Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 07/2010 zawartość

Polecane posty

Początek wakacji, których szczerze wam zazdrościmy, to dobra okazja, by zapoznać się z najnowszym numerem CDA, który do sprzedaży trafi 6 lipca 2010. Większy niż zwykle (o 16 stron), w starej cenie (14,99 zł), z DVD9 napchanym po brzegi rozmaitym dobrem będzie na pewno znakomitym dopełnieniem kolejnego wolnego dnia?

W piśmie dominują targi E3. Na ponad 30 stronicach znalazła się nie tylko obszerna relacja z targów, pełna jak zawsze ciekawostek i zdjęć atrakcyjnych hostess, ale i przegląd 45 naszym zdaniem najciekawszych prezentowanych tam gier. Nie oznacza to jednak, że na E3 świat i CDA się kończy. Pograliśmy też w bety najnowszego Medal of Honor oraz APB ? i jedna z tych gier zapowiada się ? niestety ? na małą katastrofę. Która? Za co? Tego już dowiecie się sami 6 lipca.

Wśród recenzji należy wyróżnić grę z City Interactive ? Sniper: Ghost Warrior, gdyż jest to pierwsza wysokobudżetowa gra akcji tej firmy, hulająca do tego na Chrome Engine 4. Wzbudziła troszkę kontrowersji w redakcji, co widać po gamewalkerze, ale ogólnie jesteśmy na tak. To samo można powiedzieć o Blur i Singularity. Ale najwyższą ocenę w numerze i znak jakości dostała? zupełnie inna gra. Która? Eee? i tak nie zgadniecie, więc nie będę psuł wam niespodzianki. Sami byliśmy zdziwieni. :) W ogóle recenzje, jak na czas wakacyjnego zastoju, całkiem ładnie dopisały, bo oprócz wymienionych są SBK X, najnowszy Runes of Magic, Black Mirror II, Disciples III: Odrodzenie, zaskakująco dobra Transformers: Wojna o Cybertron, parę nawiązań do klasyki (Alien Breed: Impact, Jolly Rover), trzy egranizacje (Shrek Forever After, Toy Story 3, Iron Man 2), jedna kaszana (3D Hunting 2010), znakomita bijatyka (UFC Undisputed 2010), znakomicie frustrujące poziomem trudności action RPG (Demon?s Souls), piłka nożna (Pure Football) i jeszcze więcej. Nie zabraknie i gier kontrowersyjnych (Harvester ? jedna z najbrutalniejszych gier swoich czasów, chociaż przygodówka), i wiecznie żywych.

W publicystyce mamy przegląd gier, które zapowiadały się dobrze (i bardzo dobrze), ale nigdy ich nie ujrzeliśmy. Pokazujemy też, że za pomocą gier/grania można zdobyć ciekawą pracę. I nie testera gier czy redaktora pisma o grach, a normalną, zwyczajną pracę? Poznacie też historię faceta, który bawi się w tworzenie replik przedmiotów, które znamy z gier.

W dziale sprzętowym test aparatów kompaktowych dla początkujących i zaawansowanych. Tym pierwszym pokazujemy przy okazji, na co warto patrzeć, gdy szuka się DOBREGO sprzętu. Są też testy najnowszych kart graficznych, porównanie dysku SSD z klasycznym, przyjrzymy się również dyskom przenośnym, słuchawkom, myszkom? i masie innych rzeczy. Sprawdzamy także, jak sprawuje się nowy Microsoft Office.

A jak już się nasycicie czytaniem, to zapraszamy na naszą płytę DVD, na której znajdziecie trzy pełne wersje gier: symulację żołnierza na współczesnym polu walki (Ghost Recon Advanced Warfighter), ciekawe połączenie strategii ze zręcznościówką, osadzone w realiach II wojny światowej na Pacyfiku (Battlestations: Midway). Obie gry w polskiej wersji językowe, z trybem multi. Do tego ścigałka Ford Racing 3. Na płycie również bonusy, materiały z E3 i masa innego smakowitego stuffu (gameplaye, modulator itd.).

A to wszystko za 14,99 zł i od 6 lipca 2010. Zapraszamy do lektury!

#########################GRY

Temat Numeru: E3 ? Relacja

E3 ? Przegląd gier

Arcania: Gothic IV

Assassin's Creed Brotherhood

Bulletstorm

Crysis 2

Dead Space 2

Deus Ex: Human Revolution

DJ Hero 2

Driver San Francisco

Dungeon Siege 3

Enslaved: Odyssey To the West

Fable III

FEAR 3

Final Fantasy XIV

Gears of War 3

Guitar Hero: Warriors of Rock

Homefront

Jumpgate: Evolution

Kane & Lynch 2: Dog Days

Killzone 3

Lord of the Rings: War in the North

Mafia II

Majin and The Forsaken Kingdom

Mortal Kombat

Need for Speed: Hot Pursuit

NeverDead

Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned

Portal 2

Red Faction: Armageddon

Shaun White Skateboarding

Shogun 2: Total War

Sid Meier's Civilization V

Spec Ops: The Line

Spider-Man: Shattered Dimensions

Splatterhouse

Star Wars: The Force Unleashed II

Star Wars: The Old Republic

Test Drive Unlimited 2

Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier

Tron: Evolution

True Crime Hong Kong

Twisted Metal

Vindictus

Warhammer 40,000: Dark Millenium Online

Warhammer 40,000: Space Marine

XCOM

Już graliśmy:

