Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GRENCIO

Problem z Mikrofonem.

Polecane posty

Witam, niedawno zaszła potrzeba użycia mojego mikrofonu... jest to mikrofon połączony ze słuchawkami Natec Scorpion, są one nowe więc nie powinno być problemów. Po podłączeniu do przedniego panelu, słuchawki bezproblemowo odtwarzają dźwięk lecz mimo usilnych prób nie udało mi się uruchomić mikrofonu. Na innych forach czytałem o ustawieniach w regulatorze głośności itd, lecz po ustawieniu wszystkiego mikrofon nadal nie reaguje. Zaniosłem słuchawki do znajomego, i wszystko działa. Pilnie pproszę o pomoc.

Moja konfiguracja to:

AMD Athlon X2 7750

Asus Radeon Hd3650

Barracuda 500Gb

Pamięć ram 2Gb

Creative Sound Blaster X-fi Xtreme Music

Sysstem Windows XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacz z tylu.

Rózowy to mikro, a zielony sluchawki.

Wejdz w panel sterowania, kliknij w ikonke glosnika, zakladka glos [chyba, ale znajdzies ;d]

Testuj mikrofon.

System ustawi wszystko, potem sciagnij sterowniki i vuala :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem w test mikrofonu ale dochodzę do punktu w którym mam przeczytać jakąś wiadomość żeby wydobyć głos, problem w tym że kiedy mówię do mikrofonu ten nie rejestruje dźwięku. A co do sterowników... jakie sterowniki? Od karty dźwiękowej mam zainstalowane a do słuchawek nie było żadnych dołączonych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz pyte główną? I zrób tak: jeśli wystarczy Ci żeby mikrofon rejestrował głos i żeby ktośpo drugiej stronie Cie słyszał np. skype to wejdź w program od dźwięku ale w ten program który instalowałeś z płyty ze sterownikami, i tam poustawiaj bo moze masz tam mikrofon wyłączony. Nie w gl. programie od dźwięku tylko tym co sie zainstalował ze sterownikami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem sprawdź, czy ten niepodłączony pin nie był masą któregoś z gniazdek na panelu przednim. Jeśli tak, to trzeba je zmostkować z masą z innego gniazda. Jeżeli to karta miała mniej pinów, to również trzeba dostarczyć masę poprzez mostek do wszystkich gniazd na panelu przednim. Inaczej nie zadziała. No chyba, że błąd tkwi gdzieś indziej :rozpacz: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm DarthDoopa Twojego sposobu jeszcze nie testowałem z chwilowego braku czasu... ale naszła mnie myśl... komputer składał mi znajomy i po telefonie do niego stwierdził że nie instalował on sterowników płyty głównej ;/ Czy to może być wina tego? Moim zdaniem raczej nie bo to chyba wina karty dźwiękowej/przedniego panelu niż płyty głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...