Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Arnak

Rozwiązany: Czarny ekran monitora

Polecane posty

Od 2 tygodni jak przez ok 3 godz komputer nie jest włączony . Ale monitor jest . To jak go włączam muszę czekać z 10 minut kiedyś była minuta teraz 10. Reset BIOSU nie pomógł . Reinstall sterowników karty graficznej nie pomógł . Czyściłem ręcznie komputer. i Co dziwne po czyszczeniu od razu odpalił. Podłączyłem go do Telewizora i tez odpalił.

Dodam plik z dxdiaga. Oczywiście na takim komputerze nie mam Directa 10 tylko 9.0 po prostu kiedyś ściągnąłem z internetu oprogramowanie takie . No i mam nie za dobry zasilacz Modecom Feel350 W . Mam jeszcze router . No i kablówkę . Tu jest nazwa monitora który wolno się włącza Samsung SyncMaster 2043nw a tu na telewizorze na którym od razu odpalił Samsung LE22A650 . Mam jeszcze skaner CanoScan 300 ex oraz drukarkę Canona Pixmy ip5000 . Serdecznie dziękuje za pomoc .

DxDiag.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do wymiany, bo może ledwie wystarczyć z mocą ale to jest bardzo zły zasilacz, może podawać złe napięcia i coś ci spalić, może być także winowajcą problemu. Nawet jakbyś w przyszłości zmienił procka, kartę i ram to wystarczy 350-400W, dobrej firmy, czyli np. Fortron GHN 400W. Choć twoja karta obsługuje dx 10.0 to xp tylko 9.0c i nie wykorzystasz dx10 na xp.. Posprawdzaj kable w kompie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź monitor na innym kompie. Np. zanosząc go do najbliższego komputerowego - jeżeli to problem z monitorem, to trzeba go oddać do serwisu/na gwarancje. Bo jeżeli podłączałeś kompa do TV i działał bez zarzutu, to raczej wina monitora. Poza tym postaraj się trochę lepiej napisać początkową część pierwszego posta, bo nie do końca wiadomo, czy to monitor ma problem z włączaniem, czy komputer, czy oba urządzenia włączają się poprawnie, ale sygnał jest wykrywany dopiero po 10 minutach. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może to być problem z RAM ?

A sprawdziłeś monitor na innym komputerze, jak prosił HammerHead?

Ale tak, to teoretycznie może być problem z RAMem. To może być też problem z milionem innych rzeczy. Nie ma co się bawić w zgadywanie, trzeba po kolei testować aż się znajdzie winowajcę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż tak. Sprawdziłem RAM dziś jeszcze sprawdzę monitor . To na pewno nie od RAM-u ale tera dzieją się ciekawe rzeczy z kompem . Muszę go włączać 30 minut . Czasami sam BIOS się pokazuje a po tym znowu mam czarny ekran . Jak czekam 10 minut i w tym czasie nie będę ruszać myszką to jak poruszę mam szary ekran na sekundę i znowu czarny ekran i wtedy muszę czekać od nowa . Jak nie używam komputera chociaż np . ściąga coś to on się wyłącza po pewnym czasie lub znowu mam czarny ekran . Później zrestartowałem z 5/6 razy kompa i jak się pokazał to pisało mi że nie można go włączyć i system zaczał naprawiać problemy . Finalnie się właczył . Ale na samym dole ekranu pisało , że nie udało się zainstalować sterowników (unknown device) Co teraz sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak, czym i jak długo testowałeś RAM?

Wypnij wszystko co się da, zostaw tylko myszkę i klawiaturę. Jeśli masz zintegrowaną kartę graficzną oraz "normalną" kartę graficzną, odepnij "normalną", włącz w BIOSie zintegrowaną i sprawdź co się będzie działo.

FAKE EDIT: Przede wszystkim - pożycz od kogoś markowy zasilacz (albo od razu kup jakiś, bo to co masz, to proszenie się o tragedię) i sprawdź działanie kompa na nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...