Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kalak007

Szukam routera

Polecane posty

Witam, planuje kupić laptopa, jednak musze podzielić łącze żeby mieć internet na PC i lapku. Mam internet bezprzewodowy od lokalnego dostawcy. Mam antene na dachu i z niej idzie kabel do takiego małego czarnego pudełka (nie wiem jak to nazwać) i z niego wychodzi zwykły kabel ethernet do PC. Chciałbym żeby kabelek z pudełka trafiał do routera który stworzy moją domową sieć Wi-Fi pod którą będzie podłączony PC i laptop. W kompie mam wbudowaną karte sieciową Wi-Fi, więc jedynym problemem jest wybór routera i tu zdaje sę na Waszą wiedze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voodoo1907

Powiedz mi jakiem cudem on stworzy sieć bezprzewodową gdy zamieni antenę z tego D-Linka na tą z dachu (panelową czy też kierunkową) ? Przecież nie będzie anteny do przekazu WiFi :)

kalak007

Podepniesz kabel od tej czarnej skrzynki do tego AP i będzie OK. Napisz ile masz pieniędzy na ten router to może znajdziemy coś lepszego. Wiesz może czy dostawca ma opcję sprawdzania po adresie MAC ? Bo jeśli tak to trzeba będzie kupić router z klonowanie MAC adresu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli z tym zamienianiem anten, nigdzie nie widzę żebym coś takiego napisał :P Ja mam dokładnie na myśli to co napisałeś w swoim poście wyżej. Czyli:

Podepniesz kabel od tej czarnej skrzynki do tego AP i będzie OK.

Tak ale user napisał dokładnie tak:

Jak podepne kabelek od anteny do tego AP to on stworzy mi moją własną sieć bezprzewodową?

Odpisałeś, że jeśli go skonfiguruje to będzie mógł co jest błędem ;). Gdy podepnie kabel antenowy to czym roześle sygnał po WiFi ?

Dostawca napewno ma sprawdzanie mac bo musiałem zmieniać kiedyś na starym laptopie żeby net działał. Na ten cel mam ok. 150zł.

Z tańszych ale wydajnych opcji polecę TP-Link WR543G. Z droższych Ovislink WL-1600GL, którzy szczyci się tym, że możesz na niego wgrać alternatywne oprogramowanie np. Tomato.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...