Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lemka8

Komputer samoczynnie się wyłącza

Polecane posty

Witam.

Dwa dni temu pobrałem nową gierkę na Steam: Alien Swarm. Jednak występuje pewien problem, gdyż po około piętnastu minutach od włączenia gry komputer sam z siebie się wyłącza. Nie wiem co może być rozwiązaniem tego problemu. Komputer raczej się nie przegrzewa, skoro normalnie grałem w takie gry, jak Call of Duty: Modern Warfare 2 oraz GTA IV. Co robić?

Mój komputer to:

Intel Core2Duo E7400

4 GB RAM

Asus GeForce GTS 250 1 GB (z "dziadowym" chłodzeniem działającym jak lodówka)

Windows 7 Home Premium 64-bit

Jeśli coś jeszcze będzie potrzebne, proszę napisać i podam.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka, model i moc zasilacza oraz płyta główna. To pierwsze najważniejsze. Jeśli nie wiesz jaki masz zasilacz, sprawdź na fakturze za kompa, albo odkręć bok obudowy i sprawdź co jest napisane na zasilaczu. Samej mocy, bez producenta, nawet nie podawaj, bo to nic nie mówi.

Zainstaluj sobie SpeedFan i sprawdź jakie on podaje temperatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasilaczu jest dokładnie taka sama naklejka:

20090717_150436_LOGIC_500W_3.JPG.JPG

Płyta główna to Gigabyte GA-P41-ES3G.

A to temperatury, które pokazuje SpeedFan (komputer jest uruchomiony od 2 godzin):

GPU: 49C

Temp1: 42C

Temp2: -2C

Temp3: 53C *

HD0: 38C

Core 0: 55C *

Core 1: 54C *

*przy temperaturach z gwiadzką program pokazuje płomień

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie za bardzo moze stresowac, ze wzgledu na niska obciazalnosc linii 12V. Widziales to jego zdjecie ?

18 i 14 A nie powala - OCZ na analogicznych zasilaczach pakuja po 25A/linia - dzieki temu zasilacz ma 500W mocy, ktore zuzywa w dobrym celu, a nie tak jak ten zasilacz na 3.3V ma 25A Oo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, w takim razie mamy najbardziej prawdopodobną przyczynę, a nawet dwie - zasilacz i temperatury.

Kup sobie (w dowolnym sklepie elektrycznym, czy z akcesoriami komputerowymi) sprężone powietrze i wyczyść dokładnie wentylatory i radiatory karty graficznej i procesora. Zresztą, przedmuchaj starannie wszystko. Uważaj tylko, żeby nie odchylić nadmiernie puszki od pionu, bo powietrze się nie rozpręży wystarczająco i poleci mokra chmura - nie wiem, czy to przewodzi prąd, ale lepiej nie ryzykować. : )

No i kup sobie zasilacz. : ) O ile mnie mózg nie zmyla, wystarczy Ci ubóstwiany na tym forum Fortron FSP400-60GHN 400W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...