Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Amaran

Komputer się zawiesza.

Polecane posty

Witam,

posiadam taki komputer:

Procesor AMD Athlon II x4 630 s.AM3 BOX

Chłodzenie CPU Zalman CNPS10X Flex + SilentiumPC Zephyr 120mm

Płyta główna Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3

Karta graficzna Asus Radeon HD5770 HAWK 1GB DDR5/128b PCI-E TwinFrozrII

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9

Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2

Nagrywarka DVD Samsung SH-S223L SATA LS czar. bulk

Zasilacz Fortron FSP400-60GHN

Obudowa ATX Tower Cooler Master Elite 330 czarna

Windows 7 OEM Home 64bit

Problem w tym, że sporadycznie podczas grania ekran się zawiesza zawsze na jakiś konkretny kolor np. jeśli na monitorze była przewaga zielonego to ekran robi się zielony i nic nie pomaga tylko reset komputera (muzyczka gra dalej).

Poszperałem trochę w komunikatach systemu i znalazłem błąd Kernel processor power.

Całego logu teraz niestety nie mogę wysłać gdyż jestem w pracy, ale pamiętam, że numer błędu: 6, identyfikator błędu:6.

W treści jest mniej więcej napisane (pisane z pamięci): niektóre funkcje zarządzania energią procesora zostały wyłączone z powodu znanego problem z oprogramowaniem układowym. Proszę skontaktować się z dostawcą sprzętu w celu uzyskania aktualizacji.

Dodam, że ten komunikat tworzy się w systemie i gdy komputer się zawiesi w wyżej opisany sposób oraz gdy komputer włączy się całkowicie poprawnie np. rano.

Do tego dochodzi błąd: Ostatnie zamknięcie systemu "data" było nieoczekiwane, oraz błąd typu "Krytyczne" o treści mniej więcej: Ostatnie zamknięcie systemu było nieoczekiwane, może to być spowodowane utratą zasilania, zatrzymaniem pracy komputera bądź błędem sterownika, oprogramowania etc.

Trochę czytałem na temat komunikatu systemowego typu Kernel processor power i wyczytałem, że w przypadku kiedy jest to id. błędu 6 i nr. błędu 6 na Windows 7 winny jest jakiś sterownik, jego brak, niezgodność z Windows 7 bądź ustawienia w Biosie. Podobno włączenie opcji SpeedStep w biosie pomaga, ale ja niestety nie umiem operować Biosem i wolę się bez konkretnej wiedzy do tego nie zabierać.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, jak wrócę do domu to załączę screen'y z logu systemu.

Pozdrawiam,

Łukasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor nie kręcony, sterowniki do płyty ściągałem ze strony Asrock'a (swoją drogą to dziwna sprawa bo niby ściągnąłem sterowniki typu "all in one" dokładnie do modelu mojej płyty i wybrałem opcję zaktualizuj zamiast instaluj i prawdopodobnie zaktualizowało mi stery do grafiki :-)) Napięć nie sprawdzałem, nie mam miernika, a programy podobno pokazują często błędne dane, a C'n'Q i C1E nie wiem co to jest i gdzie to jest :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img594.imageshack.us/img594/6965/systemlog.png

Oto obiecany zrzut z logu systemu. Dodałem jeszcze logi z nieprawidłowego wyłączenia komputera w przypadku gdy komputer się zawiesi i nic nie pozostaje jak tylko reset manualny tak jak opisałem w pierwszym poście.

Prosiłbym o wskazówki co zrobić by to się nie powtórzyło. Jeżeli to kwestia zmian w Biosie to prosiłbym również o wskazówki co gdzie mniej więcej znaleźć.

Za wszelką pomoc z góry bardzo dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...