Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AVATAR3000

Gry przycinają po zainstalowaniu nowych sterowników

Polecane posty

Witam wszystkich! Mam problem bo ostatnio chciałem zainstalować najnowsze sterowniki do karty ge force gtx 260, usunąłem starsze za pomocą dodaj/usun programy a potem wgralem nowe, po instalacji nowych sterownikow bylem zdumiony bo gry takie jak gta iv zaczely zacinac sie i bardzo wolno chodzic , praktycznie wszystkie gry teraz tak chodzą nie wiem czemu, proszę o pomoc !

PS: czy ważne jest aby usuwac sterownkiki programem driver cleaner bez trybu awaryjnego?

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pobierz najnowszą wersję Driver Cleaner i wyczyść wszytskie stare sterowniki od grafiki.

2. Pobierz najnowsze sterowniki do swojej karty i zainstaluj je.

3. Wyjaśnij, co znaczy: "gry takie jak gta iv", bo nie kumam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójka jest najnowsza, czy aby na pewno zaznaczyłeś dobre sterowniki do usunięcia? Powtórz operację jeszcze raz - dla pewności - i później zobacz w dodaj/usuń, czy są jakiekolwiek elementy od starych sterowników. Jeśli nie ma, to zainstaluj najnowsze, pobrane ze strony producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wiele razy , instalowałem starsze stery i nowsze , ale nie czyściłem w trybie awaryjnym, czy może dlatego sie tną gry?

PS:Aha, skoro niedawno miałem ustawiany bios (bo mi sie przestawił) to jakbym wziąl tą opcje - przywróć ustawienia domyślne to znowu by mi sie przestawil?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystkie ustawienia ustawiłyby się na domyślne, a jeśli np. podkręcałeś procesor, to właśnie to może być przyczyną twojego problemu. Spróbować zawsze możesz, tylko przy ustawianiu na domyślne, musisz zapamiętać obecną konfigurację. Co do czyszczenia w trybie awaryjnym, to raczej nie gra to roli - ja czyszczę normalnie i nic mi się z kompem nie stało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System:Windows XP Service Pack 3
Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 260 896Mb
Ram: 2 GB
Zasilacz: NOX Urano 600W

Proponuje zmierzyc napiecia w zasilaczu miernikiem. Sprawdzic temp w stresie programem OCCT (test CPU oraz GPU) - wyniki z wykresami prosze wrzucic na forum.

Jaka wersje sterownikow zainstalowales?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przez zasilacz. Może nie jest to jakiś szajs, ale z tego co wiem lubi dawać za niskie napięcie na linii +12V, więc przydałoby się obadać sprawę napięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ty teraz wogóle nie masz tych sterów zainstalowanych :P. Wejdź w panel sterowania -> system -> sprzęt -> menadżer urządzeń i zobacz czy nie ma jakiegoś problemu.

Czasami podczas odinstalowywania sterowników pojawiają się problemy typu: coś usuneło a coś nie i potem już ciężko te resztki usunąć bo oficjalnie ich nie ma.

Spróbuj przywracania systemu, powinno pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co wiem lubi dawać za niskie napięcie na linii +12V,

Po za 1 fragmentem na PimpMyPc nie znalazłem nic o wahaniach napięcia. A wręcz przeciwnie. Z resztą Urano są produkowane przez Enermaxa - co też jest pewnym wyznacznikiem.

Jak dla mnie to ty teraz wogóle nie masz tych sterów zainstalowanych

To by w tedy GTA IV nie odpalił ;)

Resetowałes BIOS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Napisz jak nakładałeś tą pastę i czy w ogóle ją zmieniałeś. Pierwszy raz też źle nałożyłem pastę. Dałem troszkę za mało i temperatura na wejściu wynosiła 55 stopni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...