Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 08/2010 zawartość

Polecane posty

3.08.2010 ? data premiery najnowszego, sierpniowego CD-Action. Na worku znajdziecie kolejny Tajny Przekaz od redakcji. Będzie trudniejszy do odszyfrowania niż poprzednio, ale za to zdradzi nieco informacji o numerze 09/10.

Ale wróćmy do CDA 08/2010. Pierwsza na świecie recenzja Kane & Lynch 2: Dog Days to jedna z kilku atrakcji numeru. Drugą będą niewątpliwie beta-testy kilku znanych gier, a trzecią ? obszerna zapowiedź Twierdzy 3 (byliśmy jedynymi polskimi dziennikarzami branżowymi, którzy mieli okazję obejrzeć na własne oczy to, czym chcieli pochwalić się twórcy).

Zacznijmy jednak po kolei ? jest sporo wartych uwagi zapowiedzi, wśród których trzeba wyróżnić (poza Twierdzą 3) Metal Gear Solid: Rising, Deus Ex: Human Revolution, F.E.A.R. 3, Red Faction: Armageddon, Killzone 3? psiakostka, tak naprawdę wszystkie tytuły w tym numerze są godne polecenia? o_O

Podobnie jest z beta-testami. Pograliśmy bowiem w R.U.S.E. (nietypowy RTS, w którym należy kantować wroga) i pecetową FIFA 11 (jest zupełnie inna niż w poprzednich odsłonach, choć jednak nie w 100% identyczna z wersją na konsole), uraczyliśmy się Mafią II, Allor pokręcił troszkę nosem na WoW: Cataclysm, ale za to zachwycił się MMO, w którym sterujemy czołgami, i to w czasie II wojny (World of Tanks). Są też wrażenia z najnowszego Drakensanga ? The River of Time.

Co jest główną atrakcją w recenzjach, to już wiecie. (Od razu odpowiadamy na pytanie ?a gdzie recenzja StarCrafta 2?!?. W przyszłym numerze, gdyż grę dostaliśmy za późno, by odpowiednio długo pograć, a w taki hit nie wolno grać krótko). Będzie też sporo (ale czy dobrze??) o APB, Mortal Online i remake?u drugiej części Monkey Island. Przyjrzymy się też ?legowatej? egranizacji Harry?ego Pottera, odwiedzimy nasz Księżyc w darmowej Moonbase Alpha (a skoro o ?darmówkach? mowa, to będzie też recenzja Alien Swarm). Nie zabraknie również czegoś dla fanów przygodówek i karcianek. Ci, którzy zarzucają nam dyskryminowanie konsol Nintendo, będą mile zaskoczeni. Będą nie tylko recenzje gier (Super Mario Galaxy 2 i kilka innych produkcji na DS-a), ale i poświęcony DS-owi dwustronicowy tekst w Publicystyce.

Skoro zaś o tekstach ?okołogrowych? mowa? Zapraszamy do obszernego przeglądu filmów, które powstały na motywach gier. Wbrew pozorom nie tylko Uwe Boll się tak bawi i nie tylko on potrafi spaskudzić opinię elektronicznej rozrywce. Na szczęście trafiają się też perełki, czyli filmy, które nie tylko da się oglądać bez bólu (a nawet z przyjemnością?), ale i zarobiły na siebie. Z okazji 10-lecia Diablo 2 przypomnimy sobie tę grę i to, co się z nią przez ową dekadę działo. A działo się, działo? W Grach Kontrowersyjnych opowiemy wam o kiepskiej przygodówce, która nie tylko wywołała wielka burzę, ale i doprowadziła do powstania ESRB ? amerykańskiego systemu oznaczeń wiekowych. Dowiecie się też, że za pozornie darmowe MMO również się płaci. ?A morał z tej bajeczki jest powszechnie znany ? nie bierzemy abonamentu, bo zapłacicie sami?. W ramach ?podróży sentymentalnych? odwiedzimy dawne i współczesne salony gier, a także przyjrzymy się wzlotowi i upadkowi kolejnego wizjonera. Mowa o Clivie Sinclairze, twórcy m.in. ZX Spectrum.

