Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Riad69

Testosteron (2007) Tomasz Konecki, Andrzej Saramonowicz

Polecane posty

testosteron.jpg

Na początku myślałem ,że będę miał do czynienia z kaszankami typu " Świadek Koronny" czy innymi " Dlaczego Nie" ;P Jednak rzeczywistość okazała się przyjemnie zaskakująca. Testosteron to idealny przykład dobrej komedii hormonalnej. Moim zdaniem najlepszej w dziejach polskiej kinematografii :) Scenarzyści i reżyserzy spisali się na szóstkę z plusem. Idealnie dobrani aktorzy i przede wszystkim przesłanie całego filmu zaskarbiło sobie serca zarówno męskiej jak i żeńskiej części widowni. Wszystko zagrane idealnie. Nie jestem nawet w stanie stwierdzić który aktor z całej obsady zagrał najlepiej :) Uwielbiam ten film. Oglądałem go już dziesiątki razy i na pewno będę do niego wracał co jakiś czas :):cool:

Reżyseria: Andrzej Saramonowicz, Tomasz Konecki

Scenariusz: Andrzej Saramonowicz

Obsada: Piotr Adamczyk, Kszysztof Stelmaszyk, Maciej Stuhr, Cezary Kosiński, Borys Szyc, Tomasz Kot, Tomasz Karolak

Gatunek: Komedia Hormonalna

Kraj: Polska

Rok produkcji: 2007

Super komedia, Super Teksty , Super Aktorzy, Super Temat :D

Ten film ma szczególne miejsce na mojej półce. Bez przesady najlepsza polska komedia wszech czasów :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tytułu najlepszej polskiej komedii to bym troszkę polemizował, ale trzeba przyznać rację, że film jak najbardziej wart obejrzenia. Wiele prześmiewczych scen, bardzo dobre dialogi i aktorzy wprost idealnie dobrani do swoich ról. Film porusza kilka kwestii natury stosunków damsko-męskich, być może w sposób mało subtelny, ale zdecydowanie prześmiewczy i docierający, przede wszystkim, do męskich, szowinistycznych uszu. :laugh: Film w sam raz na upalny, wakacyjny wieczór. Kupa śmiechu gwarantowana. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A IMO Lejdis biją na głowę Testosteron. Było tu kilka śmiesznych scen, ale w ogólnym rozrachunku film tylko średni. Nawet nie pamiętam dokładnie o co w tym chodziło (chyba o jakies wesele co się nie odbyło), a z Lejdis pamiętam wszystko :tongue: Także Testosteron<<Lejdis

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam ten film i świetnie się na nim bawiłam, chociaż muszę przyznać, że często humor i żarty bywają dosyć prymitywne ;] Z drugiej strony - oglądałam go razem z ciotką i jej mamą, co już dla mnie dowodem jest na to, że film (będący jednak raczej satyrą wobec mężczyzn, niż kobiet :D ) śmieszy niezależnie od pokolenia :) No i rzeczywiście - trzeba przyznać filmowi, że aktorzy zostali dobrani świetnie, a i fabuła się interesująco rozkręca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam ten film i świetnie się na nim bawiłam, chociaż muszę przyznać, że często humor i żarty bywają dosyć prymitywne ;] Z drugiej strony - oglądałam go razem z ciotką i jej mamą, co już dla mnie dowodem jest na to, że film (będący jednak raczej satyrą wobec mężczyzn, niż kobiet :D ) śmieszy niezależnie od pokolenia :) No i rzeczywiście - trzeba przyznać filmowi, że aktorzy zostali dobrani świetnie, a i fabuła się interesująco rozkręca.

Niestety nei ubawiłem się zbyt mocno, natomiast na tle innych polskich komedyjek wypada stosunkowo nieźle. Płytkę blu-ray dostałem za darmo z kinem domowym (funai taki hojny), obejrzałem raz i zamierzam pokrywać opakowanie kurzem na półce. A mogłem wybrać Bękarty wojny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z lepszych polskich komedii w ostatnich latach. Ponad to ma troszeczkę więcej sensu niż np. Czas Surferów. Sporo niezgorszych, satyrycznych myśli na tematy damsko-męskie. Gra aktorska również wypada nieźle - na szczególne pochwały zasługuje Krzysztof Stelmaszyk. Pamiętam, że pewien kolega był pod bardzo dużym wrażeniem Testosteronu, poznając go niedługo po rozstaniu się ze swoją lubą. Tekstu, który szczególnie mu się podobał jednak nie zacytuję =).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zły. Jak ktoś wcześniej zauważył, na tle takich filmów jak "Czas Surferów", czy całej serii romantycznych komedii i superprodukcji typu "Kochaj i Tańcz" film błyszczy niczym najjaśniejsza z gwiazd na niebie. Jedyne co mnie boli w "Testosteronie" to Szyc, które nienawidzę ze wszystkich sił moich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie komedia rozbawiła setnie i uważam, że jest naprawdę dobrą pozycją wybijającą się ponad falę kiepskich komedyjek romantycznych z obowiązkowym słowem "miłość" w nazwie ;P Fabuła, którą da się przełknąć i tak robiąca za tło dla rozmów na temat relacji damsko-męskich, masa świetnych tekstów (Masakra po prostu i STOP<a każdy wie co jest dalej ;P>), bardzo dobra obsada aktorska, która stworzyła niezłą zgraję facetów przedstawiających szeroki wachlarz podejść do kobiet ^^ Kto jeszcze nie widział niech nadrobi swoje zaległości, IMO warto :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to może klasa filmu "Chłopaki nie płaczą" ale dzieło duetu Saramonowicz-Konecki jest solidną komedią ze świetnymi rolami Kota(te jego teorie :tongue: ) i Stelmaszyka. Reszta również nie zawiodła, i film ogląda się z nieskrywanym bananem na twarzy bo dialogi są tu na wysokim czystokrwistym poziomie komediowym. Tak jak napisał poprzednik film zdecydowanie wybija się na tle większości polskiego chłamu zwanego komediami romantycznymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...