Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krystianziom007

Zasilacz Modecom Feel

Polecane posty

Siema mam pytanie czytałem na jakimś forum że zasilacze modecom feel 1 i 2 są nie dobre czy one są w sprzedaży jeszcze bo kupiłem własnie ten zasilacz za 180 zł w sklepie informatycznym 16.04.2010 i mam nadzieje że to nie ten 1 ani 2 tylko 3 seria. czytałem że 3 seria jest dobra a 1 i 2 zła.

EDIT. Zapomniałem dodać że ma 500w

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikael (mogę tak skracać? ;)) napisał już wszystko co się dało. Seria I/II jest tragiczna - grozi spaleniem komputera, za to III jest najwyżej średnia. Najlepiej będzie jak zrobisz zdjęcie tabliczki znamionowej umieszczonej na zasilaczu, skoro nie wiesz, czy to na pewno Feel III (jeśli w ogóle tam jest, u mnie na przykład jej nie było). Przy okazji sprawdź napięcia miernikiem, ponieważ może się okazać, że zasilacz do wymiany (bez zastanowienia się wymieniłbym go na np. Fortrona).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to jest Modecom Premium 500W, mam identyczny.

Naprawdę nie wiem co wy chcecie od tych zasilaczy, mój wytrzymał GTS'a 250 1GB DDR3 podkręconego bez problemów.

Mam go od roku i nie sprawia żadnych problemów, a na lini 12v trzyma ponad 500W przy pełnym obciążeniu. Wcześniej miałem Chiefteca z serii GPS 400W, nie wytrzymał 3 m-cy. Na moje oko nie ma po co zmieniać.

Pozdrawiam,

Kuba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Feelami III i Modecom Premium jest loteria. Część egzemplarzy radzi sobie całkiem nieźle, a część jest niebezpieczna. Wadliwe egzemplarze najczęściej można rozpoznać po tym, że podają niestabilne napięcia, więc miernik w dłoń i sprawdź jakie napięcia podaje zasilacz w idle i w stresie. Podaj je na forum. Należy też sprawdzić, czy pod obciążeniem nie ma jakichś nagłych skoków napięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Feelami III i Modecom Premium jest loteria. Część egzemplarzy radzi sobie całkiem nieźle, a część jest niebezpieczna.

Ostatnio "przy okazji" niejako stestowałem dobrze Feel III 450 w swoim starym kompie. Miałem problem z różnicówką w domu i wywalało mi prąd śednio 8-10 razu dziennie.

Brat, któy odziedziczył mój komputer nie stosuje żadnych filtrów, listw, nic, komp jest na goło podpięty do gniazdka starym kompunistycznym rozgałęziaczem.

Po półtora miesiąca takich akcji wszycho gra i tańczy jak zespół z komańczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ci wystarczy ten Fortron, który jest tutaj ciągle polecany (w sygnaturce luq92).

Inna sprawa, że taka modernizacja raczej nie ma sensu. Lepiej już pozbierać trochę więcej kasy i przesiąść się na którąś z serii "i" lub nowych produktów AMD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje. Ale jeśli nie zamierzasz zmieniać kompa przez dłuższy czas, to jeszcze na LGA775 można zbudować mocnego kompa.

BTW Fortron z mojej sygnaturki to stary HLN. Jak już kupować, to wersję GHN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...