Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RIP

Rozwiązany: L4D2- mikrofon działa na steamie - nie działa w grze...

Polecane posty

Witam

Jestem posiadaczem słuchawek z mikrofonem Plantronics Gamecom 367. mój problem polega na tym, że mikrofon działa kiedy:

1. testuję go w Steam-ustawiena- głos (słyszę siebie),

2. Testuję go w grze L4D2 w : opcje-dźwięk-test mikrofonu (również słyszę siebie)

3. W czacie głosowym steam (tu inni mnie słyszą)

Nie działa natomiast:

Podczas rozgrywki....ani podczas samej gry, ani podczas pogadanek w poczekalni, koledzy z drużyny mnie nie słyszą. Nie wyświetla im się nawet dymek, że uruchomiłem klawisz "push to talk", a ja taki dymek widzę...

Mam ustawiony klawisz "push to talk" (klawisz C) i jak już mówiłem w czacie głosowym steama działa...

O co chodzi?

Dziękuję za ewentualną pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest rozwiązanie, ale czasem gdy gramy w L4D to trafiamy na taki serwer, gdzie nie działa komunikacja głosowa - nikomu z graczy. Spróbuj w jakiejś innej grze (np. TF2), wklep też w konsoli komendę "voice_loopback 1" (bez cudzysłowów), ona sprawia, że słyszysz w słuchawkach to, co powiedziałeś, może to coś pomoże w dalszej diagnostyce problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Mariusz za podpowiedź z loopbackiem. Tak jak radziłeś włączyłem go sobie, wszedłem do poczekalni lefta i...nic. Chill z którym dzisiaj przeprowadziłem test też słyszał mnie tylko przez steamowego czata.

Ale...sprawdziłem działanie mikro w tf2. Również włączyłem loopbacka i mikro elegancko działa zarówno w teście w opcjach, jak i podczas samej gry. Pozostaje więc jedynie problem z Leftem...

Aha.

Zapomniałem napisać, że mam 2 karty dźwiękowe. Integre i soundBlastera 24bit Live!, z czego tę pierwszą odinstalowałem w panelu sterowania. Ale...przy każdym uruchomieniu windowsa, system znów ją instaluje...da się temu jakoś zapobiec i wywalić tę kartę na stałe? Może to ona coś miesza? Choć biorąc pod uwagę fakt, że problem jest tylko w Lefcie, szczerze wątpię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany!

Poczytałem trochę o podobnych sytuacjach w internecie, znalazłem dokładny guide jak wyłączyć drugą kartę w Biosie i zadziałałem.

Najpierw usunąłem odinstalowałem obie karty w panelu sterowania, a następnie odinstalowałem wszelkie programy Creative'a towarzyszące mojemu SoundBlasterowi (w większości podobnych przypadków, które znalazłem w sieci, to właśnie te programy powodowały mój problem).

Potem uruchomiłem ponownie kompa i wyłączyłem w Biosie integrę. Kiedy włączył się XP, pozwoliłem mu na zainstalowanie tylko sterowników do SB bez żadnych Creative MediaSource czy innych głupich programików.

W efekcie mikro zaczął się wreszcie odzywać także w L4D2 :)

Dziękuję za wszelkie próby pomocy i za podpowiedź dotyczącą wyłączenia karty w biosie.

Można zamknąć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...