Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aldaron127

Rozwiązany: Częste, kilkusekundowe ścinki

Polecane posty

Pewien czas temu (ok. miesiąc) pojawił się u mnie dość irytujący problem - gry, po kilkunastu minutach, zaczynają dziwnie się "zacinać" nawet na kilka sekund. Przez pierwsze minuty gra chodzi płynnie, a potem, mniej więcej w równych odstępach czasu, zaczyna się "zabawa".

Ścinki występują co ok. minutę.

Problem występuje m. in. z grami (aktualnie zainstalowane i na których mogę to sprawdzić):

- Battlefield: Bad Company 2

- Medal of Honor Beta

- Risen

W Runes of Magic nie ma takiego problemu.

Przykładowa sytuacja:

Gram w BC2 już około 20 minut, gra zarywa na około 1.5 sekundy, następnie jest 1.5 minuty spokoju, by nagle wystąpiło zarwanie.

Temperatury są w porządku (nawet dodatkowy mały wentylator mam zamontowany, ale to nic nie zmieniło).

Zasilacz też nie, bo nie miałem ostatnio zmienianego sprzętu na bardziej prądożerny.

Sterowniki do grafiki - instalowane starsze, aktualnie mam najnowsze - wynik: błąd ciągle występuje.

Wirusy raczej też nie, bo traktował by wszystkie gry tak samo, a nie, że zarywają tylko niektóre.

Wszystko często czyszczę programem CCleaner, więc raczej śmieci odpadają w przedbiegach.

Sprzęt w sygnaturce.

Z góry dziękuję za informacje i porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz tu nie stanowi problemu, bo jakoś komputer już się długo na nim trzyma i nie miałem z nim problemów. Gdyby była to jego wina, to ten problem byłby zawsze po zainstalowaniu i graniu w wymagającą grę, a nie, że zaczął się około miesiąc temu, kiedy to już dość długi czas cieszyłem się z zakupionych gier Risen i Bad Company 2.

Antywirus nie stanowi problemu, gdyż... zgadnij ;). Oczywiście nie jest zmieniany od dłuższego czasu, problemów z nim nie było i problem byłby z wszystkimi grami i to cały czas, a nie po pół godzinie zabawy.

System? Też nagle zaczął sam z siebie wariować i to tak specjalnie po kilkudziesięciu minutach gry?

Tak poza tym, to napisany jest w sygnaturce.

Nie jestem osobą, która nie robiła podstawowych rzeczy by temu jakoś zaradzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj, zacznij wspolpracowac. Kolega pytal sie ciebie o model zasilacza, to ty napisales cala rozprawke, ze to nie jego wina. Jaka masz tego gwarancje? Jesli taka:

Zasilacz tu nie stanowi problemu, bo jakoś komputer już się długo na nim trzyma i nie miałem z nim problemów. Gdyby była to jego wina, to ten problem byłby zawsze po zainstalowaniu i graniu w wymagającą grę, a nie, że zaczął się około miesiąc temu
, to kiepska... Marka i moc zasilacza, bez tego nikt ci tutaj nic nie pomoze.

Dalej kolejna rozprawka o niewinnosci antywirusa... Zamiast pisac puste, nic nie znaczace zdania mogles wrzucic jego nazwe i juz problem bylby z glowy.

Nie jestem osobą, która nie robiła podstawowych rzeczy by temu jakoś zaradzić.

Konkretnie co robiles?

Gdybys mial 5 postow to bym jeszcze zrozumial, ze nie doczytales do konca regulaminu:

2. Porady dotyczące pisania tematów o problemach

Jeśli masz JAKIKOLWIEK problem ze sprzętem to:

-> podaj jaki dokładnie masz sprzęt {procesor, płyta główna, zasilacz, ram, grafika, dyski twarde, napędy optyczne, system operacyjny?}

-> opisz swój problem możliwie dokładnie {co robiłeś kiedy się pojawił, wklej wszystkie znaczki i cyferki jakie się pojawiły nawet jeśli ich nie rozumiesz}

-> jeśli próbowałeś w jakikolwiek sposób naprawić problem to opisz krok po kroku co robiłeś i jakie były wyniki tych prób.

-> jeśli jest cokolwiek o czym chciałbyś powiedzieć ale nie jesteś pewny czy się przyda czy nie to? to napisz ? pare literek więcej twojej klawiatury nie zniszczy, a komuś może bardzo pomóc przy rozwiązaniu Twojego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

Dokładnie, po co piszesz do Nas skoro nie chcesz pomocy ? Jeśli głośno myślisz to lepiej napisać blog., zwłaszcza że miesiąc czasu to kawał czasu, a TY nadal na nim pracujesz. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie gram całe życie w te gry? Widzę też świat poza grami?

Ciężkie to do zrozumienia?

Antywirus wyłączony, sprawdzony, dzieje się to samo.

Antywirus: Avast - wbrew opiniom, które zaraz się pojawią nigdy mnie nie zawiódł.

Zasilacz: Pentagram 620W.

To co robiłem i sprawdzałem jest w pierwszym poście, ale widzę, że długość postów nie odpowiada i ich nie będziecie czytać:

- sprawdzałem różne sterowniki

- sprawdzałem temperatury

- czyściłem dysk i rejestr ze śmieci

- wirusów nie ma.

