Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EzioPL

100 % użycie procesora v2 by EzioPL

Polecane posty

Witam . Ponownie piszę temat , w którym mam problem z procesorem . Od razu mówię , iż to nie może być problem zasilacza , gdyż przez 2 lata od zmiany kilku podzespołów nic się z nim nie stało . Użyłem programu Hijackthis , aby sprawdzić logi . Oto one : Logi . Chciałbym powiedzieć jeszcze , że coś nie podoba mi się plik svchost.exe . Mógłby mi ktoś wytłumaczyć , co ten plik wykonuje ?

Bardzo Proszę o pomoc ;)

PS : Od razu mówię , że zmiana procesora i zasilacza nie idzie w grę .

Procek : Intel Celeron 2.53 GHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać Swoją pełną konfigurację sprzętową + dokładniejszy opis problemu, ponieważ część osób (w tym ja :)) nie pamięta Twoich wojen z procesorem. ;)

Co do svchost (nazwa procesu hosta dla usług uruchamianych z bibliotek DLL) - włącz menadżera zadań oraz wybierz opcję Pokaż procesy wszystkich użytkowników. Wśród dużej liczby procesów znajdź svchost (będzie ich kilka, nie jeden!), wybierz jeden, naciśnij PPM i wybierz opcję Otwórz lokalizację pliku. Jeśli pokaże się taka: C:\WINDOWS\system32\svchost.exe - wszystko jest okej. Jeśli będzie inna - kasuj, ponieważ to zwykły trojan lub inne paskudztwo. Nie muszę dodawać, że sprawdź takim samym sposobem resztę procesów svchost.exe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, jaki masz procesor nie ma nic do rzeczy. Problem lezy w systemie (bledy, robaki, itd).

Wrzuc na forum wyniki z tasklist /svc (Start --> Uruchom --> cmd --> wpisac komende). Dodatkowo prosze wrzucic na forum logi z OTL. Skad to sciagnac - google prawde ci powie.

Dodatkowo wrzuc na forum log z Malwarebytes. Jakiego masz antywirusa i firewalla?

I podaj pelna konfiguracje sprzetowa lacznie z zasilaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej , najpierw mój sprzęt :

Karta Graficzna : GeForce Nvidia 8600 GTS

Pamięc : 2 GB

Procesor : Intel Celeron 2.53 GHz

Zasilacz : Logic LC-B350 ATX

Co do svchost.exe , to nie ma takiej opcji jak "Otwórz lokalizację pliku" . Są tylko : " Zakończ Protest ","Zamknij Drzewo Procesów" , " Debuguj " i "Ustaw Priorytet" .

Co do komendy z tasklistem to nic mi się nie pokazuje :?

Tutaj Logi :

OTL - czysto

Malwarebytes - czysto

HiJackThis - już podałem

A co do temperatury , to nie wiem gdzie mogę ją sprawdzić .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturka .

Mam też pytanko co do OTL . Co mam ustawić , żeby zobaczyć logi bo po wcześniejszym sprawdzeniu nie widziałem notatnika z logami ...

Pytanie co do zasilacza : Sevardzie , Czy mógłbyś mi znaleźć odpowiedni zasilacz i podać cenę ? Prosiłbym o jak najniższą cenę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej sie nie da: Cooler Master Elite 400W BOX
Rzeczywiście tani, ale moim zdaniem niezbyt dobry. Oczywiście lepszy CM od FSP, niż to co autor tematu teraz ma :). Jeśli da się dołożyć do Fortrona 400GHN, to polecam. Jeśli nie, to można brać CoolerMastera, choć mocarzem to on nie jest i po sporym upgradzie może nie wystarczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. co do ceny to myślałem nawet o 100-200 zł , bo zamierzam sprzedać Nintendo DS i zarobię na nim jakieś 300 zł , więc max 200 zł mogę przeznaczyć ;) . A może jakiś procesor wam się uda dobrać z zasilaczem ?

@Morfoneusz - co do obudowy to jak się sprawdza nazwę lub coś , bo tu nie ma żadnego opisu ani nic ;d . Po prostu jest szara xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierajac tego CM zakladalem, ze autor tematu nie bedzie robil upgradu o czym nie wspomnialem... Ja wiem, ze ten zasilacz to mocarzy nie nalezy i moze okazac sie niewystarczajacy do przyszlej rozbudowy, ale do tej konfiguracji w zupelnosci starczy.

Jesli cie stac, to jak najbardziej, doloz do Fortrona GHN 400W, ktory kosztuje 170zl (+/- 5zl) i jest zdecydowanie lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierajac tego CM zakladalem, ze autor tematu nie bedzie robil upgradu o czym nie wspomnialem...
Wiadomo, gdybyś wspomniał, to nie byłoby tematu :).

doloz do Fortrona GHN 400W, ktory kosztuje 170zl (+/- 5zl) i jest zdecydowanie lepszy.

Popieram, ale... Znalazłem wersję 500-watową za 187.89 zł-KLIK KLIK. Ale autor musiałby sprawdzić sam opinie o sklepie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi czyste. Widać jednak błędy powodowane usługami MS. Winna może być praktycznie każda usługa, ale na początek spróbuj wyłączyć aktualizacje automatyczne i zobacz jak to będzie wyglądało. Warto też wyłączyć usługi, z których nie korzystasz. Twój komp demonem wydajności nie jest, więc może to mu dać niezłego kopa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rzeczy niepotrzebne są powyłączane , ale ciągle jest wysoki poziom zużycia . Teraz np . to firefox strasznie obciąza procesor . A bez zmiany zasilacza nic sie nie da zrobić ? Bo jakoś przez długi czas było wszystko w porządku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się jednak wykonać tych testów . A więc proszę o ostateczne podanie mi zasilacza którego muszę kupić ;) . Prosiłbym o taki , żeby mi starczyło na jakieś 6-8 miesięcy ;) . Najlepiej bez kupowania procesora do tego .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeśli w niedalekiej przyszłości zamierzasz zrobiź ostrą modernizację komputera no to OCZ ModXstream 500W, a jak nie to w zupełności wystarczy na rok-dwa wyżej wymioniony przez kolegę Fortron (a jak chcesz ciąć koszty to CoolerMaster 400, albo 460W o 50zł tańszy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...