Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gogetta

Dziwny procesor.

Polecane posty

Mam procesor Pentium 4 i mnie zapewniają że to jest 1 rdzeniowy ale w menadżerze urządzeń pisze wyraźnie Pentium 4 cpu 2.8 a pod spodem Pentium 4 cpu 2.8. Czy to oznacza że to jest 2 rdzeniowy ? Słyszałem też że może być wielo wątkowy więc czym się różni Wielo wątkowy od wielo rdzeniowego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor wielordzeniowy, to taki, który posiada wiele rdzeni. W największym skrócie - kilka procesorów połączonych w jeden. Daje to możliwość wykonywania dwóch niezależnych od siebie wątków jednocześnie. Daje to możliwość obsługi np. dwóch programów jednocześnie, bez spadku wydajności żadnego z nich.

Obsługa dwóch wątków to taki wirtualny drugi rdzeń - kiedy procesor mieli jakiś wątek, zostaje jakiś zapas mocy, która nie jest wykorzystana i właśnie tam liczony jest drugi wątek, dokładnie w tym samym czasie, co pierwszy. Różnica jest taka, że w odpowiednich warunkach procesory wielordzeniowe uzyskują 100% dodatkowej mocy na rdzeń, HT daje mniej, w naszym przypadku <też mam P4 z HT> jest to ok 20-25%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz procka jednordzeniowego tyle, że może on pzetwarzać nie jeden a dwa procesy(czyli np. programy) naraz. Jeżeli gra wykorzystuje dwa rdzenie to u ciebie będzie gra mogła chozić wolniej, zakładając, że gra potzrebuje fwurdzenia 2,5 a ty masz jednordzenia 3,2.

Sorki za błędy ale musiałem wcisnąć ctrl+shift, aby było normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...