Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mcrr

Błędy CRC podczas instalacji gier

Polecane posty

Witam. Dwa dni temu przyjechał do mnie nowy komputer. Tzn. wszystko jest w nim nowe z wyjątkiem nagrywarki DVD (zamontowałem tą ze starego komputera - ma ze 2 lata, ale nie była zbyt często używana).

Wczoraj zacząłem instalować gry. Wszystko ładnie wchodziło na dysk. Call of Juarez Więzy Krwi, Splinter Cell Conviction, Call of Duty World at War i Crysis Warhead - to wszytko zainstalowało się bez żadnych problemów. Dzisiaj wziąłem się za dwa kolejne tytuły - Assassins Creed 2 i Far Cry 2. Przy tym pierwszym wyskoczyło z 15 błędów CRC (niektóre po kliknięciu "ponów próbę" nie pojawiały się ponownie, ale kilka musiałem ignorować, bo ciągle się pojawiały). AC2 się włączyło, ale po jakimś czasie gra się wyłącza.

Obecnie instaluje FC2. Wyskoczyły trzy błędy. Dwa po "ponów próbę" się już nie pojawiły, jeden musiałem ignorować. Zaraz zobaczę czy gra na tym ucierpiała.

Co może być przyczyną tych problemów? Wczoraj wszystko się instalowało, a dzisiaj same CRC wyskakują...

Konfiguracja komputera to:

Procesor: AMD Phenom II x4 945

Karta Graficzna: Gigabyte HD5770

Ram: 4GB (2x2GB) Geil

Dysk Twardy: SAMSUNG 500GB HD502HJ 7200 SATAII 16MBCACH ASAP

Nagrywarka DVD: LG... nie wiem jaki to model, bo ja jej nie kupowałem i prawie nie używałem. Na obudowie nie jest napisane, a pudełko gdzieś przepadło. Postaram się dowiedzieć jaka to konkretnie nagrywarka.

System: Windows 7 Home Premium 64bit

Pomóżcie, bo chciałbym się nowym sprzętem trochę pocieszyć :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

Pokaż ten błąd, zrób screen. Sprawdź czy nagrywarka działa poprawnie, czy Windows widzi ją jako działa poprawnie. poza tym to niekoniecznie wina napędu. Może być to wina ramu, dysku twardego czy też kabla którym podłączyłeś napęd/ dysk. Pokaż screen z błędem, przetestuj programem memtest pamięć ram, oraz dysk ,

czym podlaczyles naped/dvd ???

PS. Sprzęt rzeczywiście fajny :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że oryginalne. Far Cry 2 nawet kolekcjonerka. Jak wam bardzo zależy mogę wrzucić zdjęcia. Spróbuję za chwilę skopiować pliki na dysk i wtedy zainstalować.

EDIT. Nie wiem, ale coś chyba jest w tym kompie walnięte... Ponieważ chwilowo nie mogę zainstalować Crysisa Warhead pobrałem sobie demo jedynki. Ponieważ jednak w nowym komputerze nie mam internetu (piszę z laptopa) pobrałem demo na tym właśnie laptopie i skopiowałem na pendrive'a. Na nowym komputerze pod koniec wypakowywania pliku wyskakuje błąd:

"D\:Crysis_SP_Demo.zip: Błąd CRC w Crysis_SP_Demo.exe. Plik jest uszkodzony

Sprawdziłem czy plik naprawdę nie jest uszkodzony. Na laptopie rozpakowało się bez problemu.

Wydaje mi się, że uszkodzoną nagrywarkę można więc skreślić. To raczej coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy CRC wskazują na to, że korekcja błędów sobie nie radzi. Jeśli płyty są porysowane, lub zabrudzone napęd może nie wyrabiać. Inną przyczyną z tych częstszych może być wina napędu, lub taśmy sygnałowej. Skoro taśmę wykluczyliśmy, to na razie zostaje napęd. Warto spróbować przeczyścić laser, często ten zabieg pomaga. Można użyć płyty czyszczącej, choć lepszym pomysłem jest rozebranie napędu i wyczyszczenie soczewki lasera ręcznie, przecierając go miękką szmatką nasączoną spirytusem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Demko Crysisa przeniosłem z pendrive'a na dysk i dopiero wtedy zacząłem rozpakowywać.

