Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Technic

Głośna praca wiatraka

Polecane posty

Witam! Mój komputer strasznie głosno pracuje od jakiegoś czasu (kiedy zrobiło sie cieplej). Jest to moim zdaniem wiatrak i mam pytanie do kogoś kto się na tym zna - da się jakoś 'sciszyć' witrak? Chodzi mi o programy lub inne metody ponieważ nie chce kupować jakiś wygłuszających mat czy innych rzeczy tego typu. I jeżeli da się jakimś programem to zrobić to jaka granica jest bezpieczna, aby pecet się nie spalił.

Proszę o rady :)

Z góry dzięki :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że jeżeli temperatura otoczenia się podniosła (a po 35-36 stopni potrafi być) to wiatrak włącza wyższe obroty żeby zapewnić dobrą temperaturę. Ogólnie jednak możesz troszkę przeczyścić zarówno ten wiatrak jak i całą resztę, to może dać kilka stopni, co z kolei spowoduje mniejszy hałas wiatraka (czasami pomaga również zdjęcie jednego boku obudowy, ale nie jest to regułą i w niektórych przypadkach tylko zwiększa temperatury, sam możesz to przetestować- ale wtedy na pewno będzie głośniej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz chłodzenie box to nic nie poradzisz na to, wentylator zaczyna pracować szybciej jeśli tem rdzenia podnosi się zbyt wysoko. Zawsze możesz przeczyścić dokładnie radiator, albo dodatkowo nałożyć pastę. I nie warto zmniejszać obrotów, bo komp raczej ci się nie spali, ale bedzie co jakiś czas albo nawet co kilkanaście minut się wyłączał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo-nie wiatrak, a wentylator. Secundo-chodzi o cooler procesora czy "wentyla" zamontowanego na obudowie? Jeśli o ten drugi, to sprawdź czy podłączony jest pod gniazdo 3pin na płycie głównej, czy pod molex.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...