Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawelck91

Rozwiązany: Problem z (uszkodzonym ?) dyskiem

Polecane posty

Witam,

Ostatnio pojawił się u mnie problem, chodzi o dysk twardy (WD 500 GB). System nie widzi tego dysku tzn. nie mogę sprawdzic jego zawartosci. Co ciekawe BIOS go zauwaza oraz sprawdzajac go w Moich Urzadzeniach w sytemie takze jest na liscie. System operacyjny to Win7 jednakze na Viscie dzieje sie podobnie.

Jezeli macie jakies pomysly co to moze byc i jak sobie poradzic z tym problemem to prosze o wszelkie sugestie.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj marke i moc zasilacza :D

A tak na poważnie - to nowy dysk ? Może po prostu nie jest jeszcze spartycjonowany, i windows nie pokazuję do w spisie ? W menedżerze urządzeń widać go ?

Jeśli widać go to : Start > Panel Sterowania > System i zabezpieczenia > Narzędzia administracyjne > Utwórz i sformatuj partycje dysku twardego [KLIK]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to jakis no name'owy produkt. Moc 200W. W menedzerze urzadzen go widac. W BIOSIE tak samo. ale jak przychjodzi co do czego to juz nie da sie go odczytac. Wiem, ze wczesniej dotknela go taka sama przypadlosc. Jak myslicie jest cien szansy na uratowanie danych ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal jakiś program do partycjonowania np. Partition Magic trial, albo Partition Manager (nie wiem jak z ich wersjami trial, ale powinny istnieć) i sprawdź czy rozpozna partycje na nim utworzone, i ewentualnie przenieś dane na inny dysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam raczej darmowe GParted. Znajdziesz na płycie GParted Live, czy Parted Magic. Rozwiązania płatne w wersji Trial nie pamiętają ustawień po wyłączeniu, można za ich pomocą sobie jedynie planować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...