Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pinol

Ford Racing 3 - gra się tnie

Polecane posty

Mam dokładnie taki sam problem, gra zatrzymuję się co jakiś czas na ok 1 sek, po prostu szarpie,

Mój konfig:

Celeron D 2.4 Ghz

1024 Mb RAM-u

GF 6200 256 Mb

Win XP Sp3

wszystkie stery aktualne

Dodam jeszcze, że gra ma niskie wymagania a mój komp spełnia je z nawiązką, inne gry chodzą płynie.

Może problemem jest słaba optymalizacja gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że gra ma niskie wymagania a mój komp spełnia je z nawiązką, inne gry chodzą płynie.

Może problemem jest słaba optymalizacja gry?

Tu nie chodzi o optymalizację, bo ta gra działała bratu na procku 800 Mhz(chyba pentium III), 256MB ram, GF 2 32 MB. I to bardzo dobrze chodziło.

Może winą jest system. Mi ze trzy miesiące temu podczas drugiej instalacji systemu(drugiej mojego aktualnego kompa) NFS Carbon wszędzie chodził mi 10 fps. Przed tą drugą było ok. Po reinstalu wróciło do normy. Warto rozważyć opcję instalacji systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że gra ma niskie wymagania a mój komp spełnia je z nawiązką, inne gry chodzą płynie.

Może problemem jest słaba optymalizacja gry?

Tu nie chodzi o optymalizację, bo ta gra działała bratu na procku 800 Mhz(chyba pentium III), 256MB ram, GF 2 32 MB. I to bardzo dobrze chodziło.

Może winą jest system. Mi ze trzy miesiące temu podczas drugiej instalacji systemu(drugiej mojego aktualnego kompa) NFS Carbon wszędzie chodził mi 10 fps. Przed tą drugą było ok. Po reinstalu wróciło do normy. Warto rozważyć opcję instalacji systemu.

Dla tej jednej gry nie chce mi się reinstalować systemu, zawsze jest jakieś wyjście a nie od razu instalacja systemu,

możliwe że jest to [szarpanie gry] związane z wersją sterowników karty graficznej/dźwiękowej lub z DirectX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj zainstalowac najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej wczesniej usuwajac stare.

Pisałes mi w profilu ze podkreciłes grafike

wiec istnieja 2 opce

1 Karta ci sie grzeje

2 Karta dziala niestabilnie

Przywróc ustawienai fabryczne karty i spróbuj wlaczyc gre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj zainstalowac najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej wczesniej usuwajac stare.

Pisałes mi w profilu ze podkreciłes grafike

wiec istnieja 2 opce

1 Karta ci sie grzeje

2 Karta dziala niestabilnie

Przywróc ustawienai fabryczne karty i spróbuj wlaczyc gre.

DZiĘki za radę w zasadzie najprostsze rozwiązania są najlepsze tylko czasami ciężko na to wpaść ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikomu nie mówię, że w tej chwili ma być reinstal systemu, bo to jest na 100 procent pewne rozwiązanie. Ja podaje możliwe rozwiązania mniej więcej pasujące do problemu. A to,że ktoś ma podkręconą grafikę i tego wprost nie podaje to już nie moja wina. Oczywiście lepiej nie grać niż instalować system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po sprawdzeniu okazuje się ze grafika nie przekracza 40 stopni to chyba nie aż tak dużo,

Adrian1911 czyżbyś czuł się urażony moją wypowiedzią :)

Tak więc to nie wina podkręconej grafiki to już sam nie wiem :huh:

Nie czuje się urażony.

Te 40 stopni to w idle czy w grze. Jak chcesz zobaczyć prawdziwą temp. grafiki to Furmark. Ta gra wykorzystuje tylko jeden rdzeń procka i aby osiągnąć 60 fps, to wystarczy częśc rdzenia. Więc ani cały rdzeń ani cała grafika nie będzie wykorzystywana.Tylko bardzo malutka częśc. Przykład. ja na swoim kompie(patrz sygnaturka) w AVP(gra wykorzystuje jeden rdzeń, tak to prawda, taki wyjątek z nowych gier) aby uzyskać 60 fps to procka potrzeba od 6-9 procent. sprawdzałem 4 dni temu z ciekawości. Ale żem siem rozpisał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian1911 - odpowiadam :

te 40 stopni to w stresie podczas grania [ w tym przypadku grania w "Krwawą Forsę" łapane GPU - Z ],

normalnie w spoczynku i podczas przeglądania netu ogólnie w trybie 2D to temperatura nie przekracza 25 stopni.

Samo chłodzenie karty odbywa się za pośrednictwem radiatora pasywnego do którego przyczepiłem wiatrak,

i karta jest chłodna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem sprzętowe przyspieszanie dźwięku, teraz gra wiesza się w menusach.

Druga sprawa: Jak je przywrócić? W DxDiag pisze żeby zainstalować sterownik do karty dźwiękowej, ale po jego instalacji wskaźnik cały czas "po lewej" i za Chiny nie da się go ruszyć.

Chyba reinstalka się szykuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam coś jeszcze innego ale podobnego ;] w menu gry wszystko ok ale jak zaczynam wyścig to się zacięło i wyłącza mi się monitor a jak wejdę znów to po 5 sec znów to samo.

Mój komp

AMD Athlon XP 1700+

1.47 GHz Performance Rated at: 1.7052 GHz

RAM 511.5 MB

Microsoft Windows XP Professional Dodatek Service Pack 3 (build 2600)

Karta graficzna RADEON 9100 AGP (0x514D)

Karta dzwiekowa Creative EMU10K1 Audio Processor (WDM)

A i mogę też wspomieć że też było to samo z moją grą World Racing

Za pomoc z góry dziekuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...