Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xswistaqx

Trzeszczenie dźwięku Win 7 x64 Professional

Polecane posty

Otóż mam problem z dość (BARDZO delikatnie mówiąc) nieprzyjemnym trzeszczeniem dźwięku. Na początku miałem nadzieję, że to beznadziejne sterowniki Creative'a ale po wysłaniu karty na gwarancję problem nie zniknął. Następnie sprawdziłem głośniki na laptopie siostry i okazało się, że działają dobrze. Co gorsza po przeinstalowaniu systemu problem nadal pozostaje. Wirus to też raczej nie jest bo ani Malwarebytes' Anti Malware ani G-Data nie znalazły nic.

Konfig kompa jest w sygnaturce a zintegrowana dźwiękówka to jakiś zwykły HD Audio. Będę jeszcze kombinował ze sterownikami HD Audio i spróbuję zdobyć inne głośniki do testów ale nastawiałbym się na problem systemowy bo z Xtreme Gamerem był ten sam problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź może jak to wygląda na jakiejś dystrybucji LiveCD GNU/Linuksa (tak dla pewności). Jeśli problem jest natury programowej, to najprawdopodobniejszą przyczyną są sterowniki, ale trudno jest mi stwierdzić jakie sterowniki będą odpowiednie. Spróbuj tych sterów, lub ogólnie testuj możliwie najnowsze. Na stronie producentów płyt przeważnie są przestarzałe, więc warto sprawdzić na stronie producenta układu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P-klik na ikonkę dźwięku w system tray -> zakładka Odtwarzanie -> dwuklik na aktywnym urządzeniu -> zakładka Zaawansowane -> sprawdź jaką masz tutaj wybraną częstotliwość próbkowania i w razie czego zmień na najwyższą. Daj znać, czy pomogło. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym problemem jest to, że dzieje się to na 2 różnych kartach dźwiękowych. Niestety zmiana próbkowania nie pomogła.

Jakby tego było mało to jeszcze coś się z USB [****************]. Nie da się niczego skopiować bo się zawiesza. Ja to mam kutfa szczęście...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś błędy wyskakują, czy po prostu się wiesza?

Sprawdź, jak mówił Sevard, czy problem z dźwiękiem występuje na jakimś LiveCD. Jeśli tak, to masz problem ze sprzętem gdzieś (na co może wskazywać też problem z USB). W takim wypadku wrzuć screen z zakładki Health w HD Tune, potraktuj RAMki MemTestem i procesor OCCT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacza bym nie obwiniał bo przed reinstalem systemu USB działało bardzo dobrze.

Zakładki Health nie pokażę bo jest pusta. Głośniki wydają się działać poprawnie. Tak samo dysk. Gry, programy, system działają dobrze poza dźwiękiem i kopiowaniem USB.

Co do słabego zasilania na USB - klawiatura, myszka i pad działają. Poza tym mniejsze pliki udaje się skopiować.

EDIT [23:41]

I USB działa znowu. Przestawiłem opcję w BIOSie z 8x4 na 6x6 i zaczęło działać. Dźwięk jednak nadal jest problemem i czasem potrafi się przyciąć przy odtwarzaniu muzyki i kopiowaniu czegoś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...