Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Apostoł

Automatyczne wyłaczanie komputera

Polecane posty

Witam.

Wygrzebalem moj stary (chyba nawet bardzo stary) komputer i wskrzesilem go.

Problem w tym, ze kiedy normalnie go wylaczam musze czekac az pojawi mi sie czarny ekran z flagą i napisem "Teraz mozesz bezpiecznie wylaczyc komputer" - czy cos w tym rodzaju. Zeby dokonczyc wylaczanie musze wcisnac przycisk na obudowie... Jest to bardzo upierdliwe...

Tak samo nie moge uzywac stanu wstrzymania (przycisk jest wyszarzony).

Pomozcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest konfiguracja tego komputera? Szczególnie chodzi o płytę i zasilacz - nie są czasem w architekturze AT? Jeśli jednak to ATX, to sprawdź ustawienia w BIOSie (czy APM nie jest czasem tam wyłączony) i upewnij się, że masz zainstalowane sterowniki do płyty głównej. Te "wbudowane" w Windowsa często oferują ograniczoną funkcjonalność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam w domu jednego, bardzo starego PC i działo się na nim to samo co u autora. Po prostu w WIN XP wchodzisz, tak jak kolega yojo2 wspomniał, do panelu sterowania, opcje zasilania energią i powinna tam być opcja "włącz zaawansowaną opcję zasilania energią" - musisz to włączyć i PC będzie się sam wyłączał. Przynajmniej u mnie to pomagało :happy: Co do stanu wstrzymania też powinna tam być taka opcja. Musisz poszukać bo nie pamiętam dokładnie. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian1911

To mu raczej nie pomoże, przejrzałem manuala do tej płyty i wygląda na to, że w jej BIOSie nie da się wyłączyć APM :). Nie jest to też problem architektury, sądząc po konfiguracji (DDRy, PCIe) kolega musi mieć płytę zgodną z ATX.

Proponowałbym spróbować na innym zasilaczu, nic innego (lepszego) nie przychodzi mi do głowy :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to może na WIN XP Home Edition nie ma takiej opcji, bo ja chyba wtedy Professional miałem i była tam taka opcja. A komp, to wcale nie był młody, bo miał z 10 lat albo i więcej. Może po prostu twoja płyta główna, tak ma i koniec. W sumie to ekspertem nie jestem, mówię tylko, co u mnie pomagało. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...