Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Riwan

Rozwiązany: Dziwne paseczki

Polecane posty

Witam ostatnio zachorował mi jeden komputer. Problem polega na tym, że podczas uruchamiania (tylko i wyłącznie) na monitorze pojawiają się kolorowe, migające paski. Paski owe sobie tańczą, a komputer się nie uruchamia. Dopiero muszę go zresetować, aby odpalił się należycie. Nie ma żadnych problemów podczas pracy, czy grania lub oglądania filmów. Ja słabo się na tym znam, więc może ktoś z Was wie co mu dolega i czy czymś to grozi.

Dane sprzętowe biedaka:

CPU Intel? Pentium? Dual E2180 @ 2,00 GHz

2,00 GB RAM

nVidia GeForce 8600 GT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To monitor CRT czy LCD ? Może sprawdź dokładnie kabel między monitorem a komputerem ?

A, no i obowiązkowo podaj markę i moc zasilacza, bo to z pewnością jego wina.

@down

Pewnie, tylko się nabijam z tej rutyny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zasilacz na złom. Sprawdź kompa na porządnym zasilaczu. Może to właśnie on rozrabia. Podczas gdy pociskasz kompa nie ma artefaktów na pulpicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu Wasza wiedza sprowadza się zawsze do wymiany zasilacza ?

Przecież Riwan pisze, że podczas grania, oglądania filmów - czyli w sytuacji gdy komputer obciążony jest mocno - nie wyświetla żadnych artefaktów. Na większości for, najpierw ludzie szukają software'owego rozwiązania problemu, dopiero potem zagłębiają się w hardware. Tu zawsze cudownym remedium jest Fortron 400 W :|.

Fakt, że wymiana zasilacza zapewni mu spokojnie i stabilne użytkowanie, ale nie zaczynajmy zawsze od tego.

Ja osobiście stawiałbym na monitor. Sprawdzałeś to na innym, obojętnie jakim ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał sUk najpierw sprawdź na innym monitorze. Warto też sprawdzić kompa na innym zasilaczu (obecny w sumie i tak jest do wymiany, ale najpierw ustalmy co jest nie tak). Jeśli to nie monitor, to warto sprawdzić, czy karta jest dobrze dociśnięta oraz, czy wnętrze kompa nie jest zakurzone (w szczególności należy przyjrzeć się radiatorowi na karcie), jeśli wnętrze jest zakurzone, to należy to przeczyścić sprężonym powietrzem. Jeśli i to nic nie da, to sprawdzimy kartę, ale do tych testów będziesz musiał skombinować solidny zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu oznaka starzenia się kompa. Mam jakiegoś 450W (Tagan?) i też takie hece robi i po restarcie wszystko OK. Moja sugestia - jeżeli to nie przeszkadza, to zostaw, a jeżeli tak - wymień płytę główną, bo to chyba jej wina.

@Down - brzmi identycznie jak u mnie (tylko ja nie mam pasków).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor sprawdziłem na innym kompie i jest w porządku. Zakurzony też mocno nie jest. Nie mam teraz szans na wymianę zasilacza, więc jeśli to jego wina, czy zostawienie go grozi jakimiś konsekwencjami, czy np. nie uszkodzi mi innych komponentów? Poza tym problem nie pojawia się regularnie przy każdym uruchomieniu kompa, czasami kilka razy odpala bez zarzutu, a czasem wariuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po problemie. Nie wiem jak to możliwe, ale od bardzo dawna paski nie gościły na monitorze. Wygląda na to, że choć to nieprawdopodobne, ale samo przeszło. Tzw. cudowne ozdrowienie :biggrin: . Póki działa to niech działa, bo mam też drugi, znacznie nowszy i lepszy komputer, a ten zostawiam w spokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...