Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cda123

Problem przy uruchomianiu komputera

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów, mam następujący problem:

Gdy włączam komputer to po pierwszym "piknięciu" następują jeszcze kilka i na dole ekranu pojawia się napis: "CPU fan error!" i wtedy trzeba nacisnąć klawisz "F1" aby się komputer uruchomił. Problem pojawił się po wymianie wentylatora od procesora. Czy coś uległo uszkodzeniu ? Czy należy się tym przejmować ? Jak rozwiązać ten problem ? Bardzo proszę o pomoc !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wentylator chyba pracuje jak należy, temperatura procesora trzyma się w granicach 43 C.

Znajdź w BIOSie funkcję odpowiedzialną na alarmowanie w przypadku niewłaściwej pracy wentylatora i wyłącz.

Tylko ja nie wiem gdzie tego szukać :sad:

Podpowie ktoś ?

Wyczytałem, że wentylator obraca się z prędkością 1740 RPM. To dobrze czy źle ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest 7 wersji K8N, ale pobrałem manual "na chybił trafił" :). Wejdź w BIOSie w Boot -> Boot Settings Configuration -> Wait for 'F1' If Error i ustaw na Disabled. Z tym, że wyłączy to wszystkie alerty, nie tylko te związane z chłodzeniem. Ewentualnie wcześniej sprawdź, co się stanie, jak w Power -> Hardware Monitor -> Smart Q-FAN Function przestawisz na Disabled, może to wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blackhand - zdaje się, że chodziło o to że wiatrak trzeba było podłączyć do wejścia "CPU FAN". Przed chwilą zrestartowałem komputer i wszystko poszło jak należy. Czyli problem rozwiązany. Dzięki wszystkim za poświęcenie trochę czasu na mój temat, dzięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...