Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

stig44

Czy używanie muzyki w przeróbkach jest legalne?

Polecane posty

Od razu z góry przepraszam, że zapewne zły dział, lecz nie miałem zielonego pojęcia, gdzie ten temat wstawić, a że związane to trochę z internetem to wstawiłem tutaj. A więc jako członek klanu Bad Company 2 robię "sklejankę" - filmik z naszych akcji itp. i chciałbym tam umieścić piosenkę Europe- The Final Countdown. Filmik chcę umieścić nie tylko na youtube, lecz także wysłać do programu REPLAY na kanale HYPER. Teraz pytanie - czy umieszczenie tej piosenki byłoby legalne? Oczywiście na końcu napisałbym, że użyto do klipu tej piosenki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie byłoby legalne. YT zaostrzyło ostatnio politykę zamieszczania treści autoryzowanych przez wytwórnie muzyczne, a już zwłaszcza Sony BMG (oni posiadają prawa do nagrań Europe).

Poza tym zmiłuj się, Final Countdown? Naprawdę? Jak chcesz jakiegoś dynamicznego wałka, to sprawdź choćby ten album, utwory z niego (jak i z całego serwisu) możesz w takich celach wykorzystywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. a jak to było, gdy CDA dało na płytę wideorelację z E3 i była piosenka Final Countdown? Już prawie wszystko miałem sobie obmyślone, jak co zrobić żeby pasowało do tej piosenki, dzisiaj miałem się brać do sklejania filmików, ale najpierw chciałem się upewnić czy to legalne i napisałem tu temat...i wszystko szlag trafił :/

Może znacie jakieś inne piosenki podobne do Final Countdown, bo te co podał Ramzes nie podobają mi się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma góry której nie da się przeskoczyć i rzeki której nie można przejść.

Oryginału nie możesz dać no chyba, że napiszesz do wytwórni...

Wyrok Sądu Najwyższego ? Izba Karna z dnia 5 marca 2002 r., sygnatura akt II KKN 341/99

1. Na naruszenie autorskich praw osobistych nie może się powoływać autor utworu zmiksowanego, jeżeli zmiksowanie tego utworu odbyło się w miejscu do tego przeznaczonym (np. dyskoteka, klub), którego właściciel lub osoba wykonująca prawo własności miała ważną umowę licencyjną na publiczne wykonywanie utworów. Do takiego naruszenia dochodzi w przypadku braku takiej umowy licencyjnej lub publikacji zmiksowanych przez disc jockeya utworów.

2. Zdaniem Sądu Najwyższego, prawo autorskie do zmodyfikowanych techniką miksowania utworów przysługuje twórcy tej modyfikacji, a zatem prawo autorskie do modyfikacji (o cechach opracowania z art. 2 p.a.p.p.) powstaje na rzecz twórcy tej modyfikacji, mimo że już sama czynność modyfikowania stanowi ingerencję w monopol autorski. Dopiero wykorzystanie praw do tego opracowania, tj. rozporządzenie i korzystanie, zależy od zezwolenia podmiotu autorskich praw majątkowych do pierwotnych (wyjściowych) utworów.

Wiele klubów które ma własną strone pozwala korzystać z remixów w zasadzie bez ograniczeń po za ingerencją w utwór. A to, że TFC jest często remixowany to chyba każdy wie: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...