Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jacojaco

Komputer notorycznie się zawiesza POMOCY!

Polecane posty

Niedawno kupiłem sobie nowy komputer/składak:

Procesor: AMD Athlon 63 X2 Dual Core Processor 3800+ 2.01 GHz

4x 512 MB RAM

Karta: Ge Force 240 GT

Płyta główna: Dfi Lan Party nf4

System: windows XP SP3

Mój problem wygląda tak, że komputer w losowym momencie (najczęściej jak gram ale raz zawiesił mi na pulpicie). Na monitorze zostaje jedynie ostatni obraz, a w tle leci ostatni dźwięk zapętlony. Płyta główna i Aux trzymają się w temperaturach ok 45-55 stopni czyli nie ma mowy się przegrzewać. Sprawdziłem komputer Comodo antywirem oraz Spybotem. Zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej oraz biblioteki DirectXa 9.0c.

PROSIŁBYM O SZYBKĄ POMOC PROSZĘ!! lub chociaż o napisanie czego to może być wina albo może jakie sterowniki powinienem zainstalować na nowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.O jakaś nowa wersja Athlona : "63" :cool:

A co do tematu - na pewno nie chodzi o przegrzewanie sie procesora bo wtedy komputer by sie resetował zapobiegając uszkodzeniu sprzętu. Jak dla mnie mogą być trzy powody :

1. Zasyfiony windows

2. Problemy ze sterownikami

3. Zasilacz który nie dostarcza odpowiedniej mocy lub ma inny "problem"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windowsa postawiłem z 2 tygodnie temu to raczej wszystko gra. Temp. procka to podczas jakieś gry wynosi max 54 stopnie. (tak przynajmniej podaje "Aida 32") A zasilacz to:

chieftec gps 400AA -101 A.

Dodam że zasilacz mam z poprzedniego kompa.

A no i radiator od procka śmiga pełną mocą.

Jeśli to stery to np. zainstalowanie innych sterowników od płyty głównej pomogłoby coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poszukać na stronach producentów podzespołów wszystkich najnowszych sterowników.

Zerknij też, czy w Podglądzie Zdarzeń (Panel Sterowania -> Narzędzia Administracyjne -> Zarządzanie Komputerem, czy coś w tym stylu) jest coś ciekawego, jakieś żółte, czy czerwone ikonki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tematu - na pewno nie chodzi o przegrzewanie sie procesora bo wtedy komputer by sie resetował zapobiegając uszkodzeniu sprzętu. Jak dla mnie mogą być trzy powody :

Proszę, nie pisz nigdy więcej jak czegoś nie wiesz: "na pewno".

Przeinstaluj wszystkie sterowniki uzywajac driver celanera.

Koniecznie sprawdź ram.

Sprawdziłbym benchem karte graficzną. Przeczyść jej wejście.

Czy robiłeś jakieś OC? Sprawdź czy szyna FSB pracuje na ustawieniach default - bądź zresetuj bios.

Odpal Prime 95+ Orthosa.

Odpal film fullHD.

Reinstalacja DirctX'a.

Nie masz może karty dźwiekowej X-FI?

Jeżeli nie masz miernika to pobierz speed fana i tam zobacz napięcia może coś pokaże.

Swoją drogą zakupiłeś legendarną już płyte:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz napięcia w stresie, koniecznie miernikiem (żadnych speedfanów itp. nie stosuj, bo pokazują one często dziwne wyniki, a i mierniki na płytach są kiepskie). Moim zdaniem zasilacz w pewnym momencie podaje za niskie napięcie i stąd problem. Winny może być jeszcze dysk twardy, dlatego poproszę o odczyt S.M.A.R.T. dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...