Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość HermeZ

drukarki

Polecane posty

Gość HermeZ

Witam :!:

Zastanawiam sie nad dwiema drukarkami i nie wiem ktora wybrac. Obie sa Canona jedna to IP 3000 a druga to IP 4000.

Nie bardzo wiem czym sie roznia (poza wygladem) i ktora wybrac, a moze wybrac jakas inna :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że chcesz wydać 500-700 zł na drukarkę.

Będziesz na niej drukował tylko forografie? czy też text, grafikę itp?

Te drukarki różnią się szybkością druku, ceną :), ilością pojemnikow z atramentem (wiecej=lepszy druk), IP3000 nie ma juz starego złącza LPT, wagą (lol) i jakością wydruku.

Jak jesteś kasiasty to kupuj IP4000 - całkiem niezła drukarka, jak chcesz drukować same fotki to zastanów się nad jakimś Photosmartem, albo Epson Photo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecal cos z marki HP. posiadam bardzo wiele wyrobow tej marki, miałem 2 drukarki HP 890C i obydwie sprawowały się świetnie, ze 2 laserówki, pierwsza poszla juz ale ciagle jeszcze mam laserJet P5 chyba i mimo lat sprawuje sie dobrze, ze 2 moze 3 lata temu kupilem drukarke A3 HP 1220C i rowniez dziala wysmienicie, posiadam jeszcze ploter A0 HP który również jest bardzo dobry, ten cały sprzęt jest/byl wykorzystywany przeze mnie w firmie projetkowej u mojego ojca, czyli do powaznych zastosowan. A w domu korzystam z HP 5740, kupilem go moze pol roku temu za ok 500 zl i jestem bardzo zadowolony z niego :D a przed tem mialem w domu oczywiscie tez HP tylko 890C :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ip2000. jest świetna iza ta cene nie widziałem żadnej lepszej drukarki. wszystko też zależy od tego co chcesz drukować bo jak chcesz drukować zdjecia sporadycznie to ta ip3000 ci wystarczy. napewno bedziesz zadowolony. PZDR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście poza drobnymi szczegółami te drukarki prawie się nie różnia.

IP4000 ma tylko jeden zbiornik z tuszem wiecej przez co jakość fotografii będzie minimalne lepsza, ale nie bedzie to zbytnio widoczne (praktycznie niewidoczne :) )

IP3000 wygrywa w kategorii ECO/POWER

IP4000 wybrywa w kategorii POWER/EXPENSIVE :D

Mało się różnią, wiec mozesz brac IP3000 (i ja też jakbym miał kupować to bym kupił własnie IP3000)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio siadla drulkaraka , mzoecie mi poelcic jakąś , drukarki uzywam tylko do drukowania tekstu ewntualnie jakis prosty rysunek , bardz ale to bardzoooo sporadycznie do drukowania zdjęć , mzoe juz oplaca sie laserowa kupic , podajcie jakis opowiedni model , z gory dziekuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował jednak atramentówke - drukujesz nizezbyt często, wiec nie opłaca sie laserówki, która nastawiona jest raczej na czesty wydruk.

Polecałbym raczej kupno jakieś tańszej np.

Canon PIXMA iP1000 - 259 zł a mozna nawet niezłą fotke wydrukować.

Epson Stylus Color C66 - j.w. (recka w nowy CD-A)

Lexmark Z815

Powinny wystarczyć aż za bardzo (ten Epson całkiem niezły i nad nim bym sie zastanawiał jakbym miał kupować tanią drukarke)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M4TEUS2
Mi ostatnio siadla drulkaraka , mzoecie mi poelcic jakąś , drukarki uzywam tylko do drukowania tekstu ewntualnie jakis prosty rysunek , bardz ale to bardzoooo sporadycznie do drukowania zdjęć , mzoe juz oplaca sie laserowa kupic , podajcie jakis opowiedni model , z gory dziekuje

Do sporadycznego, ale za to sporego objętościowo drukowania tekstu czarno-biała laserówa jest najlepszym wyborem. Raz nie zasychają pojemniki z tuszem, dwa jakość i szybkość wydruku jest w przypadku tekstu bezkonkurencyjna a i grafika nie wygląda źle, tyle że jest bez kolorów.

