Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ata15

Rozwiązany: Chłodzenie grafiki.

Polecane posty

Witam. Ostatnio karta graficzna osiąga mi 80-81 stopni jak dotąd było tylko max 79. Pomyślałem żeby zainstalować program od karty Easytool i jak będę odpalał jakąś grę to ustawie na sztywno np.60% prędkość wentylatora bo teraz dochodzi do 56%. Tylko mam pytanie może się coś stać z chłodzeniem tzn. szybciej się wentyl wyrobi albo coś? W sumie po to to jest ale wole spytać. I jeszcze jaka jest dobra maksymalna temperatura PCB?

http://img541.imageshack.us/img541/1975/tempw.jpg Tak to wygląda po mniej,więcej godzinie grania w Grida. Cpuid odpalony już w trakcie gry.

A można czyścić wentylatory patyczkami do uszu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyścić najlepiej sprężonym powietrzem, albo nawet patyczkami do uszu uważając aby niczego nie uszkodzić. Te 80 st. to jeszcze narazie nic złego. Temp. grafy czym niższa tym lepiej. Temp. grafy gdy osiąga 100 st. to coś jest nie tak, punkt krytyczny to ok. 120-130 st. Możesz ustawić na sztywno tylko poobserwuj czy temp. nie bedzie wyższa jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maks. dopuszczalne temperatury zależą od modelu karty graficznej. Podaj go.

//edit: faktycznie, ale ze mnie pierdoła :icon_redface:

Maks. temperatura dla GTX260 wg nVidii wynosi 105C. Z obecnymi ~80C raczej nie masz się co martwić, ale przeczyścić karty nie zaszkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tranzystory zaczynają zmieniać właściwości fizyczne mając około 130* a topią się (płyną) w temp. powyżej 150* także masz jeszcze duży zapas.

Niemniej jednak jeżeli chcesz, to możesz wziąść jakieś alternatywne chłodzenie - wiadomo, im zimniej tym większe możliwości OC/dłuższa żywotność bez OC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty nigdy poważnie nie kręciłem. Jedynie gdy ją dostałem to trochę się pobawiłem a tak to bez OC. Wystarcza mi to co mam. W Gridzie zauważyłem, że gdy jadę to nagle mi wszystko zwolni, samochód staje w miejscu dzieje się to niecałą sekundę a potem wszystko jest dobrze. Dzieje się to 1-2 razy jak gram ale nie przeszkadza.

Obieg raczej dobry. Wentylatory z przodu i z tyłu kable raczej dane bardziej na górę żeby nie mąciły powietrza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś czy w czasie tych zacięć dysk nic nie zapisuje ? Możesz podać jeszcze jaki masz zainstalowany zestaw antywirus+firewall. Możliwe, że czasem pobiera aktualizacje, i co za tym idzie HDD nie nadąża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze przed graniem wyłączać wszystkie efekty w windowsie i ustaw go na minimalną rozdzielczość. Przydałoby się też oczyścić system ccleanerem albo odkurzaczem. Sprawdź obieg powietrza w obudowie, może dołóż jakiś wentylator? Oczyść z kurzu wszystko, nie tylko GPU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Avg i A-Squared (teraz już pod inną nazwą) tylko że gdy nie gram przez neta to gram przy odłączonym necie. Kabla na razie nie mam jak zmienić. Pogram i zobaczę na ten dysk.

Przy zwolnieniu nie zdążyłem popatrzeć. Ale nic złego się nie dzieje? Żeby mogło się coś zepsuć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przy takich temperaturach... twoje są w miarę OK. Mój Radeon x1650Pro odkąd go mam to zawsze w stresie jeździł powyżej 80C (teraz w upały to i 85C) i nic mu nie jest. Po prostu niektóre karty są gorętsze od innych i tyle, zwykle są też lepiej przystosowane do wysokich temperatur.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...