Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

loOz

Rozwiązany: radeon hd 5770

Polecane posty

:zakaz: Witam

Mam pytanie jestem "szczesliwym" posiadaczem grafiki msi radeona hd 5770 (dalem za nia 500 zl z kawalkiem)i podczas grania karta nagrzewa sie do 63 stopni C co jest strasznie uciażliwe bo wiatraczek niewydala z chłodzeniem jednostki wydając przy tym irytujace dzwieki (jak sie rozkreci na 70-75 % to niema zadnej przyjemnosci z gry) obudowe mam caly czas otwarta i staram sie ja wentylowac powiedzmy wiatrakiem komercyjnym (takim 30 cm średnicy) cos jest chyba niewporządku.. jakieś sugestie ? zastanawiem sie czy jej niepogonić na allegro i zakupic sobie jakiegos gf...

no ba i zapomnial bym jeszcze dodac ze czasami grafika ma problemy z wyswietlaniem tekstur ale może jest to wina temperatury...

tak oczywiscie zapomniałem dopisac ze mam kompa od 3 miesiecy a jak padalo 2 tygodnie nonstop to taka sama sytuacja miala miejsce :rozpacz:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jezeli jestes uparty, to mozesz poszukac alternatywnego wiatraka na grafike - ja jak dostalem komputer z boxowym chlodzeniem (zima) to 2 tygodnie bylo ok, potem wiatrak zaczal wyc na 5000 rpm - po 2 tygodniach wylecial za okno, a jego miejsce zajelo porzadne chlodzenie zalmana. W twoim przypadku moze byc podobnie - jezeli wiatrak ma termometr, to wpadl w bledne kolo - termometr pokazuje wysoka temperature ze rdzenia karty, wiatraczek nawija jak glupi, ty grasz, a rdzen nagrzewa sie jeszcze mocniej, co skutkuje jeszcze wiekszym wyciem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI. : )

Ale to faktycznie nie jest zła temperatura przy tym, co się dzieje za oknem.

Można próbować z innym wiatrakiem na grafice, można też spróbować odpowiednio ochłodzić obudowę - jaką masz teraz i jak jest chłodzona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim PowerColor hd 5870 w spoczynku mam 32-34 stopnie, a przez te upały mam 40-43 stopnie. U mnie temp. podniosła się sporo. Dobrze, ze nadal jest w miarę niska. W stresie nie jest źle, bo teraz mam maks. 80-85 st. a przedtem miałem 75 stopni(a był to totalny maks.). No a u ciebie jest gorzej, bo wiatrak 70 proc. 63 st. trochę za dużo. W sterownikach CCC, a overdrive ustaw na stałe prędkość wentyla na mniejszą wartość, ale pilnuj temperatur abyś nie dał 30 proc. wentyla a temp będzie 100st. %0 pr. nie jest źle, ale w miarę cicho wystarczy 40 pr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładny model płyty głównej, zasilacza (Modecom 620W to nie model), obudowy + opis rozmieszczenia wentylatorów, opowiedz jak obudowa jest ustawiona w pokoju. Jakie chłodzenie jest zamontowane na tej karcie? Zdjęcie albo przykład z internetu proszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhm sorki moj blad powinienem podac wszystkie potzrebne infoemacje (:

plyta gigabyte h55m-ud2h

zasilacz modecom carbon

obudowa tez modecom + wiatraczek 80 (teraz akurrat z otwartej strony komputera) a tak to od przodu wdmuchuje powietrze pod karte

moze jak wymienie go na 100 albo 120 to sie poprawi

a karta HIS radeon http://www.hisdigital.com/pl/product2-503.shtml

a caly piecyk spoczywa na podlodze wylotami w otwarta strone tzn biorko mam ustawione prostopadle do sciany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, karta graficzna należy do tych, które to nie wydmuchują swojego rozgrzanego powietrza, a jedynie rozpraszają je dookoła, podnosząc temperaturę powietrza. Chłodzienie samo w sobie może i wydajne, ale inżynierowie niestety nie myślą o tym, że takie karty skończą w zamkniętych obudowach, nierzadko słabo wentylówanych. Proponuję kupić wentylatory, największe jakie zmieszczą się do zatok. Przód wciąga, lewa strona wciąga, góra i tył wyciągają powietrze. Powinno to rozwiązać Twój problem z temperaturami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, karta graficzna należy do tych, które to nie wydmuchują swojego rozgrzanego powietrza, a jedynie rozpraszają je dookoła, podnosząc temperaturę powietrza. Chłodzienie samo w sobie może i wydajne, ale inżynierowie niestety nie myślą o tym, że takie karty skończą w zamkniętych obudowach, nierzadko słabo wentylówanych. Proponuję kupić wentylatory, największe jakie zmieszczą się do zatok. Przód wciąga, lewa strona wciąga, góra i tył wyciągają powietrze. Powinno to rozwiązać Twój problem z temperaturami.

hmm ale o zgrozo ja na mojej plycie widze tylko jedno podpiecie na dodatkowy wentylatorek ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od tego, ile kasy chcesz wydać, do kupienia są różne przejściówki molex -> 3pin w postaci kabelków [5-10zł], są też płytki a'la karta rozszeżeń [ok 60zł], są też kontrolery obrotów do zatok 5,25 i 3,5 cala w bardzo szerokiej gamie cenowej. W końcu dochodzimy do najlepszego rozwiązania, którego sam użyłem - wentylatory z wtyczką molex. Płyta główna w żadnym wypadku Cię nie ogranicza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...