Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M@TH3V

Laptop - oszczędzanie energii spowalnia gry.

Polecane posty

Mam laptopa Lenovo G550: T6600, GF210, 4GB DDR3.

Ostatnio kupiłem Mass Effect i na natywnej roz. 1366/768 i med/low details chodzi w miare ale potrafi rwać i czasami doczytywanie trwa 5 sekund. Pogodziłem się z tym, ale wczoraj przez przypadek odkryłem, że sytuacja ma się podobnie jak w gigabyte easy energy saver.

Uzywam programu Lenovo do zarządzania energią - Easy Energy Management. Przy ustawieniu na max. wydajnośc, procesor zapewne i tak nie pracuje cały czas z maksymalnym zegarem (tak jak w GEES). Wczoraj wieczorem włączyłem transkodowanie filmu .flv na Divx w Media Coder'ze. Odpaliłem jednocześnie Mass Effect, i jakie było moje zdziwienie gdy okazało sie, że chodzi płynniej.

Wywnioskowałem, że procesor dzieki transkodowaniu chodził caly czas na maxa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw transkodowanie. Jeżeli chodzi o oszczędzanie energii lepiej zobacz jak działa ci po podłączeniu i odłączeniu zasilania. Jeżeli nie ma różnicy w płynności to znaczy że masz ustawiony komp na maksymalne oszczędzanie i musisz to przestawić w opcjach zasilania. Przy takiej konfiguracji zakładam że masz win7 więc kliknij prawym na ikonę baterii -> opcje zasilania i zobacz na jakim planie jesteś. Zobacz jakie są jego ustawienia klikając na "zmien ustawienia planu" a później na "zmien zaawansowane ustawienia planu"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...