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć że użytkowanie drukarki atramentowej w ten sposób, wychodzi cholernie drogo: u mnie wyglądało to w ten sposób że po zostawieniu drukary na miesiąc np. wyjazd na wakacje, początek semestru itp. pojemniki nadawały się tylko do wywalenia (czasami udało się je odmoczyć, ale jakość druku zawsze pozostawiała wiele do życzenia). Także druk większej ilości tekstu na laserówce np. kilkuset stronnicowa ustawa, praca dyplomowa co tydzień z korektą dla promotora itp. jest duuuuużo wygodniejsza, ze względu na duuuuużo większą szybkość wydruku, oraz tańsza. Zdjęcia (przez kilka lat użytkowania cyfrówki zapełniłem dopiero jeden album, reszta, 3-4GB siedzi sobie na dysku) i tak zawszę daję do druku w jakimś zakładzie bo w sumie wychodzi to taniej i lepiej niż bawienie się w drukowanie samemu.

Co do modelu to nawet samsung ML-1510 za 550zł daje sobie doskonale radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja mam podobny problem, tyle że z IP2000 i IP1500 :)

Fotek raczej drukować nie będę (przecież dużo taniej do fotolabu), głównie tekst i to też nie tak znowu dużo.

No wlasnie te drukarki praktycznie niczym sie nie roznia, a cenami owszem. Dlatego chodzilo mi raczej o wasze opinie na temat tych produktow.
No właśnie :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako żem leń to dopisuje sie tutaj :]

jakie tusze najlepiej nadają się do drukarek ? znaczy nie chodzi mi o kartridże z tuszem orginalne/zamienniki tylko o sam tusz. wiem że niektórzy napełniają drukarki tuszem np pentela i chciałbym się dowiedzieć czy jest to taki zwykły czarny tusz za pare zł czy jakiś inny "specjalny".

pytam bo nie chciałbym zrobić "kuku" przy okazji kartridżowi {naszczęście to HP wiec w wypadku zepsucia takowego nie muszę wymieniać dyszy tylko kupić za ok 60 zł nowy kartridż {oczywiście nieHPowski}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S2nto, bierz tą drukarkę ( a raczej ksero :P ). Świetnie nadaje się do typowych czynności domowych. W drukowaniu zdjęć nie powala. Jeśli jest to drukarka do tekstów, rysunków itp. to świetnie trafiłeś.

PS. O skanerze nic nie piszę, bo nie miałem okazji sprawdzić jakości skanów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomoże w kupnie drukarki.

Cechy drukarki: duża niezawodność, gwarancja, dobra jakość wydruku, na tusz czarny i kolorowy. Zdecydowałem że nie musi dobrze drukować zdjęć (na starej nie wydrukowałem żadnego zdjęcia, myśle że taniej wychodzi drukowanie w fotolabie, a gdybym chciał drukarke zdolną wydrukować zdjęcia np. plakatu, wydałbym na nią majątek).

Jeśli chodzi o markę to moim faworytem jest HP.

Teraz gdzie kupić?

Za hipermarketem przemawiaja jeden argument: raty bez prowizji i odsetek, ale ceny pewnie są droższe niż na allegro.

przykładowe ceny w jednym z hipermarketów:

HP DeskJet 6540 - 579 zł

HP DeskJet 5940 - 399 zł

HP PhotoSmart 8150 - 779 zł

HP PhotoSmart 7760 - 399 zł

allegro to niższa cena, ale i zakup jednorozowo za gotówkę.

poza tym, wcale nie ma dużego wyboru drukarek (z tych czterech wymienionych na allegro nie widziałem żadnej).

ważniejsza też niż cena drukarki jest cena tuszu. Drukuje dużo, głównie tekst. Słyszałem że im tańsza drukarka tym droższy tusz, i odwrotnie, im drukarka droższa tym tusze tańsze. Ale czy jest tak naprawdę?

Na drukarkach się nie znam ale chciałym kupić dobrą w rozsądnej cenie i z optymalnymi kosztami eksploatacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz kupić drukarkę do druku dużej ilości tekstu to NIE polecam dwu firm:

Hewlett-Packard

Lexmark

mają stanowczo za drogie tusze po prostu.

tanie w eksploatacji są Canony zaś.

