Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kuba114

Rozwiązany: Konfiguracja sieci

Polecane posty

Otóż mam taki problem - chce zrobić Internet w domu. Mam sygnał radiowy (z anteny na dachu) i wpiąłem tą antenę do TL-WR543G (bo ten 2 nie ma wykrecanej anteny gdzie bym mógł wpiąć kabel z dachu).

I wszystko ładnie skonfigurowałem, komputerki w domu mają dostęp do sieci (mogę nawet na każdym pingować na DNS) tyle że nie ma neta na żadnym.

Wiem w czym jest problem - dostępu do neta wymaga wpisanie WEP'a - tyle że ani na jednym ani na drugim routerku nie znalazłem opcji, gdzie by to wpisać.

Ktoś może konfigurował sieć dzięki tym routerom? Bo może zwyczajnie się nie da tego zrobić i trzeba kupić model który daje możliwość wpisania WEP'a ? Chyba że ja po prostu nie znalazłem nigdzie tej opcji.

Jakby ktoś wiedział jak to zrobić albo miał dostęp do jakiegoś poradnika (naturalnie inglisz mi nie jest obcy) to będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

p.s. Jak zły dział wybrałem to sorry i niech mod przeniesie w razie potrzeby.

Pozdrawiam.

EDIT: dodam, że próbowałem to zrobić tak, żeby router tylko wysłał zaszyfrowany sygnał dalej do domu (znaczy się - żeby zamiast na jednym komputerze z anteny na dachu był sygnał w domu wszędzie, żeby trzeba było po prostu na każdym kompie z osobna wpisać WEP i by był net) - ale tak się nie da, bo żeby był net trzeba ustawić "ten jeden właściwy adres IP" - a na 3 kompach jednego IP nie ustawie bo będzie konflikt.

Więc trzeba zrobić tak, by router dostawał sygnał, łączył sie z internetem i już internet słał do domu - tyle że nie wiem gdzie ten felerny WEP wpisać na nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu WEP ? Przecież WEP to szyfrowanie, które nadaje router a nie dostawca. Tak więc wejdź na WR543G do zakładki Wireless i wyłącz tam szyfrowanie. To samo zrób w WR340G. Na WR543G musisz jeszcze sklonować MAC adres bo być może wymaga tego twój ISP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Otóż, chodzi o to, że żeby się podłączyć do neta (jak antena z dachu jest wpięta do sieciówki w PC to trzeba wpisać WEP. I jak ten WEP trzeba wpisać żeby uzyskać neta to jak mogę to inaczej zrobić na routerze żeby rozsyłał neta jak on jest zabezpieczony WEPem?

Powtarzam, pingować z każdego kompa który jest podłączony do WR543G mogę i nawet na DNS ale nie ma dalej na żadnym kompie neta - sieć jest ale neta nie ma więc to chyba jest spowodowane tym właśnie WEPem którego nie mogę wpisać na routerze nie? Bo na każdym kompie z osobna mogę ten WEP wpisać by się podłączył z netem ale powtarzam - by WEP "wszedł" i był net to musi na kompie być ustawiony adres 172.23.20.5 - jak będzie nawet 172.23.20.6 to już neta nie będzie - więc musze zrobić tak, żeby router podłączał się do neta z tym WEPem zakichanym i wtedy już "gotowego neta" wysyłal po domu, żeby nikt już wepa nie musiał wpisywać.

I tak:

- WEP jest wyłączony na WR543 (na drugim routerze też)

- MAC ustawiłem na WR543 ten, który miała wcześniej sieciówka w PC który był podłączony z netem.

A neta jak nie było, tak nie ma.

Nie wiem, może piszę niezrozumiale ale taki właśnie jest problem. Z instrukcji wiele się nie dowiedziałem bo tam tylko jest opisane jak podłączyć neta przez WAN (jak wsadze normalny kabel na skrętce do wejścia) a ja mam tu neta radiowego, z anteny, więc kabel nie idzie do WAN tylko w miejsce anteny.

Jak coś jak idiota piszę (bo się śrendio na tym znam) to nie wiem, opisz może jak to ma być.

Bo narazie zrobiłem:

- ustawiłem w LAN ip lokalne - to przez które łączę się z nim przez lapka do konfiguracji

- WAN ustawiłem na IP ten, który był wcześniej na PC ustawiony + jak pisałem ustawiłem mu MAC taki jak ma karta w PC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozwiązałem problem już ;)

Myślałem, że skoro na komputerze do którego jest podłączony Internet wymaga wpisania WEPa to na routerze też jakoś trzeba będzie to zrobić - i się pomyliłem ;) Już wszystko hula ładnie ;)

Także temat do zamknięcia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...