Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sharin

Rozwiązany: Monitor nie działa , komputer chodzi

Polecane posty

Jak w temacie nie mam pojęcia co mogło się stać. Mianowicie chciałem wymienić pamięci ram i płytę główną siostry na moje wszystko niby było dobrze ale okazało się że i tak nic z tego nie będzie ponieważ procesor nie jest kompatybilny z płytą główną. Zmieniłem wszystko tak jak było jednakże mój monitor nie reaguje a u siostry jest wszystko w porządku. Kable wszystkie podłączyłem jak należy ponieważ inaczej w ogóle by nie odpalił , dodam jeszcze że na początku jak wszystko po zmieniałem tak jak było pc chodził tylko co jakiś czas albo jak go dotykałem to się zawieszał. Osobiście sądzę że wtedy to mogła być wina procesora że był nie dociśnięty ale teraz to już nie mam pomysłu co mogło pójść. Karta graficzna jest na pewno sprawna ponieważ sprawdzałem ją na komputerze siostry i działa z monitorem to samo. Prosiłbym o pomoc męczę się z tym dość długo ; /

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podał dokładnie swoją konfigurację ponieważ może być to pomocne przy ewentualnej diagnozie. (ram, płyta główna, zasilacz- dokładny model i moc, procesor, karta graficzna, oraz jaki to monitor). To, że wszystkie kable są poprawnie podłączone to nie jest musowe, posprawdzaj więc najlepiej jeszcze raz wszystko, czy jest porządnie dociśnięte, jeśli sprawdzałeś monitor u siostry na innym kablu to spróbuj też na tym samym podłączyć u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: Gigabyte GA-8I915PL-G

Pamięć RAM: 2x 512 MB DDR 1

Procesor: Intel Pentium 4 3.0 GHz

Zasilacz: Feel-300 ATX (AC 230 V)

Karta graficzna: Gigabyte Geforce 9800 GT

Monitor: NEC LCD 19WV

Wyjmowałem już ram , przekładałem , dokręcałem kartę graficzną już wiele razy tak samo już wiele razy dociskałem kabel

Kabel sądzę że działa tak samo jak monitor ponieważ inaczej by nie odbierał ani ni było by komunikatu że kabel jest odłączane lub podłączany ( w innym języku jest to trochę dziwne bo wcześniej ten komunikat był w języku angielskim teraz to nie wiem jaki to język)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjąłem tą bateryjkę ^^ zobaczymy za 30 minut czy to coś da bo jest możliwość że złe zasilacze podłączyłem do komputerów xD ale zdecydowanie pamiętam iż to ten ta nazwa mi się z tym kojarzy ;p

Ps: Skoro zresetowałem bios to oznacza że będę musiał wgrywać na nowo system o_O?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff to w pewnym sensie dobrze musiałbym na nowo zgrywać z płyty Dvd na płytę Cd windowsa , niestety mój napęd nie odczytuje płyt Dvd jakiś tam nie pamiętam nazwy ;p w każdym bądź razie to mi nie przeszkadza teraz to pendrive więcej pomieści niż płyty dvd

No tak ale ja miałem komputer składany przez sąsiada informatyka i niestety tejże instrukcji nie posiadam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W płytach Gigabyte trzeba wyjąć baterię, wyjąć kabel zasilający, nacisnąć "Power" i włożyć baterie i po resecie.

Ciekawe tylko co w takim razie robi zworka CLR_CMOS, która znajduje się obok baterii. Zerknij na 26 stronę instrukcji.

Można jeszcze wyczyścić CMOS, co jest opisane na stronie 27 instrukcji. Żadna z metod nie mówi zupełnie nic o naciskaniu przycisku "Power".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, że ja tak spytam - sprawdzałeś swój monitor na komputerze siostry?

I jak dokładnie "nie działa"? Nie uruchamia się? Uruchamia się, ale przechodzi od razu w tryb oszczędny? Nie zapala się nawet dioda Power? Wszystko się włącza, ale na ekranie jest komunikat o braku sygnału?

Opisz co się dokładnie dzieje.

Wsłuchaj się też, czy działają dyski twarde, będzie słychać charakterystyczne skrobanie, choć możesz do tego musieć zdjąć obudowę i przytknąć niemal do nich ucho. Jeśli sądzisz, że system operacyjny powinien się obecnie normalnie uruchomić, podepnij głośniki i sprawdź, czy pojawi się dźwięk powitalny systemu (o ile go nie wyłączyłeś. : ) ).

Jaki zasilacz ma siostra? Też jakiś taki, z gatunku fajerwerków, czy coś sensowniejszego? Jeśli sensowniejszy, możesz spróbować przełożyć na chwilę zasilacz do swojego komputera i sprawdzić, czy będzie działać, ale jeśli też jakiś Feel, czy Mustang, to lepiej nie ruszaj, bo też padnie. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje włożyć zworkę na gniazdo CLR_CMOS, odpalić komputer, zobaczyć efekt - jeśli pomoże - wyłączyć komputer i zdjąć ją, bo za każdym razem będzie Ci resetowała ustawienia. Jeśli nie pomoże, będziemy musieli szukać innej przyczyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...