Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pulpit87

Rozwiązany: Blue screen po formacie

Polecane posty

Witam mam problem tak jak w temacie.

Opisze delikatnie historię co się stało otóż brat miał na akademiku komputer przez rok czasu wrócił z nim no i niestety był tam chyba każdy możliwy wirus. Na początku działał lecz teraz zaczął wywalać blue screen'y więc poszedł do formatowania jednak sytuacja bez zmian.

Jednostka się włącza wyskakuje pytanie o uruchomienie w różnych trybach ( awaryjny, ostatnie znane działające poprawnie, normalnie, itd. ) nie zależnie od tego, którego by nie wybrać winda zaczyna się ładować po czym wywali tegoż blue screen'a na dosłownie ułamek sekundy (nie ma możliwości wcisnąć "pause break") i robi się reboot systemu i tak bez przerwy do póki się go nie wyłaczy ;/

W tym momencie jest już po sformatowaniu partycji systemowej z tego co widzę przestał widzieć też jeszcze jedną partycję jeszcze przed formatowaniem. Dodam że dysk był formatowany z innego komputera, na którym nie ma problemów z dyskiem. Bateria CMOS 'u wyjęta po raz drugi za pierwszym razem nic nie pomogło łudzę się że może zbyt krótko "jej dałem" (około 20 minut ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba się bawić, bo wygląda na to, że coś jest uszkodzone, pytanie tylko co. Najbardziej prawdopodobni winni to pamięć RAM, lub dysk. Do uszkodzeń mógł się przyczynić zasilacz.

Na początek sprawdź pamięć programem memtest86, lub memtest86+. Test powinien trwać minimum 3 godziny, lub do pierwszego błędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no konfiguracja to chyba tyle co jest

może jeszcze karta dźwiękowa Creative Audigy

ramy zaraz idę zobaczyć bo stoją 3 jednostki koło siebie to coś na podmiankę się znajdzie dyski już podmieniałem i to samo. Z ramem zaraz powalczę.

RAM przekładałem to samo bez zmian teraz wziąłem dysk z tej uszkodzonej jednostki i podłączyłem do innej no i dysk normalnie się włącza;/

Tak jak by tam było coś z MB wygląda chyba ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a2e13abf648dc1fcm.jpeg

robię jeszcze pełne skanowanie, ale 250 GB więc troszkę potrwa, ale już są trzy na czerwono jest około 1/4

ale to nie jest problem raczej z dyskiem bo gdy podepnę pod tą uszkodzoną jednostkę stu procentowo sprawny dysk historia z blue screenem się powtarza ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie powinny być co najmniej 4. Widać 4 sektory czekające na realokację, więc sądzę, że jednak to wina dysku. Dobrze by było coś z tym zrobić. Przeczytaj dokładnie instrukcję. I potem ściągnij MHDD i postępuj według instrukcji z trzeciego punktu. Ten program może być niebezpieczny, jeśli użyje się go w nieodpowiedni sposób, więc przeczytaj tą instrukcję naprawdę dokładnie. Jeśli czegoś nie rozumiesz, to pytaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego opisu nie rozumiem jednej rzeczy jeśli chcę usunąć bad sectory muszę usunąć całą zawartość dysku komenda: ERASE ?? tego chciałbym uniknąć bo na tym że dysku jest zaginiona partycja 100 GB z czego 10 GB to bardzo ważne zdjęcia dla mnie ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bad sectorów możesz użyć również HDD Regenerator, ale wersja próbna pozwala naprawić jedynie część błędów na raz. Żeby oczyścić cały dysk trzeba spędzić kilka godzin na naciskaniu klawiszy, ale jednak działa.

@down

interpunkcja, prosimy w imieniu ludzkości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ciągle sugerujecie że coś jest nie tak z HDD, a przecież teraz widzę na kompie obok jak HD Tune przeprowadza na nim test, a włączył się bez blue screena żadnego i jest jedynym podpiętym dyskiem za to kiedy do uszkodzonej jednostki podpinam jakikolwiek inny dysk który jest sprawny sytuacja z BS się powtarza więc nawet na chłopski rozum to nie to

BIOS był przywracany do fabrycznych F5 DEFAULT SETUP, bateria z CMOS'u wyciągana na ponad pół godziny i sytuacja nadal się powtarza

a co do tego HDD Regenerator wypluwa mi błąd o mniej więcej takiej treści: odczytanie parametrów urządzenia niemożliwe, co to może być ?? na tym dysku nie ma nic poza windą, żadnych sterów dosłownie nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, widzę jedynie, że dysk jest uszkodzony i tyle. Zasilacza nie sprawdziłeś, pamięci też, więc mogę tylko zgadywać na podstawie tego, co widzę. HDD Regenerator to świetny przykład jak można brać spore pieniądze za program, który robi wielkie nic. Ten program sobie daruj. Zaginioną partycję możesz spróbować odzyskać za pomocą programu TestDisk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że pamięć też odpada, przekładałem z innego kompa dokładnie taką samą pamięć i to samo bez zmian.

W jaki sposób mogę sprawdzić zasilacz ?? Bo wizualnie to mogę stwierdzić że ogień z niego nie leci ;d

Dziwnych zapachów też nie wydaje, a miałem kiedyś przepięcie i zapach palonego zasilacza jest dość charakterystyczny bez dwóch zdań.

Jak można go sprawdzić ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej przekładając do tego kompa porządny i sprawny zasilacz, tak jak napisałem wcześniej. Proszę jednak o sprawdzenie pamięci. Uszkodzony może być np. kontroler i wtedy nieważne co włożysz, to będą błędy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do tego TestDisk'u jest jakiś przystępny manual bo znalazłem tego trochę, ale jest napisany w sposób którego ja za bardzo nie mogę zrozumieć ;/

Sevard widziałem że Ty pisałem o tym programie już w kilku postach mógłbyś jakoś łopatologinie powiedzieć co trzeba zrobić bo partycję już program widzi, ale nie widać jej wciąż w Mój komputer i przez ten temat nie mogę przebrnąć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz dosyć dokładny i dobrze napisany manual. A tu wyjaśnienie działania programu na przykładach. Program radzę uruchomić z jakiejś dystrybucji LiveCD GNU/Linuksa, bo mnie jest z tym problemów niż z wersją dla Windowsa. Tu masz listę dystrybucji LiveCD, które zawierają TestDisk. Osobiście polecam PartedMagic, bo jest mała i posiada wszystko, co jest potrzebne.

W razie dalszych problemów zadaj jakieś konkretniejsze pytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...