Udało mi się je jednak zainstalować. Rozpakowałem je na laptopie i dopiero wtedy przeniosłem na stacjonarnego kompa. Za pierwszym razem wystąpił błąd, ale za drugim udało się grę zainstalować i uruchomić. Podczas gry żaden błąd nie wyskoczył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie problem może być gdzie indziej. Daj screena z zakładką Health z programu HD Tune oraz sprawdź pamięć za pomocą programu Memtest86+ (test powinien trwać minimum 3 godziny, lub do pierwszego błędu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

Memtest jakieś 20 minut, poł godziny sprawdź, a resztę jak ci radzą. Jeśli dzieje się to też z dysku, to moim zdaniem zostały dwie rzeczy, albo dysk walnięty albo ram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego otwierania napedu bywa roznie - ja kiedys otworzylem swoje leciwe napedy, pomizialem wacikiem ze spirytem, zamknalem a mimo to nie chcialy juz dzialac i 150 zl poszlo na 2x dvd nowe :D

ogolnie jezeli mialbys to robic po raz 1 to odradzam - latwo mozna cos zle zlozyc i zepsuc...

a co do memtesta - jak najdluzej sie da, 3h to tak srednio na jeza, ja starego kompa lubilem zostawiac na cala noc jak co sie pslulo ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Komputer siadł jeszcze bardziej. Odpaliłem jeszcze raz demko Crysisa. Co chwila były kilkusekundowe zacinki, aż w końcu system kompletnie się zaciął. Dałem restart i odpaliło się Windowsowskie narzędzie do naprawy systemu. Napotyka błąd, nie może go naprawić i wyłącza kompa. Co z tym zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie problem może być gdzie indziej. Daj screena z zakładką Health z programu HD Tune oraz sprawdź pamięć za pomocą programu Memtest86+ (test powinien trwać minimum 3 godziny, lub do pierwszego błędu).

Jeśli nie możesz się dopchać do Windowsa (chociaż trybu awaryjnego), to napisz, to napiszę jak zastąpić HD Tune.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę. W trybie awaryjnym też napotyka ten błąd. Zadzwoniłem do informatyka, który składał mi ten komputer, ma jutro zajrzeć i zobaczyć o co chodzi. Otworzyłem kompa i zobaczyłem czy może jak taśma nie jest niedociśnięta, czy RAM jest dobrze zamontowany (wyjąłem, włożyłem z powrotem). Ale chyba wszystko jest ok... Nie wiem, nie znam się na tym za bardzo. Eeeh... komp mi zrobił świetny prezent na urodziny :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć możesz nadal sprawdzić, do tego nie potrzebujesz dostępu do Windowsa. Jeśli zaś chodzi o dysk, to ściągnij i wypal płytę z dystrybucją Parted Magic, uruchom z niej kompa i uruchom program GSmartControl. Wybierz swój dysk i przejdź do zakładki Attributes. Jeśli możesz jakoś przenieść pliki z tego poziomu na forum to zapisz log używając opcji Save As... i umieść go na forum, a jeśli nie, to zrób zdjęcie tak, by było widać wszystkie odczyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł informatyk, kompa mu się nie udało włączyć, więc go sobie zabrał. Jutro ma oddać. Jak sprawdzę co i jak to napiszę jak się sprawy mają. Powiedział tylko, że to wina niezbyt jeszcze stabilnego Windowsa 7 w wersji 64 bitowej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie(jestem użytkownikiem win 7 x64) system ten jest stabilny. U mnie nic się absolutnie nie dzieje na dwóch kompach w domu. A to, że ktoś ma problem to może oznaczać problem hardware albo software czy\li coś z systemem. Ale nie znaczy to od razu, że jest niestabilny jak jest ok. w wielu kompach. To moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to raczej wygląda na problem z dyskiem twardym lub RAMem, a nie systemem. Sam używam Win7 64 bitowego, mam go na trzech różnych komputerach (w pracy i w domu) i nie mam z nim żadnych problemów.

Szkoda, że nie zdążyłeś odpalić MemTesta i GSmartControl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem mu o RAMie, ale stwierdził, że to raczej nie jego wina, bo jest przecież nowy... Dysk niby też. Ale to, że jest nowy nie wyklucza możliwości awarii... Powiedział, że dzisiaj kompa mi przywiezie. Chyba, że się okaże, że jednak sprzęt jest walnięty i trzeba czekać na wymianę :confused: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...