Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dariusxq

Rozwiązany: Jak od podstaw skonfigurować Router Netii by działało Wifi i można by połaczyć sie z NDS Lite?

Polecane posty

Tak otóż mam ten router ASMAX AR 1004g od Netii,no i nie umiem skonfigurować by działało mi Wifi.To znaczy że nie wiem gdzie i co mam zrobić w Windowsie 7 Ultimate by ten router ustawić.W instrukcji dołaczonej do routera gościówa podłaczała ten router pod laptopa i wiedziała ze jej Wifi działa.Wchodziłem wszędzie w Windowsie i nie miałem nigdzie opcji "skonfiguruj połaczenie bezprzewodowe".No i nie wiem co z tym mam zrobic,patrzylem rozne instrukcje od wujka Google ale to wszystko było stare,pokręcone i niejasne : / Jej może jakiś programik do którego wpisze co trzeba i on mi bedzie Wifi odpalał? Nie ogarniam tematu.

Postanowiłem ten temat napisać teraz bo w dzień bym siedział cały czas przy kompie czekając na podpowiedzi,a tak to pójde spać i rano może ktoś mi pomoże :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Routery zazwyczaj konfiguruje się przez przeglądarkę internetową (tzw. konfiguracja przez http). Proste operacje aby go skonfigurować.

1. Podpinasz komputer/laptop za pomocą kabla sieciowego typu RJ-45 do routera (do portu LAN).

2. Podpinasz kabel twojego ISP (tj. Netia) do portu DSL tudzież WAN routera.

Teraz zaczynamy się logować do routera przez przeglądarkę:

1. Otwierasz przeglądarkę i wpisujesz w pasku adres 192.168.1.1.

2. Teraz powinno wyskoczyć okienko logowania do routera. Jako użytkownika wpisujesz admin i jako hasło admin

3. Teraz już jesteś zalogowany na router. Poszukaj czegoś o nazwie a'la Quick Setup i skonfiguruj połączenie.

4. Aby włączyć WiFi musisz wejść w zakładkę Wireless - Basic (lub podobna ale na ASMAX'ach bodajże tak jak napisałem). Tam włączasz WiFi, ustawiasz identyfikator sieci (czyli SSID - wpisujesz jaką nazwę ma mieć sieć).

Internet powinien działać i WiFi również.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router mam zainstalowany i jest właczone enable wireless ale nie umiem zainstalowac tego tak jak jest w instrukcji rozdział 3http://www.netia.pl/specjalne,213.html

Nie mam na pasku zadań skonfiguruj połaczenie bezprzewodowe,i nigdzie w panelu sterowania nie moge tego znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po kabelku mam normalnie działa,tylko tego bezprzewodowego nie mogę ustawić.Mam to na kompie stacjonarnym i chyba nie mam karty bezprzewodowej : / mój Konfig

================================================================================

================================================

1. Procesor AMD Athlon 64 X2 7750+ /BOX, AM2/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Płyta AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. HDD Samsung 320GB 16MB cache SATA II F1

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. Gainward GeForce GTS 250 1024MB DDR3 HDTV 2xDVI

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. DVD-+R/RW Samsung SH-S223Q SATA LightScribe Black

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6. Obudowa Cooler Master Elite 333

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7. Zasilacz Chieftec 550W [GPS-550AB-A]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8. Pamięć DDR II 4GB (2x2GB) 800MHz CL4 Patriot

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To nie ma tak,że kupuje router wifi i mam już to wifi,czy coś jeszcze potrzebuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to dlatego nie mogłem ustawić w opcjach połaczenia bezprzewodowego.Myslalem ze sam Router Wifi wystarczy zeby móc korzystać z bezprzewodowego necika.To w takim razie czy takie cos wystarczy bym mogl korzystac z wifi czy kupic cos innego?? http://allegro.pl/item1163334145_karta_sie...pa_54_mbps.html

Tak na szybko znalazlem na allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta na PCI mniej obciąża system, pracuje szybciej, będziesz miał lepsze pingi w grach, o wiele większy zasięg (mają antenkę). Rozebrać komputer IMO powinien umieć każdy, kto takowy komputer posiada. Odkręcasz dwie śrubki z tyłu obudowy po lewej stronie, wyciągasz boczną blachę i cała filozofia. Jeżeli nadal się obawiasz, poproś jakiegoś znajomego informatyka, albo kogoś kto się lepiej zna na kompach, o pomoc. Moim zdaniem ten Hornet, który wyżej podałem będzie dobry. Jeżeli się mylę, to przepraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...