Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

miron1500100900

Przegrzewający się komputer

Polecane posty

Mam ostatnio taki problem z wysoką temperaturą. Nie można było włączyć komputera bo chwila i przegrzany (już wymieniałem spaloną płytę główną), ale wymieniło się zasilacz i dodało wiatraczek. Komputer już można włączyć ale nie można włączać gier z dobrą grafiką jak Dead Space (w którego chciałbym zagrać), bo chwila (20 min) i gorący. Temperaturę sprawdzam dotykając dłonią obudowę nad zasilaczem. Zainstalowałem SpeedFan ale pokazuje że procesor oraz procesor karty graficznej mają 70 stopni Celsjusza w co wątpię. Co waszym zdaniem może się przegrzewać i jak sobie z tym poradzić bo nie specjalnie się znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiowałem z polecenia DXDIAG

Producent systemu: Gigabyte Technology Co., Ltd.

Model systemu: G31M-ES2C

BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG

Intel® Pentium® Dual CPU E2160 @ 1.80GHz (2 CPUs)

2046MB RAM

NVIDIA GeForce 8800 GTS

Przybl. całk. il. pamięci: 320.0 MB

Możecie napisać jak się sprawdza model zasilacza? HWMonitor ściągnę za chwilę i pokażę screeny ale może za godzinę bo właśnie mam robotę na dworze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawdzić jaki się ma zasilacz musisz ściągnąć lewy bok obudowy. Wtedy w górnym bądź dolnym lewym rogu będzie taka mała skrzyneczka, z której wychodzą kable. Przepisz nam tutaj to co jest napisane na tabliczce znamionowej od zasilacza. Ewentualnie zrób zdjęcie i je tutaj wstaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak robota była krótsza.

Co do zasilacza to model FEEL-350ATX, moc - 350W. Program HWMonitor będzie się ściągał przez jeszcze 7 minut (mam wolnego neta), zdjęcie środka kompa wrzucę za chwilę. Jeśli ta informacja jest ważna to komputer mam 3 lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FEELe są kiepskie, ale wątpię by zasilacz powodował przegrzewanie, choć wykluczyć nie można. Tak czy inaczej warto wymienić.

Myślę, że w Twoim komputerze co się da to jest zapchane przez kurz i czego mu trzeba to porządnego czyszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilac do natychmiastowej wymiany - chyba, ze chcesz by ci kompa spalil. To raz. Dwa nalezy bude porzadnie wyczyscic, bo jestem niemal pewien, ze masz tam sodome i gomore.

Co do zasilacza:

Antec Basiq 350W

Fortron GHN 400W

Cooler Master Elite 400W BOX

Wymienisz zasilacza, wycisz bude (ew wymiana pasty na cpu tez nie zaszkodzi) i bedzie git.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program po raz kolejny mi się ściąga bo miałem małe problemy.

Wreszcie udało mi się ogarnąć z netem.

Screen z HWMonitor

napiciar.jpg

Wnętrze mojego kompa, mam nadzieję że chodziło o całość

zdjcie158e.jpg

Jakie mogą być inne przyczyny jeśli nie będzie to zasilacz. Z wcześniejszym miałem to samo choć nie wiem czy to także nie był feel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowilem: sodoma i gomora. Chlodzenie na cepa nalezy sciagnac, wyczyscic i wymienic paste na procku. Karte graficzna, wentylator(y) (nie wiem ile ich masz) tez nalezy wyczyscic.

Zasilacz jak pisano wyzej do wymiany.

Nawet jesli zasilacz nie jest obecnie winny calego zamieszania, to i tak ze wzgledow bezpieczenstwa dla reszty komponentow nalezy go wymienic.

Temp HDD oraz GPU (jak sie domyslam jest w stanie spoczynku) sa moim zdaniem za wysokie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastę kup jakąś lepszą najlepiej, a nie coś pastopodobnego za 5 zł (Arctic Silver V będzie ok). Dodam jeszcze tylko, że mógłbyś spróbować pospinać i poukładać te kable od zasilacza, jak już go wymienisz (koniecznie!). Zwiększyło by to pewnie obieg powietrza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za wersja 8800GTS? Dokładny model poproszę. Przydałoby się z boku lub z przodu zamontować wentylator.

Fortron GHN 400W

Cooler Master Elite 400W BOX

Sprawdź ile watów dostarczy na +12V Fortron, a ile ten CM. Dla ułatwienia zadania podam, że ten drugi tylko 276W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdę sobie w internecie jak zmienia się pastę, kable uporządkuję a zasilacz zmienię jak najszybciej.

dxdiags.jpg

Tu chyba są wszystkie informacje o modelu karty graficznej mam nadzieję.

Co do sprawdzenia ile watów dostarczy Fortron na +12V to czytam to i czuję się jak na tureckim kazaniu. Wybaczcie moją niewiedzę ale naprawdę się na tym nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie były słowa kierowane do Ciebie, a do adama1415 ;). Chodzi o to, że nowsze komputery obciążają głównie właśnie linię +12V zasilacza, więc ten powinien mieć ją dosyć mocną.

Znajdę sobie w internecie jak zmienia się pastę

Znajdź sobie w mojej sygnaturce :).

Mógłbyś zrobić zdjęcie karty? Albo z faktury spisać model? Chodzi o coś takiego: Gainward GTX260 Golden Sample.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...