Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Thuv

Rozwiązany: Win Xp, 7

Polecane posty

Przymierzam się do zakupu dysku SSD na system. Jako iż są drogie, to nie chcę dużej pojemności. 40GB by mi wystarczyło. Ale słyszałem, że Wina 7 nie można zainstalować na partycji mniejszej niż 60 GB.

Czy to jest prawda? Czy może są jakieś inne rozmiary na minimalne partycje na Windowsa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że są :) jakie dokładnie, nie chce mi się szukać, ale powiem Ci ile ja przyjmuje zwyczajowol.

dla XP absolutne minimum to 5GB a tak w miare to 10GB

dla visty minimum to 20 a w miare 30GB

seven podobnie.

60 GB na systemowej z seven - jak najbardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu partycję systemową 50 GB i instaluję tam wszystkie programy (gry lecą gdzie indziej). Mam tego sporo i aktualnie - ok. pół roku używania - jest jakieś 20 GB wolnego miejsca.

40 GB SSD wystarczy IMO w zupełności, choć dla bezpieczeństwa możesz instalować programy gdzie indziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na partycji z winem 7 chciałem mieć tylko wina i programy startujące z nim. (Nie chodzi mi o np gg, czy jakiś inny tego typu, tylko stery, antywira, firewalla i jakiś program antyspywerowy)

Wezmę jednak tą 60, a może i 80. Poczekam na święta, bo pod koniec wakacji będę kupował monitor. A chcę mieć jeszcze coś w zanadrzu na Wieśka 2, Two Worlds II i Gothica 4, jak mi się spodoba.

A co do tego rozrastania systemu, to on się nie rozrośnie aż tak do przesady. Z 15, nie zrobi się w ciągu kilku miesięcy 40.

A co do programów, to by mi się przydało zainstalować jeszcze na tej partycji z winem na SSD programy, które mają w sobie dużo pliczków, długo się ładują i obciążają procesor, np Gimp, przy nakładaniu niektórych filtrów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co wrzucać programy do partycji windowsa? Im mniej miejsca na dysku z systemem tym krótsze formatowanie, mniejsza fragmentacja dysku i w wielu przypadkach nie trzeba jeszcze raz przeinstalowywać programów tylko trzeba zrobić dla nich skróty. Dla Xpeka mam 4gb a na lapiku dla se7en zrobiłem 30gb i w pełni mi to wystarcza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ UP: Ze co prosze? Skad ty te teorie wziales?

1. Znaczna wiekszosc programow nie tylko pakuje pliki do C:\Program Files\... ale tez dodaje wpisy do rejestru oraz uaktualnia pliki systemowe, tak wiec nie oczekiwalbym, ze program zainstalowany na drugiej partycji po formacie C ruszy (nawet jesli to moze byc niestabilny)

2. Szybkosc formatu. Odkad to zalezy od ilosci danych na dysku? Ja zawsze myslalem, ze od pojemnosci partycji! Zwykle formatowanie partycji sprawdza ja przed skasowaniem danych, a szybkie formatowanie dane po prostu kasuje bez sprawdzania.

60GB dla Win 7 jesli chcesz instalowac gry to minimum. Moze sie okazac sie miejsca ci starczy tylko na 2 gry. Moim zdaniem SSD jest jeszcze zdecydowanie za drogi i za malo pojemny by nim sobie zaprzatac glowe. Ale to juz twoja decyzja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co wrzucacie tutaj jakieś swoje magiczne teorie o grach, które mulą C:, choć są instalowane gdzie indziej, skoro co najmniej dwie osoby, które używają Win7 napisało, że 40-50 GB w zupełności wystarczy? Nabijacie posty, czy chcecie zrobić ludziom wodę z mózgu?

Powtórzę: po czterech miesiącach solidnego użytkowania i sporego śmiecenia na partycji systemowej (dużo programów instalowanych eksperymentalnie) mój Windows 7 Ultimate 64 bit zajmuje niecałe 15 GB. Na C: instaluję wszystkie programy, mam też ostatnio spory burdel na pulpicie. Z 50 GB partycji C: obecnie wolne mam 20 GB.

50 GB (a nawet 40) na sam system + podstawowe programy wystarcza absolutnie!

@kraven - gry nie tworzą swoich wpisów i nie wrzucają save'ów na C:. Wrzucają do "Moje Dokumenty". Wystarczy ten folder przenieść na większą partycję i już jest spokój. Bardzo, bardzo rzadko się zdarza, żeby gra coś jeszcze wrzuciła do Application Data, ale tam są zwykle śladowe ilości danych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to imć Alaknar robi statsy, skoro co najmniej dwie osoby zalecają 60gb?

Ja w wersji 32bit, po solidnym zaśmiecaniu mam 37gb na systemie. Samej partycji systemowej...Po odjęciu muzyki i filmów zrobi się 20gb samego windowsa.

Owszem, można się bawić w przenoszenie katalogów, plików i utrzymywać stale te 15-30gb dla systemu...ale to zabawa. Przeciętny użytkownik nie bawi się w to, co więcej podczas zgrywek np. w MP z automatu wrzuca wszystko do muzyki lub filmów i się zbiera, zbiera, zbiera...

Zresztą, na miejscu autora...poczekałbym jeszcze trochę. Niedługo SSD 60gb będą znacznie tańsze po ostatniej ofensywie intela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale po wątku wnoszę, że autor do takich całkiem przeciętnych userów nie należy. Zacznijmy od tego, że zastanawia się nad SSD. : )

Swojego zdania nie zmienię - na dwóch kompach Win7 nie przekroczył mi rozmiarami 15 GB, do tego mam poinstalowane na C: jakieś 5-7 (zależy od komputera) GB oprogramowania. 50 GB na C: wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kraven2000 - tak, masz rację. Mam do wyboru 40, albo 60GB.

@Alaknar - jestem najzwyklej zwyczajnym userem. Nie mam tak, że rodzice pompują mi kasę. Muszę dać też coś od siebie. Dobre oceny. Na tych wakacjach pracuję. Na tamtych też pracowałem i na nowego pc zarobiłem. Pomagam też ojcu. Ściągam mu z zagranicy różne części a on je sprzedaje (głównie z niemiec). Całkiem sporo na tym jest zarobku, więc coś tam zawsze z tego dostaje. Mam pieniądze też z aktualizacji map w nawigacjach. Głównie znajomym i tylko z MapMapą. Ok 20z za aktualizację. Też coś się tam zarobię za skonfigurowanie telefonu.

Jakoś trzeba sobie radzić:)

@kraven2000 - ja chcę tylko na system i stery. Reszta nie. No i na gimpa, bo lubię się nim bawić:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...