Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cygan

Rozwiązany: Internet rozdzielony na PC i laptop poprzez router od netii

Polecane posty

Aktualnie posiadam internet od Netii na kablu do PC - modem. Na czasie zamierzam kupić laptopa i chcę, aby na nim był internet. Nie znam się na tych routerach, ale chyba dobrze byłoby jak na PC był na kablu a do laptopa bezprzewodowo. W Netii jest oferta z routerem, i aby dostał go za 1 zł. to musiałbym przejść na inną taryfę albo nie przechodzić i zakupić go za 99 zł. No i nie wiem jak to zrobić, czy brać tego routera od Netii czy może lepiej zakupić innego np. ten http://allegro.pl/item1084618349_tp_link_r..._netia_d2d.html byłby dobry, bo z tego co czytałem to musi być ADSL. Rozumiem, że router samodzielnie dzieliłby połączenie (8MB/s) i nie byłoby z tym żadnych problemów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego z Neti. Ten podany przez ciebie jest na pewno lepszym wyborem. Jeżeli chodzi ci o podział łącza (w sensie połączenie przez wi-fi i kabel) to tak, da radę. Natomiast jeśli chodzi o podział pasma (w sensie np. 2 Mbps dla laptopa a 6 Mbps dla PC) to nie rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okay, co powiecie o tym, albo tym routerze? Pewnie się niczym zwyczajnym nie różnią poza ceną. Ogólnie dobra firma?

Z tym dzieleniem połączenia chodziło mi o to, że jak byłby włączony laptop i komp to po 4Mb/s na 'głowę' a jak tylko komputer to 8Mb/s dla niego, ta?

I jeszcze takie pytanie, pewnie banalne, ale jak komp będzie podłączony przewodowo to nie ma mowy, aby gubił sieć etc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się wersją. Ten tańszy z tego co widzę jest nowszy. Nie, to nie będzie 4 Mbps "na głowę". 8 Mbps będzie udostępnione dla obu komputerów. Jeżeli jakiś potrzebuje 4 Mbps to sobie weźmie to 4 a drugiemu zostaną 4 Mbps. Jeżeli, któryś potrzebuję 6 Mbps to sobie je weźmie a drugi komputer otrzyma 2 Mbps. Jeżeli oba będą chciały po np. 8 Mbps to router to jako tako podzieli. Nie będzie nic gubił ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...