W Megateście tym razem gruntowne porównanie? konsol. W wersji slim. X360S vs PS3 Slim. No, plus co nieco o Wii i ?nieslimowych? wersjach platform Sony i Microsoftu. A do tego testy najnowszych kart Nvidii, dysków przenośnych, procesorów Intela, płyt głównych, laptopów, głośników oraz przenośnych odtwarzaczy. Przekonacie się też, że każdy z was może mieć w domu superkomputer (jeśli tylko będzie? bujał w obłokach), zobaczycie jak fajnie się gra w 3D na trzech monitorach, a na koniec dowiecie się, jak podkręcają zawodowcy ? czyli będzie reportaż z międzynarodowych zawodów w overclockigu, gdzie pot i ciekły azot lały się strumieniami?

Na deser zaś Na Luzie i Action Redaction. No i płyta DVD, na której znajdziecie trzy pełniaki, w tym: symulator jazdy motocyklem (przyjazny również dla początkujących) ? czyli SBK 09: Superbike World Championship, coś dla fanów pirackiego życia i machania kordelasem, tudzież walenia salwami burtowymi (Piraci Nowego Świata 2: Dwa skarby, znane też pod angielskim tytułem Tortuga 2). No i FPS-a Conflict: Denied Ops. Dwie ostatnie gierki w polskiej wersji językowej. Nie braknie też tradycyjnych bonusów, galerii, rozmaitych kącików itd. itp.

Przypominam: 3.08.2010, 132 strony, 1 DVD9, 14.99 zł.

#####################SPIS TREŚCI###############

Info

## W PRODUKCJI

Twierdza 3

Metal Gear Solid: Rising

Rift: Planes of Telara

Deus Ex: Human Revolution

F.E.A.R. 3

Red Faction: Armageddon

True Crime: Hong Kong

Killzone 3

Castlevania: Lords of Shadow

TERA

R.U.S.E.

FIFA 11 PC

Mafia II

World of Warcraft: Cataclysm

Tom Clancy?s HAWX 2

Drakensang: The River of Time

World of Tanks

###RECENZJE

Kane & Lynch 2: Dog Days

Moonbase Alpha

Lego Harry Potter: Lata 1-4

Heroes of Newerth

APB: All Points Bulletin

Mass Effect 2: Nadzorca (DLC)

Pro Cycling Manager: Season 2010

Alien Swarm

Magic: The Gathering ? Duels of the Planeswalkers

Monkey Island 2: LeChuck?s Revenge ? Special Edition

Mortal Online

Puzzle Agent

Super Mario Galaxy 2

Blacklight: Tango Down

Crackdown 2

Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies

Dementium II

WarioWare: Do It Yourself

Puzzle Quest 2

Pokemon: SoulSilver/HeartGold

Might & Magic: Clash of Heroes

Publicystyka

Obciach w kinie

Najpopularniejsza konsola świata

10 lat z Diablo II

Gry Kontrowersyjne: Night Trap

?Darmowe? MMO

Dziwne losy Clive?a Sinclaira

Salony gier wczoraj i dziś

######INNE

Na Luzie

Action Redaction

Prenumerata

######## SPRZĘT

Info

######## Megatest

Konsole w wersjach slim

######## Testy

Karta graficzna Asus Radeon HD 5830 Direct CU

Karta graficzna MSI Radeon HD 5870 Lightning

Karta graficzna MSI GeForce GTX 465 Twin Frozr II

Karta graficzna Zotac GeForce GTX 480 1 GB

Karta graficzna MSI GeForce GTX 480 768 MB Cyclone

Dysk twardy WD VelociRaptor 600 GB

Zewnętrzny dysk twardy Iomega eGo 2TB USB 3.0

Zewnętrzny dysk twardy Samsung Story Station Plus 1,5 GB

Procesor Intel Core i7 875K

Cooler na procesor Titan Fenrir

Płyta główna MSI P55-GD85

Nawigacja Blow 5? GPS 50YBT

Kamerka Sweex WC060 HD Webcam

Netbook Hannspree HannnsBook SN10E2

Notebook Hannspree HannsBook SN12E2

Głośniki Sweex Purephonic SP211

Głośniki Creative A320

Odtwarzacz Creative ZEN X-Fi Style 8 GB

Odtwarzacz Pentagram Vanquish VOLT 8 GB

######### Publicystyka sprzetowa

Cloud Computing

3D na trzech monitorach

Podkręcanie na Majorce

#########COVER DVD###########

####Pełne wersje

Conflict: Denied Ops PL

Piraci Nowego Świata 2: Dwa Skarby PL

SBK 09: Superbike World Championship

####Freeware

Cloudtris 2

Extinction

Herocore

MadnessMadnessMadness

Racer

Rainy Day Treasure Hunt

Spherical Chess

####Programy

Adobe Reader 9.3 PL

AGEIA PhysX 6.11.01

DirectX 9.0c (czerwiec 2010)

