Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krzys12345689

WiFi

Polecane posty

Witam. Piszę z powodu, iż w sierpniu planuję kupić 2 Samsungi Wave (dla siebie i brata) i chciałbym tym telefonom udostępnić internet (iPlus) z komputera przez wifi, tak aby jednocześnie był internet na 2 komputerach i 2 telefonach. Między komputerami mam lan i udostępniony net kablem. Chciałem więc zapytać czego będę do tego potrzebował, AP czy wystarczy jakiś modem wifi pod usb? Chciałbym by nie przekraczać ok. 100zł i w grę wchodzi tylko ram.net.pl.

W załączniku pokazuję jak wygląda moja sieć domowa teraz.

post-44805-1280239288_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak telefonem udostępnić internet ? Nie rozumiem. Jeżeli chcesz udostępnić iPlus'a potrzebujesz modem (masz jakiegoś Huawei'a ?) i do tego router ale za 100 zł nic nie znajdziesz. Najtaniej na www.ram.net.pl wychodzi Edimax 3G-6200N. Ogólnie nic tańszego nie znajdziesz.

--update--

Jeszcze powiedz mi dokładnie jak masz tą sieć bo jakoś mnie to nurtuje. Modem z iPlusem jest wpięty do Komputera1, Komputer1 daje net kablem do routera a ten do Komputera2 ? Jakoś bez sensu. Czy może masz dwóch dostawców i Komputer1 ma internet i z iPlusa i z routera od innego dostawcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę udostępnić neta telefonom,a nie telefonem.

Co do sieci to iPlus jest w komputerze 1 i przez router udostępnia on połączenie komputerowi 2.

Mam router Pentagram cerberus P6311-07A, a kupiłem go z myślą iż będę miał net normalny a nie bezprzewodowy, ale u mnie nie można podłączyć. (Co dziwne bo sąsiad ma telefon stacjonarny z tpsa)

Więc ten Edimax 3G-6200N będę mógł podłączyć pod komputer 2 i nim udostępnić dalej internet przez wifi na 2 telefony ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dałoby się zrobić tak jak napisałem, że router wifi pod komputer 2 a iPlusa pod komputer 1? Wolałbym zachować swój lan między komputerami a tylko z komputera 2 udostępnić przez wfifi na telefony.

--Edit--

I czy nie wystarczy jakiś zwykły router wifi by zrobić tak jaka napisałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając router i podpięte pod niego komputery zachowasz LAN (tylko troszkę inna topologia). To co podałeś wyżej nie ma sensu bo:

1. Możesz to zrobić już teraz dokupując kartę WiFi, która będzie działała w trybie AP.

2. Minus i to ogromny to to, że aby internet działał na telefonach komputer 2 musi być włączony.

--update--

Ale po co ci router z WiFi skoro internet będziesz udostępniał przez komputer a nie przez router ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp 2 mam prawie zawsze włączony, komp 1 rzadziej ale komp 1 ma lepszy zasięg iPlusa, a jak jest wyłączony komp 1 to daje iPlusa do kompa 2. I dlatego wifi chce mieć w kompie 2 bo on zawsze włączony i ma zawsze neta albo udostępnionego z kompa 1 (szybki) albo bezpośrednio z iPlusa (jest dużo wolniej). Właśnie myślałem nad tym czy wystarczy zwykła karta wifi np. pod usb w trybie AP udostępniająca neta na telefony z kompa 2 (co by wyszło taniej). Jeśli to jest możliwe to jaki AP byś polecił? (tylko ram.net)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz taki słaby zasięg iPlusa na komputerze 2 to lepiej cię jednak wychodzi router gdyż postawisz go w miejscu np. obok komputera 1 gdzie zasięg będzie dobry i będziesz miał szybszego neta po całym domu a nie wolniejszego na komputerze 2 i telefonach. Jeżeli już się upierasz przy tej karcie to za niewielkie pieniądze z softem AP jest TP-Link TL-WN422G.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...