj wszystkie sterowniki, bo może one coś mieszają. Jeśli nie, to obejrzyj dokładnie płytę i posprawdzaj, czy wszystkie kable są dobrze dociśnięte. Warto również sprawdzić, czy na płycie nie ma napuchniętych, lub rozlanych kondensatorów, no i czy nic nie śmierdzi spalenizną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustosunkuję się do obu wypowiedzi:

- nagrywarka to Samsung SH - S182D/RSMN

- co do sterowników owszem są ale jak ściągnąłem asus updater to po ściągnięciu sterowników program przestaje działać

- jeżeli chodzi o resztę podzespołów wszystko jest aktualizowane na bieżąco

- kable są starannie dociśnięte

- na płycie nie ma napuchniętych, lub rozlanych kondensatorów

- i nic nie śmierdzi spalenizną

Jeżeli można to prosił bym o pokierowanie mnie w sprawie biosu jak to się robi krok po kroczku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...