Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Erionus

Starcraft: Brood War - problem ze spolszczeniem

Polecane posty

Na początek- witam wszystkich, gdyż to mój pierwszy post na tym forum. Mam dosyć poważny problem dotyczący spolszczenia do Starcrafta. Moja gra jest oczywiście oryginalna w wersji 1.15.2. Spolszczenie o nazwie TC SC PL przystosowane jest natomiast do innych wersji gry. Zainstalowałem najnowsze patche, to nic nie pomogło. Wyczytałem gdzieś w końcu, że do prawidłowego działania tego spolszczenia potrzebna jest starsza wersja gry: 1.13, 1.14 itp. Czy wiecie zatem w jaki sposób mogę zdegradować swą wersję gry, bym posiadał niższą? A może znacie jakiś inny sposób na rozwiązanie tego problemu?

Co dokładnie jest nie tak: Po zainstalowaniu spolszczenia Menu mam po polsku. Nazwy jednostek czy poszczególnych opcji- również. Najabardziej istotną część gry- czyli odprawy przed misją w formie pisanych dialogów (i monologów) pozostały angielskie. Tak więc mam obecnie wersję polsko-angielską.

Pozdrawiam i proszę o szybką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że się pogniewasz, dlatego nie dawałem nawet linka, anyway, wg. prawa autorskiego i ówczesnego regulaminu gry może posiadać zewnętrzną kopie, jeśli ma oryginalny key :)

Ale ok, Lordzik nie pozwala to inaczej to ugryziemy, nie ma problemu. Z tego co widzę, sam mam wersję starka 1.16.1.1 i spolszczenie chodziło mi bez problemu, pytanie podstawowe, masz samego starka czy bw?

Rzecz kolejna, spolszczenie ściągnij stąd.

Odpalasz je, klikasz Instaluj SC TC PL, Zgadzam się itd., w zależności czy chcesz nazwy jednostek (full unit) czy nie (half unit) przetłumaczone to wybierasz na dole jedną z tych opcji i powinno grać.

Jeśli masz BW, spolszczenie z tej strony też nie działa, to ściągnij patch 1.16 i spróbuj ponownie ;)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ok, Lordzik nie pozwala to inaczej to ugryziemy, nie ma problemu. Z tego co widzę, sam mam wersję starka 1.16.1.1 i spolszczenie chodziło mi bez problemu, pytanie podstawowe, masz samego starka czy bw?

Rzecz kolejna, spolszczenie ściągnij stąd.

Odpalasz je, klikasz Instaluj SC TC PL, Zgadzam się itd., w zależności czy chcesz nazwy jednostek (full unit) czy nie (half unit) przetłumaczone to wybierasz na dole jedną z tych opcji i powinno grać.

Jeśli masz BW, spolszczenie z tej strony też nie działa, to ściągnij patch 1.16 i spróbuj ponownie ;)

Pozdrawiam.

Zrobiłem już wszystko według tych zaleceń, problem jednak nadal nie jest rozwiązany. Wciąż odprawy przed misjami mam w języku angielskim. Spolszczenie próbowałem pobrać też ze strony pobieralnia.pl. Niby to samo (nazwa TC SC PL), ale były tam do zainstalowania 2 pliki. Jeden zatytułowany Menu PL został prawidłowo wgrany, ale drugi o tytule Missions PL niestety nie działa (wyskakuje informacja o błędzie w aplikacji). Macie jeszcze jakieś pomysły? Czy pozostają mi już tylko wspomniane torrenty? :icon_rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj grę (nie odpowiedziałeś czy masz BW :P) do 1.16.1.1 (ten patch który dałem jest do 16), a najlepiej odinstaluj ją,, usuń cały folder, z kosza też, zainstaluj ponownie, zpatchuj do najwyższej możliwej wersji (czyli właśnie 1.16.1.1) i dopiero zainstaluj spolszczenie, możliwe, że wszystko Ci się po prostu pogryzło od kombinowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj grę (nie odpowiedziałeś czy masz BW :P) do 1.16.1.1 (ten patch który dałem jest do 16), a najlepiej odinstaluj ją,, usuń cały folder, z kosza też, zainstaluj ponownie, zpatchuj do najwyższej możliwej wersji (czyli właśnie 1.16.1.1) i dopiero zainstaluj spolszczenie, możliwe, że wszystko Ci się po prostu pogryzło od kombinowania.

Mam BW. Łączyłem się battlenetem, więc mam tą najnowszą wersję. Próbowałem przeinstalować, nic nie skutkuje. Najwyraźniej muszę odpuścić sobie grę w starcrafta a przed zakupem drugiej części przeczytać jakieś streszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po ściągnięciu gry z oficjalnej strony blizza i jej instalacji jaką masz jej wersje? (wejdź w folder z zainstalowaną grą, prawym na starcraft.exe> właściwości> wersja.

Nawet jeśli jakimś cudem nie da się tego zrobić, to kupując dwójkę masz w "mini instrukcji" streszczenie jedynki, ba, nawet podczas instalacji lektorka czyta Ci wstęp do historii która ma miejsce w 2 części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po ściągnięciu gry z oficjalnej strony blizza i jej instalacji jaką masz jej wersje? (wejdź w folder z zainstalowaną grą, prawym na starcraft.exe> właściwości> wersja.

Po ściągnięciu ze storny blizza mam wersję 1.15.2.1, czyli tą samą, którą zawiera moja wersja 'pudełkowa'. Po ściągnięciu nowych patchów moja wersja to 1.16.1.1, czyli ta, o której wspominałeś.

Dziwi mnie jednak coś: odinstalowałem grę, usunąłem wszystkie pliki związane z nią i ze spolszczeniem (ze strony którą podałeś). Instaluję wszystko ponownie. Wchodzę w instalator spolszczenia i widzę... jedynie opcję ''Uruchom SC PL'' oraz ''Instaluj ENG Units''. Czyli tak, jakby spolszczenie cały czas było zainstalowane. Wchodzę do gry i nawet menu nie jest w wersji polskiej. Czy to możliwe, że jakiś plik ze spolszczenia się jeszcze nie odinstalował? Jeśli tak co na to poradzić, by móc zainstalować je ponownie?

W związku z tym problemem korzystałem ze spolszczenia z innej strony, ale wspomniane odprawy przed misjami w formie dialogów pozostawały nadal angielskie (menu było polskie a także nazwy jednostek).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...