Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DominikGAMERS

Tacka od DVD się nie wysuwa

Polecane posty

Mechanizm jest raczej sprawny, skoro czasami (kiedy płyta jest w napędzie) działa.

@DominikGAMERS - wejdź w Mój Komputer, kliknij prawym klawiszem myszy na napędzie CD/DVD i wybierz opcję "Wysuń" ("Eject"). Wysuwa się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle "ekspertów" na forum, a żaden nie wie jak rozwiązać problem !?

Ten sarkazm to sobie schowaj w kieszeń. Potrafisz naprawiać coś na odległość? Bo my nie a kryształową kulę miał tylko michi i to w dodatku niedziałającą. Nie jesteśmy wszechwiedzący a powodów takiego dziwnego działania może być wiele i pomaganie na odległość zazwyczaj sprowadza się do rzucania pomysłami i sprawdzania czy to to czy jednak coś innego. Jak się nie podoba to idź pomocy szukać gdzieś indziej my nie mamy obowiązku pomagania komukolwiek. Zresztą napisałem żebyś zaniósł napęd/kompa do jakiegoś lokalnego serwisu/speca bo w takim wypadku jest duża szansa, że to uszkodzenie mechaniczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam uszkodzenie mechaniczne, u mnie dwa CD-ROMy miały taki sam problem i się okazało że szwankuje część podnosząca i przytrzymująca płyty (bodaj jakiś magnes).

Jak płyta jest w trakcie czytania, to od spodu wysuwa się owa część, podnosząc ją dociskając do części u góry napędu. U mnie było tak, że po wyjęciu płyty ta część nadal była w górze i nie zsuwała się w dół, blokując możliwość wyjazdu tacki.

Nie wiem jak problem rozwiązać. Swojego czasu napęd mój brat rozkręcił, skręcił z powrotem i CD-ROM cudownie ożył, ale co dokładnie trzeba zrobić to nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem.Kupiłem wczoraj nową nagrywarke Dvd/Cd firmy Pioneer i dziś ją podłączam lecz system nie wyszukał jej w mój komputer wcale nie było ikonki od nagrywarki.Poszedłem na dwór i gdy wróciłem to stacja dysków już się nie otwierała.I gdy wsadziłem igłę do tej dziurki w napędzie to i tak sie nie otworzyło i gdy nacisne przycisk od wysuwania tacki to miga mi ta zielona dioda i nic sie nie dzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na brak jakiejkolwiek współpracy ze strony autora temat zamykam. Jedyne co mi przychodzi do głowy i może pomóc, to dokładne wyczyszczenie napędu w środku. Innych rozwiązań przy takim opisie problemu nie widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...