Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

n00bek

Grają 4 głośniki zamiast 5

Polecane posty

Witam

Posiadam głośniki Creative'a 5.1 oraz kartę muzyczną Sound Blaster Live! 5.1 Digital. Mój problem polega na tym, że po reinstalacji systemu (Windows XP 32bit) zamiast 5 głośników + subwoofer, działają tylko 4 + subwoofer :sad: Sterowniki do karty pobrałem z internetu, z nieoficjalnej strony (karta już "trochę" stara, a plik nazywa się LiveDrvPack, niestety oryginalnej płytki nie posiadam...). Po instalacji wszystko wygląda identycznie, z wyjątkiem tego, że w ustawieniach Creative'a mogę wybrać tylko opcje: 4 Speakers, 2 Speakers albo Headphones :ohmy: Dodam, że to moja pierwsza instalacja Windy i sterów więc może coś przeoczyłem...? :blink: Ale to raczej mało prawdopodobne...

Ktoś wie, co może być nie tak? Jakieś porady :icon_question:

Za odpowiedzi z góry dzięki :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam głośniki 5.1 z Creative'a i miałem ten sam problem. Żeby go rozwiązać musiałem pobawić się nie w systemie, ale przy głośnikach. Spróbuj je przepiąć, np. tylne na przednie, albo na odwrót i wtedy zobacz, czy działają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Creta 5.1 a jednak mi już rok trzyma bez zarzutu, najlepiej sprawdzić na innym komputerze bo przy głośnikach nie ma co grzebać, błąd jest ze sterami zapewne. Trzeba teraz sprawdzić na innym komputerze

[Edit]

Jak to samo będzie na innym komputerze to przeinstaluj sterownikim i poszukaj oryginalnych na oficjalnej stronie producenta

@Down Tylko autor ma 4.1, a nie 4.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Creta 5.1 a jednak mi już rok trzyma bez zarzutu, najlepiej sprawdzić na innym komputerze bo przy głośnikach nie ma co grzebać, błąd jest ze sterami zapewne. Trzeba teraz sprawdzić na innym komputerze

Spróbowałbym (nie wiem tylko, kto mi da grzebać w swoim komputerze... :confused: ), ale nie wiem, czy to by cokolwiek pomogło... :icon_neutral: Przed reinstalacją wszystko działało OK, a jeśli na innym komputerze zainstaluję te same stery do tej samej karty, to chyba sytuacja będzie taka sama jak u mnie... :-(

[Edit]

Jak to samo będzie na innym komputerze to przeinstaluj sterownikim i poszukaj oryginalnych na oficjalnej stronie producenta

Do tej karty nie można już znaleźć sterów na oficjalnej stronie producenta...

Sprawdź, co się będzie działo na kXach, ale z tego, co pamiętam, to Live!'y obsługują 5.1 tylko przez wyjście cyfrowe, tak to tylko pozostaje kwadrofonia (znaczy się - 4.0).

Spróbowałem z tymi KXami, i w Windzie wszystko ok - muzyka jest normalnie odtwarzana na wszystkich głośnikach, ale w grach coś trzeszczy, przerywa i w ogóle nie da się grać, bo tak bardzo przycina :/

Jakieś inne propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam głośniki 5.1 z Creative'a i miałem ten sam problem. Żeby go rozwiązać musiałem pobawić się nie w systemie, ale przy głośnikach. Spróbuj je przepiąć, np. tylne na przednie, albo na odwrót i wtedy zobacz, czy działają.

Uwierz mu lub nie, ale takie cyry się zdarzają..

w nowym kompie na zintegrownym 7.1 miałem podobny problem.. próbuj różnych kombinacji.. pobaw się troche wtyczkami.

//sterowniki znajdziesz, ale szukaj po MODELU karty -> kuknij na naklejkę na karcie - model no.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...