Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Paveloo951

Zawias systemu, Windows 7

Polecane posty

Nie za bardzo wiem co tu napisać... Ostatnio antywir wykrył parę trojanów, a że tylko skanowanie miałem dostępne (koniec licencji na ochronę) to postawiłem system na nowo, po uprzednim formacie... Teraz system mi się zawiesza. Raz potrafi działać tydzień bez żadnego skrzypu, a raz wiesza się parę razy dziennie. Nie działa wtedy ani myszka, ani alt+ctrl+del, tylko reset pomaga. Niezależnie od tego co robię- przeglądam neta, gram, nic nie robię- zawiasy występują beż przyczyny. Nie wiem, może po formacie coś źle wgrałem, stery jakieś nowe są potrzebne, nie mam pojęcia... Mam Winde 7 32bitową, cokolwiek trzeba jeszcze podać to piszcie, bo sam nie za bardzo wiem jakie dane/podzespoły się podaje przy takich problemach...

@EDIT- formatowałem sam C://, na nim jest system, dwie inne partycje zostawiłem w spokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj pełną konfigurację sprzętową. W tym dokładny model płyty głównej, pamięci, karty graficzne oraz zasilacza. Napisz też z jakiej karty dźwiękowej korzystasz. Zamieść też logi z OTL (we wszystkich możliwych miejscach wybierz opcję "użyj filtrowania").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast formatować dysk (a właściwie partycję systemową) powinieneś zainstalować darmowego dobrego antywirusa od Microsoftu (Microsoft Security Essentials) i nim spróbować usunąć wirusy. To raz. Dwa, że mogły pozostać robaki na tej partycji, której nie sformatowałeś. Trzy: przeskanuj komputer w poszukiwaniu malware oraz innych świństw (Malwarebytes Anti-Malware oraz SpyBot Search&Destroy). Cztery: podaj pełną konfigurację sprzętową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skanowanie raz się włącza raz nie, dzisiaj mi się (za bodajże 6 razem ;/) udało i Malwarebytes nie znalazł niczego na żadnej partycji. OTL albo zawiesza się zaraz po starcie, albo mi resetuje kompa od razu jak tylko kliknę na ikonkę. Z Mozillą się dzieje to samo- włączam i jest zawias, ewentualnie pochodzi trochę i zawiesza. Przed chwilą mi dysku nie wykrywało, włączało się bootowanie z CD... Konfiguracja:

Zasilacz OCZ Z600SXS 600W

AMD Phenom II X2 545

ZOTAC GeForce GTX275

Gigabyte GA-MA74GM-S2H (rev.3.0)

Seagate Barracuda 7200.12 320GB

Dwie kości GoodRama po 2GB DDR2 800 MHZ każda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć tutaj screeny z zakładki Health programu HDTune. Sprawdź pamięci programem Memtest86+ (trzeba wypalić na płytę, a w BIOS-ie ustawić napęd na pierwsze miejsce w opcjach bootowania). Niech testuje ok. 3 godziny. Napisz, czy wykrył błędy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co niepokoi, to wysoka wartość w polu Command Timeout. Zazwyczaj oznacza to jedną z dwóch możliwości:

1. Kabel zasilający jest niedociśnięty. Należy sprawdzić, czy kable są porządnie podociskane.

2. Zasilacz nawala. Należy sprawdzić miernikiem jakie napięcia podaje zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można zmierzyć napięcia zasilacza?

Link do poradnika znajdziesz w mojej sygnaturze. Koniecznie trzeba mierzyć miernikiem, pomiary programowe są bardzo niedokładne.

Czy może spróbować go docisnąć?

Warto spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie problemy z kablem/napięciem to co to może być? Bo zauważyłem, że teraz najczęściej zawiesza się gdy odpalam Mozzillę, grać w gry mogę normalnie, słuchać muzyki, oglądać filmy też, czasem na pulpicie jeszcze zawiesi, ale głównie w Mozzilli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po jakiemu napisałem? W 2010 roku wątpię, by ktoś ostatnich czterech słów nie zrozumiał, albo nawet się obraził za to. Zresztą ta fraza była i tak niewiele znacząca, nawet jeśli ktoś by się nie połapał co tam jest napisane to całość postu jest jak najbardziej zrozumiała. Tylko teraz pytanie który kabel zmienić, bo są dwa, a oba dociskałem i nie wiem z którym coś nie bangla. So, what now?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...