Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

filipbawol

Dysk Seagate 7200.11

Polecane posty

Witam!

Ostatnio zainstalowałem sobie świeży system. Jednak już przed instalacją zauważyłem, że mobo daję mi do zrozumienia, że mój dysk jest "popsuty". W Windowsie też wyskakuje mi informacja, że dysk może wkrótce ulec uszkodzeniu.

Dodam, że dysk lubi się zawieść i jakieś 15 sekund wydaje odgłosy jak by tarcza się o coś klinowała i nie chciała ruszyć.

W tym tygodniu i tak zmienię dysk.

Tylko chodzi mi o to czy nada się on chociaż jako dysk przenośny/spichlerz danych? :dry:

Zrzut z HDTune z zakładki Health

Zrzut z HDTune z zakładki Error Scan

Jeśli jeszcze jakieś testy potrzebne to piszcie.

Pozdrawiam.

PS Dysk już kiedyś padł i był w serwisie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze dodać benchmarka żeby zobaczyć na jakim poziomie jest transfer i użycie procesora. Atrybut SEEK ERROR RATE posiada wartość krytyczną, w przypadku Segate duża wartość tego atrybutu jest normalna lecz jeśli pojawiają się już fizyczne objawy jak stukanie, czy zawieszanie głowicy to dysk już raczej długo nie pociągnie. Radzę zgrać ważne dane na zapasowy nośnik. Na magazyn danych bym go nie polecał. Lepiej oddać go na gwarancję jeśli jeszcze ją posiada, jeśli nie to lepiej trzymać na nim coś mało istotnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie jest rozwiązany. Nie było mnie, więc nie mogłem pomóc.

Daj resztę odczytów z zakładki Health z HD Tune oraz screen z zakładką info. Posprawdzaj również, czy dysk jest dobrze podłączony, w szczególności możesz zmienić wtyczkę zasilającą na inną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...