OpenAL

NVIDIA PhysX 9.10.0224

Windows Media Format 11 Runtime

####Modulator

SteamRacers

Orion

Drobnostki & ciekawostki

####Galerie

All Points Bulletin

Heroes of Newerth

Lego Harry Potter: Lata 1-4

Mass Effect 2: Nadzorca

####Gameplaye

Pro Cycling Manager 2010

####Na luzie

Obrazki

ScreenShock

####Bonus

Action Mag #131

Adventure Zone nr 75

Esensja

FAQ ? wersja 3.3

Fotosmuggler

Tapety

post-4-1280472065_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. xD Z tego co widzę, to numer jest zdecydowanie lepszy od poprzedniego. Jednakże interesuje mnie tylko beta-test Mafii 2, recka Lego Portfela i 10 lat diablo 2 w publicystyce. Okładka nie przypadła mi zbytnio do gustu. Lipcowa była lepsza. Również nie podobają mi się pełne wersje, które nie trafiły we mnie gatunkowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wakacji i obowiązkowej o tej porze posusze (brzmi jak brzmi ale język polski już taki jest) w grach zapowiada się fajny numer. Zresztą jak zwykle - należę bowiem do tej grupy czytelników CDA, którym marudzenie nie w smak :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer bardzo fajny(chodzi o zawartość pisma). Wkońcu redaktorzy wysłuchali czytelników i poświęcili trochę miejsca DS. Podoba mi się porównanie konsol, choć nie którym anty-fanom Konsol w CDA może się to nie spodobać, lecz wg mnie idziecie w dobrą stronę. Reasumując: chyba pierwszy raz kupię CDA mimo że nie włożę covera do napędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre pełne wersje gier na coverze, sporo jest do poczytania. Koszmarna tylko jest okładka :(

Alternatywa byl Kane w bialych gaciach i z rewolwerem... :laugh:

Smuggler - myślę, że taką okładką przeszlibyście do legendy :smile:

Ta, w kregach "kochajacych inaczej". Ja serio mowie, byl art "gaciowy"... OBLECHA...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, to chyba najgorszy numer, jaki widziałem... Pomijając nieciekawe pełniaki, w recenzjach oprócz dwóch-trzech ciekawych produkcji nie ma nic, tylko zapowiedzi są ciekawe... Okładka jest również paskudna, chociaż mogło być z nią gorzej. :D Nie wiem, czy kupię, zastanawiam się...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się aż tak obfitego numeru, ale jednak CDA nigdy nie zawodzi. :]

Najbardziej ciekawi mnie zapowiedź FIFY 11, mam nadzieję, że po mimu kilku różnic z wersją konslową okaże się wartą zakupu.

Okładka - ok, w pełniaki można pograć

Byle do wtorku. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Conflict: Denied Ops to ta gra o której myślę. Wydaje mi się że w jednym numerze daliście demko. Jeśli się nie mylę to będę nieźle w nią ciskał.

Grałem w pierwszą część Piratów Nowego Świata więc zainstaluję i drugą, zobaczymy czy mnie zaciekawi.

Co do ostatniej gry to niespecjanie lubię wyścigi motorów więc chyba ominę tą gierkę.

W produkcji i w Recenzjach nie znalazłem nic ciekawego dla mnie, ale Publicystykę chętnie poczytam.

Oczywiście pisemko kupię jak co miesiąc :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer niezły, bardzo interesują mnie recki Kane & Lynch 2: Dog Days i Puzzle Quest 2, z publicystyki 1o lat z Diablo II. Do tego w miarę porządne pełniaki. Ta okładka do mnie nie przemawia, ale bardziej mnie przekonuje niż ta "gaciowa" :]. Teraz tylko czekać do wtorku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emm no ja w sumie poczułem troche niedosyt. Ale i tak numer zapowiada się fajnie, szkoda że bez SC II i szkoda że z taką okładką (oO). Za to jest K&L2, są bardzo fajne pełniaki i betatesty świetnie zapowiadających się gierek... więc jest zabawa. :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...