Sam od łaaaadnych paru lat korzystam z dwu drukarek {no na dobrą sprawę z jednej, a drugą uruchamiam od święta}

tą używaną jest Epson FX-1050 czyli ... stara dobra 24 igłowa drukarka :D musze powiedzieć że ma jedną wadę jaką jest wysoka głośność pracy przez co w nocy wolę użyć atramentówki żeby sąsiadów z drugiego końca osiedla nie budzić :P, ale za to cena eksploatacji jest wprost wzorcowa - 20-30złotych za 1kasetę z taśmą, która wystarcza na ok 4 pudełka papieru {czyli ok 10k stron A4} zadrukowanych w 12px czcionce :D czyli to co na papierze wychodzi taniej niż sam papier :D

do tego korzystam ze starej atramentówki HP {DJ 640C} o której mogę powiedzieć wszystko poza tym że jest tania - orginalny tusz to ponad 100zł za 40ml, tańsze zamienniki to ok 50zł za 40ml...

Raty bez odsetek/prowizji - ależ to wszystko jest, ale w cenie produktu. osobiście wolałbym kupować w jakimś sklepie komputerowym, nie tyle nawet z powodu ceny czy fachowości sprzedawcy {i tak kupujesz z góry upatrzony model} tylko przez gwarancję z którą w marketach jest róóóżnie {właśnie walczę w Carrefourze z gwarancją za odtwarzacz mp3 siostry... tragedia po prostu, nie ma kogo zbluzgać nawet bo za każdym razem jest ktoś inny w okienku...}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to podbiję temat :P

szukam sobie możliwie najtańszej drukarki z możliwie najtańszymi tuszami :P z tego co wiem to canon ma bardzo tanie, ale jako że nie chcę ograniczać propozycji niczym to marka obojętna jest [ale zależna od ceny tuszu].

drukarka ma służyć tylko i wyłącznie do druku tekstu [czerń i biel only] jako że będzie stała w biurze rachunkowym.

system pod którym będzie pracować to winXP Home aczkolwiek jeśli producent wspomni o linuxie wśród wspieranych systemów to bardzo miło z jego strony bo mam go w domku i fajnie byłoby móc sprawdzic drukarkę przed zawiezieniem do biura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawiał na hp. mam dwie drukarki hp w domu, jedna pamięta jeszcze czasy, gdy ledwie wordpada umiałem włączyć:) obie sprawują się świetnie. tak więc wysoka jakość produktu. hp ma bogatą ofertę, jest długo na rynku, ma bardzo duży support dla swoich produktów, czyli wysoka dostępność, względnie niskie ceny. obecnie w obu drukarkach mam czarne tusze dopełniane (kupiłem sobie zestawiki, jeden jakieś 2 tygodnie temu do tuszu nr 27, zapłaciłem 30zł za ten "stelaż" do pojemnika + 2*20ml tuszu, czyli jakieś 4 napełnienia) i nie mam problemów żadnych z drukowaniem, jakość zadowalająca (mowa o deskjet 3325, czyli żadna rewelacja).

natomiast zgadzam się z tobą co do kosztu oryginalnego cartridge'a - canon ma bardzo niskie ceny. co do samych drukarek się nie wypowiem, bo kontaktu nie miałem.

co do linuksa (masz, to wiesz jak jest), hp ma bogate wsparcie, na canona nigdy nie spoglądałem, ale jak znam brać linuksową, to napewno i dla tego producenta się sterowniki znajdą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do HP to wiem że na linuxie nie ma problemów bo miałem ich drukarkę i to właśnie ona się popsuła [DeskJet 640C, ale ona miała natywne wsparcie systemu już w win98 i linuxach typu Mandrake 8... jako że to stary model :P]

Canon właśnie podoba mi się przez to że nie muszę 'się brudzić' tymi wszystkimi narkomańskimi przedmiotami {strzykawki etc} ;-) a i tak mam tanio tusz w niej, w HP pamiętam kilka pierwszych napełnień które kończyły się tym że potem musiałem się domywać przez ponad godzinę z tuszu...

no nic chyba wybiorę Canona IP2000 {czy jakoś tak} cena ok 240-250PLN

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś poradzić jaką wybrać drukarkę w cenie do 400zł, zastanawiałem się nad kupnem laserowej, ale nie wiem czy się opłaca dla domowych potrzeb. Aczkolwiek mógłbym się obejść bez koloru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...