Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

raven963

Problem z "ciepełkiem"

Polecane posty

Mam problem

Mianowice jak juz wszyscy zdążyli zauwarzyć mamy tego roku bardzo cieplutkie lato :tongue: i stąd moje pitanie, jak zaradzić przegrzewaniu sie kompa, ponieważ gdy gram przez dłuższy czas wywala mi blue-screen i pomaga tylko reset.

Kiedy robię coś innego jak np. szperam po necie, oglądam film, lub gram w coś mniej wymagającego to wszystko cacy a jak już odpalę np. L4D2 to juz co jakiś czas muszę giere wyłączył żeby komp sie schłodzi

Czy da rade coś na to poradzić nie licząc zmiany chłodzenia

Obudowa juz otwarta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładny konfig kompa podaj. Na razie może wystarczy wyczyszczenie kompa, a także nałożenie na nowo pasty. Wrzuć temperatury proca i karty w spoczynku i stresie. (Taką odpowiedź bedę kopiował i każdemu kto ma problem z przegrzaniem wklejał, będzie made in china, żartuje). Możesz postawić wiatrak domowy w stronę otwartej obudowy, kompa możesz wysunąć bardziej na wolną przestrzeń, pootwieraj w domu wszystkie okna, ustaw prędkość wentyla na procu na maks. obroty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intel core 2 duo 2x 2.15GHz

Palit Geforce 9800GT

2GB DDR2

Płyta Główna ASUS P5B

Zasilacz CHIEFTEC 500W

Okna w domu już pootwierane :wink:

Kop Świeżo czyszczony pasta na procku wymieniona tydzień temu a kartę mam świeżo po zakupie ok. 2tyg.

Temp. w spoczynku I rdzeń 42st.C

Temp. w spoczynku II rdzeń 43st.C

Temp. w spoczynku GPU 44st.C

Temp. w stresie I rdzeń 65st.C

Temp. w stresie II rdzeń 66st.C

Temp. w stresie GPU 60st.C

Wydaje mi sie że to nie jest tak dużo ale mimo to wiatrak po jakiś czasie wskakuje na pełne obroty i po jakimś czasie mówi mi do widzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokup wentylatorki 12 cm (koszt ok 15-25zł za sztuke) i stwórz obieg w obudowie.. tak żęby z jednej strony powietrze wlatywało a z drugiej wylatywało.. dobrze by było gdybyś miał opcje wstawić frontowy wentylatorek, który chłodziłby twardziela.

wszystko zależy od obudowy. jeżeli jesteś zainteresowany to pisz,

jeśli nie masz kasy/chęci się w to bawić .. -> otwórz puche i ustaw jakiś klasyczny wiatraczek na pełną moc, wyceluj go aby łąpał cpu i gpu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Taką odpowiedź bedę kopiował i każdemu kto ma problem z przegrzaniem wklejał, będzie made in china, żartuje)

Nie śmieszne.

Obudowa juz otwarta

Jaka to obudowa? Opisz dokładnie jak wygląda wentylacja obudowy - ile ma i jak są rozmieszczone wentylatory.

Temp. w stresie I rdzeń 65st.C

Temp. w stresie II rdzeń 66st.C

Temp. w stresie GPU 60st.C

Jak dokładnie i jak długo "stresowałeś" podzespoły? Bo te temperatury są zupełnie OK, nie powinny powodować jakichkolwiek problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...