-----------------------------------------

Napięcia:

CPU Vcore 1.304-1.312V

3.3V 3.392V

5V 5.003V

12V 11.968V

5V SB 5.088V

Zakładka Health jest pusta. Przez cały czas pojawia się odliczanie czasu do kolejnego update'u, ale nawet jak minie czasu lub nacisnę przycisk "Update" okno nadal pozostaje puste.

post-58916-1278865861_thumb.jpg

OTL.Txt

Extras.Txt

mbam_log_2010_07_11__18_58_45_.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę cały wykres z Benchmarka, bo ten wygląda tak, jakbyś przerwał test w trakcie jego trwania. Do tego daj screen z zakładką Health. Logi sprawdzę później, ale z logu z Malwarebytes' wychodzi mi, że jednak Avast! Cię tym razem zawiódł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam: nie da się sprawdzić nic na zakładce health, gdyż jest ona cały czas pusta.

Avasta wyłączem i nadal były przycięcia. Jutro, jak zdam na prawko (oby :P), to spróbuję wyłączyć mu funkcję autostartu i uruchomić ponownie komputer kilkakrotnie dla pewności.

Wykresu nie przerywałem w żaden sposób. Może przypadkiem zmieniłem jakieś ustawienia. Jutro poprawię, bo piszę z telefonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zatem test za pomocą HD Tach i wklej wykres. Nie masz przypadkiem włączonego RAIDa na płycie?

Spróbuj odczytać dane S.M.A.R.T. za pomocą programu Victoria, możesz go pobrać stąd. By wyświetlić odpowiednie dane przejdź do zakładki SMART i kliknij Get SMART, jeśli się nie uda, to możesz spróbować zmienić tryb dostępu do dysku z PIO na API (odpowiednie przełączniki są w prawym górnym rogu okna programu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie miałem czasu na jakieś "gruntowne" badania tego typu, ale już jestem.

SMART'a nie da się odczytać nawet w tym programie:

"13:10:46 : Get S.M.A.R.T. command... Error reading S.M.A.R.T!"

edit:// To również nie jest kwestia podkręcenia podzespołów.

post-58916-1279105943_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem u siebie udentyczna przypadlosc... Co pomoglo? Zmiana mobo. wymienialem po kolei wszystkie czesci. Nawet pozyczylem od brata procka i wlozylem do swojej plyty glownej. Nic nie dalo. Dopiero gdy otrzymalem plytke od MSI wszystko jakby reka odjal. Reszta sprzetu to ten sam procek, te same RAMy, grafika, dyski. Scinek juz nie mam i w koncu moge grac spokojnie. ;)

A co do S.M.A.R.T.-a to najprawdopodobniej masz wylaczonego go w BIOSie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć włączony kontroler raid a wyłączony Smart w biosie :)

jak czytam ten temat to widze, że autor się niepotrzebnie irytuje..

Myśle, że jesteś w stanie sobie sprawdzić w biosie powyższe sprawy.. nie wyglądasz na laika.

uwaga- na niektórych płytach, żeby dobrać się do Smart`u trzeba uaktywnić menu poprzez odpowiednią kombinacje klawiszy

wyłącz kontroler raid.

włącz smart.

odpal hdtune i wrzuć logi.

//od siebie dodam - spróbuj na natywnym taktowaniu proca..

mnie to pachnie albo rannym dyskiem albo ksztuszącym się procem..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A temp. dysku jest troszkę zbyt wysoka, podepnij jeszcze raz molexy, bo może być jakiś niedociśnięty, posprawdzaj taśmy.

W jaki sposób mam docisnąć taśmę i podpiąć jeszcze raz molexy w dysku SATA :icon_question:

@3m2oo5,

S.M.A.R.T. jest włączony (screen powyżej), a historia z HD Tune została wcześniej szczegółowo opisana.

Następnym razem proszę zapoznać się z zawartością wątku i przemyśleć swoje wypowiedzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie masz RAIDu nie oznacza, że kontroler RAID jest wyłączony, w każdym bądź razie Crystal Disc Info sobie poradził i według tych odczytów dysk wygląda na sprawny. Jego połączenie z płytą oraz zasilanie również.

Przeprowadź test programem OCCT. Typ testu ustaw na Auto (1h) i go rozpocznik. Po zakończeniu testu wrzuć na forum wygenerowane wykresy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej mialem Asusa p5pl2. teraz mam msi p965 neo. Asus dziala wysmienicie w aplikacjach biurowych i w starszych grach nie wykorzystujacych mocno procesora. Jezeli jednak wlacze gre obciazajaca procka w chociazby 60-70% fps z 60 spada mi do okolo 8-9. Przez jakies 30 sekund jedyne co moge zrobic to puscic mysz i czekac cierpliwie na koniec scinek. Tymczasowo pozyczylem od siostry plyte MSI i na niej wszysciutko dziala mi wysmienicie (siostra w nic nie gra, wiec jej scinki nie groza. :P). Nawet takie procozerne gry jak GTA IV. Nizej link do mojego tematu w identycznej sprawie.

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...p;#entry1523465

Nie wiem dokladnie co jest nie tak z plyta. Nie mam pojecia jak sprawdzic poszczegolne zasilania (vcore, nb itp) za pomoca miernika, a diagnostyka programami dla plyty glownej praktycznie nie istnieje. Osobiscie wygladalo mi to na jakas wade w ukladzie zasilania plyty. Duze obciazenie => niedostatek watow. Dodam jeszcze, ze wszystkie inne podzespoly na ASUSie w testach dzialaly poprawnie. Brak bledow w memtestach, orthosach, OCCT, HDTune.

Jezeli masz mozliwosci sprawdzenia mobo to zrob to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki wszystkim. Najprawdopodobniej było to wywołane podkręceniem podzespołów, jednak wcześniej napisałem, że nie, gdyż dopiero teraz problem zniknął, gdy już dość długo trzymam komputer na zwykłych taktowaniach. Temat do zamknięcia. Ponownie dziękuję za udzieloną pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...