Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

yojc

Rozwiązany: Regularne ścinki systemu

Polecane posty

Witam, mam problem ze świeżo złożonym komputerem... może najpierw specyfikacja:

CPU: Intel Xeon X3440

MoBo: ASUS P7P55D-E

RAM: A-Data DDR3 +Series 1600MHz 2x2GB

HDD: 2x (RAID0) Samsung F3 HD502HJ (32K stripe)

GPU: Inno3D GTX470

PSU: Corsair 650TX

DVD: LG GDR-8161B

OS: Windows 7 Home Premium x64

Problem jest natury takiej, że występują regularne ścinki systemu. Przycina się zarówno obraz jak i dźwięk (choć dźwięk trochę rzadziej), występuje to zarówno w grach jak i Windowsie (widać przy np. przeciąganiu okna). W jednych grach jest to bardziej zauważalne (np. Most Wanted), w innych mniej (np. GTAIII). Swoją drogą w MW słońce mryga w rytm ścinek (?!)

Zauważyłem, że mryga dioda od użycia dysków, mniej więcej raz na sekundę (również w trybie awaryjnym). Przycinki idealnie się z nią zgrywają. Dyski są na pewno sprawne, przed spięciem w RAID sprawdzałem je. Wydajność miały w porządku (wg HDTune średnio 119MB/s i 116MB/s), SMART również, skan na obecność bad sectorów nic nie wykazał.

Martwi mnie natomiast wydajność dysków po spięciu - wydaje mi się być zbyt niska:

http://img148.imageshack.us/img148/8679/hd...arkintelrai.png

W trybie awaryjnym lekko się poprawiło, choć też chyba nie jest w porządku:

http://img64.imageshack.us/img64/2558/hdtu...rkintelraid.png

System jest świeżo postawiony, wirusów/robaków nie ma. Sterowniki od mobo (z płyty) i gpu (najnowsze) są zainstalowane.

Macie jakieś pomysły? Bo ja już nie :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, SMART sprawdzałem przed spięciem w RAIDa... no niby coś się mogło zmienić (choć wątpię), później spróbuję SMARTa odczytać.

//EDIT: CrystalInfo zgłasza brak dysku.

W każdym razie posiedziałem chwilę, pomyślałem, pokombinowałem i problem ścinek chyba poszedł w zapomnienie. Okazało się, że na płycie od mobasa sterownik od JMicron JMB36X był wadliwy - ściągnąłem z Internetu najnowszy i już jest OK, lampka od HDD nie mryga i wydajność w grach wydaje się być w porządku. Nie polepszyło to jednak zbytnio szybkości macierzy - teraz jest średnio ok. 220MB/s. To chyba nie jest optymalny wynik?

//EDIT2: OK, poszperałem trochę w necie i te 220MB/s wydają się mieścić w granicach przyzwoitości.

Mam natomiast teraz inne pytanie - czy sterowniki od JMicron JMB36X są w ogóle wymagane? Jak się okazało ich nowsza wersja również wpływa negatywnie na wydajność - nie aż tak znacząco, no ale.

Pod kontroler JMicrona (port IDE) mam podpięty napęd DVD - czy brak sterowników wpłynie negatywnie na jego pracę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...