Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jokerq

Ściąganie gier z Chomikuj

Polecane posty

Witam. Mój kolega sądzi, że ściągnie gier z Chomikuj jest legalne, bo co miesiąc wysyła smsy by mieć możliwość pobrania większej ilości GB. Nie daje się przekonać, że jest to nielegalne. Twierdzi, że płaci za ściąganie i nie jest to piracenie. Czy moglibyście mu powiedzieć bolesną prawdę? Mi nie wierzy, może wam uda się go przekonać.

@Filo93

Ekhm, wiem o tym. Powiedzcie mu po prostu, że jest to nielegalne. Prześle mu wtedy link.

@Raju

Mówiłem. Odpowiedział, że są za drogie. I on śmie mówić, że nie piraci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój kolega płaci nie za grę a jedynie za ilość GB jakie ta gra zajmuje. Nie płaci twórcom gier, to tak jakby kupił czystą płytę DVD. Zapłacił za miejsce (ilość GB jakie zajmuje gra) ale nie za zawartość (pomysł i wykonanie gry)

@jokerq To ja prościej wytłumaczyć nie umiem, tu chyba trzeba argumentów kalibru bomby atomowej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Rapidzie też można wykupić konto premium i ściągać bez limitów, co wcale nie oznacza, że gry, które "zdobędzie się" w ten sposób są legalne. Kiedyś (może teraz też) można było kupić piraty na płytach po cenie niższej niż w sklepie, lecz też były pirackie. To, że ktoś pobiera opłatę, wcale nie oznacza, że oprogramowanie jest legalne. Możesz powiedzieć koledze, że pieniądze, które wydaje na Chomika, może przeznaczyć na oryginalne gry - wyjdzie mu to na lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które wrzucają wszelakie rzeczy na tenże serwis piracą. A to, że twój kolega płaci za to, to tylko zachęca do dalszego wrzucania różnych rzeczy. Jedynie co on może pobierać to tzw. Homebrewy, czyli gry robione w zaciszu domowym i pozwalanie na ściąganie. Ja się dziwie czemu on ściąga płacąc....Pewnie wysłał tyke SMS'ów, że spokojnie mógłby kupić pare premierówek w sklepie.

Powiedz koledze, że policja niedługo zapuka do jego drzwi^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem mu dokładnie to samo, dzięki, że też to napisaliście. Przynajmniej mu przemówiłem do rozumu. ;)

EDIT

Ja się dziwie czemu on ściąga płacąc....Pewnie wysłał tyke SMS'ów, że spokojnie mógłby kupić pare premierówek w sklepie.

Ma pewien układ z mamą. Nie chce mi się mówić o co dokładnie chodzi. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz. To jest głupota. Jeżeli nie ściągasz gier z serwisu producenta np. EA-Store to piracisz. A czy z chomikuj czy z rapida to nie ma znaczenia. Po prostu kradniesz.

EDIT: Od tego masz płytę aby mieć na niej dane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i trafiłem na taką perełkę

,,Opłaty związane z Kontami i usługami płatnymi w Serwisie obejmują jedynie koszty hostingu i transmisji danych oraz wynagrodzenie Usługodawcy, w związku z czym uiszczenie tych opłat nie daje Użytkownikowi uprawnienia do korzystania z jakichkolwiek usług świadczonych przez inne podmioty, jak również korzystania z cudzych treści, chociażby treści te zostały umieszczone w Serwisie."

Wychodzi na to że jednak piracisz.

PS: Punkt 9 regulaminu portalu z którego ,,legalnie" ściągasz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jedno pytanie. Dominik powiedział, że jeśli ktoś kiedyś piracił i nawet, gdy nie ma już na komputerze ani poza nim nic pirackiego, to nadal jest piratem. Bo ściągał kiedyś. Moim zdaniem jest to bzdura, moglibyście mu i to wytłumaczyć?

EDIT Powiedział też, że to jest jak narkomania... Jeśli raz się w tym zatraciło, to siedzi się w tym do końca życia. Ja osobiście się z tego śmieję. :D LOL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek ma prawo się zmienić, jeśli w swoich działaniach dostrzega zło i odcina się od tego to nie należy go winić za ,,grzechy przeszłości", ten człowiek na pewno będzie próbował odkupić wcześniejsze winy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes piratem poniewaz nie legalnie przetrzymywales pliki na swoim komputerze !!! sadzisz ze to wcale nie znaczy ze jestes piratem poniewaz usunoles wszystko a wiec ktos sprytny poprostu moglby sciagac przechodzic i usowac ale jest jeden minus jezeli policja sie do ciebie przyczepi nie bedzie to mialo znaczenia czy sciagales przed dwoma godzinami czy 2 miesiace temu poprostu posiadales nie legalnie pliki

PRZEMYŚL TO!!!!!!!!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co powiem tak: nie mam żadnego pirackiego oprogramowania na komputerze. Innymi słowy nie jestem piratem.

I powiem tak: kiedyś miałem pirackie oprogramowanie na komputerze. Innymi słowy BYLEM piratem.

Morał z tego taki, że pirat ze mnie nijaki. :)

Teraz ludzie, proszę o ocenę kto mówi sensowniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to ma być niby historyjka adekwatna do naszego sporu?

Odpowiem ci: nie. Jednak jest jeszcze jedna różnica. Grę mogę odkupić, życia nie.

DOWN

Tak, a na GG mi mówisz, że ja nie mam argumentów. Lepiej najpierw zrozum sens moich postów. Następnie pomyśl. I na końcu możesz przyznać mi rację. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...