Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Neithan138

Wiedźmin - błąd grafiki

Polecane posty

Cześć! Mam problem z dziwnymi, mrugającymi teksturami rozchodzącymi się najczęściej od głowy Geralta do środka ekranu. Nagrałem filmik z gry podczas występowania buga, który z resztą nie występuje za każdym razem. Czasami (ale rzadko) uruchomi się normalnie i wtedy gra chodzi naprawdę płynnie, podczas gdy w czasie występowania buga często przycina. Słyszałem, że ten bug często występuje na radeonach hd5770.

Moja konfiguracja:

CPU: Core i3 540 @ 3.07GHz

GPU: Radeon HD 5770 (od Gigabyte)

RAM: 4GB Geil DDR3

Płyta główna: Asus P7P55 LX

I do tego filmik z bugiem:

Nie podczepiaj się do czyiś tematów [Cragir]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to be quiet! BQT L7-530W. Sterowniki od karty też już przeinstalowywałem i nic. A nad różnymi opcjami graficznymi siedziałem bardzo długo, niestety bez efektu. Powiem nawet, że im niższa jakość grafiki, tym gorzej bug wyglądał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodziło o to, abyś od kogoś jakiegoś kolegi pożyczył a potem oddał. Z tym, że zasilacz najpierw napisz jeśli już chcesz wymieniać, bo jeśli jest z black list to odpada pożyczanie zasilacza. Te domowe absolutnie odpadają, bo są za słabe, stare, i pewnie nie wiadomo jakich firm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, napewno spróbuję. Ale to jak wrócę do domu wieczorem. Mogę jeszcze szybko napisać, że znalazłem gdzieś na YouTube film obrazujący taki sam błąd jak mój, tyle że na HD5870. Pisało wiele osób i podobno problem dotyczy wszystkich kart z serii HD5xxx. Tylko że autorowi filmu udało się go rozwiązać poprzez zainstalowanie Catalyst'a v.9.12, a mi to nie pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko jak wentylowaną masz obudowę? Posiadasz jakieś wentylatorki? Masz uporządkowane kable? Jeśli nie to radzę zainwestować w nawet najtańsze wentylatory Arctic Cooling i uporządkować kable, bo mnie to wygląda na błąd spowodowany zbyt wysoką temperaturą. Tak więc obniż te taktowania i możesz też spróbować zagrać przy otwartej obudowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem z Wiedźminem, lecz mi pomogło zainstalowanie Catalyst v10.x (Karta Graficzna ATI Radeon HD 5700 Series), to samo miałem z Minecraftem - Pojawiał się komunikat, że "sterownik Ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność" i teraz działa wszystko jak powinno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...