Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kuki37

Athlon 64 X2 5600 problem

Polecane posty

Mam problem z moim procesorem Athlon 64 X2 5600.

Podczas grania w gry po jakiś kilkunastu minut komputer się wyłącza. Myślę że to wina temperatury ale nie jest pewien więc proszę o radę. Podczas serfowania po internecie czy wykonywania drobnych czynności temperatura wynosi 48 do 54 a podczas grania skacze nawet do 68C.

Proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za dużo dla tego procesora w stresie jego temperatura nie powinna zbytnio przekraczać 50 stopni. Tak więc czy procesor jest podkręcony? Czy posiadasz jakieś wentylatory w obudowie? Jaki masz zasilacz? Czy czyścisz wnętrze swojego komputera z kurzu, chodzi mi szczególnie o radiator i wentylator na procesorze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor nigdy nie był podkręcany. Posiadam wentylator w obudowie co prawde teraz odkręciłem ją żeby więcej powietrza wpadło. Mój zasilacz to Chiftec 500W. Nie ma nigdzie kurzu. Zapomniałem napisać kiedy tak zaczęło się z nim robić było to bodajże w tą sobotę gdy temp na dworze przekroczyła 30C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przez te upały jest niewesoło, moja obudowa obłożona wentylatorami jakoś daje radę, ale już komputer brata działa poprawnie między 19 wieczorem a 8 rano, w inne godziny potrafi się przegrzać. Najlepszym sposobem byłoby dokładne wyczyszczenie wszystkiego, założenie dobrego coolera na CPU i obładowanie obudowy wentylatorami. Jakoś trzeba te upały przetrzymać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi się tak komp wyłanczał to miałem kurz na wiatraczku od procesora i wtedy nie miał jak dobrze chłodzić wyczyśc go porządnie i powino chulać nawet jak będzie bardzo gorąco

sorry ale nie przeczytałem wszystkich odpowiedzi jak nie masz kurzu to weś i wyciąg wiatraczek od procka i tam może jest kurz albo sobie kup w sklepie komputerowym taką jak by maść smaruje się procesor aby wydobywał więcej tego ciepłego powietrza na zewnątrz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

No właśnie. Słyszysz, Gofer? "Wyciąg" se wiatraczek i posmaruj procka taką jakby maścią, żeby więcej ciepłego powietrza wyciągało. :laugh:

@xxkora12 - w te upały jak "włanczasz" kompa? "Włancznikiem"? :laugh:

Wygląda jak prowokacja, brzmi jak prowokacja... Ale może jestem przeczulony po forum Onetu. ; )

@kuki37 - a jaką masz tę obudowę i jak jest dokładnie chłodzona? Ma tylko jeden wentylator? I czy to na pewno nie jest wentylator zasilacza? Opisz dokładnie jak to u Ciebie wygląda tam w środku, postaraj się też jakoś uporządkować kable i taśmy, żeby obieg powietrza był bardziej swobodny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...