Medal of Honor

APB

####Recenzje

Sniper: Ghost Warrior

Blur

The Sims 3: Kariera

Singularity

Black Mirror II

M.U.D. TV

SBK X: Superbike World Championship

Rocket Knight

Shrek Forever After: The Game

Transformers: Wojna o Cybertron

Disciples III: Odrodzenie

Toy Story 3

Ghost Pirates of Vooju Island

Runes of Magic: Chapter III ? The Elder Kingdoms

Alien Breed: Impact

Jolly Rover

3D Hunting 2010

Demon's Souls

UFC Undisputed 2010

Pure Football

Iron Man 2

Metal Gear Solid: Peace Walker

##########Publicystyka

Gry, których nie będzie

Gry wiecznie żywe: Sacrifice

Gry kontrowersyjne: Harvester

Gram, więc pracuję

Big Daddy rodem z piwnicy

#############INNE

Na Luzie

Gadżet 2010

Action Redaction

Prenumerata

Na DVD

######## SPRZĘT

Info

######## Megatest

Aparaty na wakacje

######## Testy

Karta graficzna Zotac GeForce GTX 480 AMP! Edition

Karta graficzna Zotac GeForce GTX 470 AMP! Edition

Karta graficzna Sapphire Radeon Toxic HD 5870 2 GB

Myszka Logitech G500 Gaming Mouse

Myszka Roccat Pyra Mobile Gaming Mouse Wired

Koncentrator sieciowy Iomega iConnect Wireless Data Station

Odtwarzacz multimediów Asus O!Play Air

Miniprojektor Sapphire Mini Projector 101

Kamerka internetowa Microsoft LifeCam HD-5000

Dysk SSD Intel X25-V 40 GB

Dysk sieciowy WD My Book World Edition

Dysk przenośny USB 3.0 Transcend StoreJet 25D3

Microsoft Office 2010 przed premierą

###############ZAWARTOSC DVD

####Pełne wersje

Battlestations: Midway PL

Ghost Recon Advanced Warfighter PL

Ford Racing 3

####Galerie E3 2010

Assassin?s Creed Brotherhood

Civilization V

Crackdown 2

Crysis 2

Dead Rising 2

Driver: San Francisco

Gran Turismo 5

Killzone 3

Knights Contract

Lost Horizon

Marvel vs Capcom 3

MotorStorm: Apocalypse

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 2

NeverDead

PES 2011

Red Faction: Armageddon

Test Drive Unlimited 2

The Agency

Tom Clancy?s Ghost Recon: Future Soldier

Tom Clancy?s H.A.W.X. 2

TRON: Evolution

Vanquish

Warhammer 40,000: Dark Millenium Online

Warhammer 40,000: Space Marine

####Galerie

Blur

Transformers: Wojna o Cybertron

####Gameplaye

Blur

Rocket Knight

####Na luzie

Obrazki

ScreenShock

####Bonus

Action Mag 130

Barrow Hill ? alternatywny poradnik

FAQ ? wersja 3.3

Fotosmuggler

Tapety

Tawerna RPG 130

####Modulator

Ghost Recon Advanced Warfighter PL

Wymagania:

Windows XP/Vista/7,

procesor 2,8 GHz,

1 GB RAM,

grafika 256 MB, SM 3.0,

4,8 GB na dysku twardym

Gatunek: taktyczny FPS

Producent: GRIN

Ocena w CDA: 8 (07/06)

Średnia ocen w sieci: 82%

Multiplayer: tak

Podobne gry: Full Spectrum Warrior, Close Combat: First to Fight

Battlestations: Midway PL

Wymagania:

Windows XP/Vista/7,

procesor 2 GHz,

1 GB RAM,

grafika 64 MB, SM 1.3,

5,5 GB na dysku twardym

Kategoria: akcja/sim/strategia

Producent: Eidos Interactive

Ocena w CDA: 8 (04/07)

Średnia ocen w sieci: 80%

Multiplayer: tak

Podobne gry: Destroyer Command

Ford Racing 3

Wymagania:

Windows 98/XP/Vista/7,

procesor 800 MHz,

128 MB RAM,

grafika 32 MB RAM, SM 2.0,

280 MB na dysku twardym

Gatunek: wyścigi

Producent: Empire Interactive

Ocena w CDA: brak

Średnia ocen w sieci: brak

Multiplayer: split screen, LAN, internet

Podobne gry: World Racing, Superstars V8 Racing

post-4-1278053042_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, wiedziałem, że ten numer będzie dobry, w końcu E3 i recenzje paru wyczekiwanych gier (Sniper: Ghost Warrior, Singularity) Ale to, co jest, przeszło moje oczekiwania. przegląd 45 gier z E3?? Będzie co czytać, w recenzjach też dobrze, a w publicystyce same "smakowite" teksty. A na płycie tez nieźle, choć raczej w nic nie zagram, mam za dużo gier zostawionych w połowie, lub wcześniej. Tak, czy inaczej - numer wspaniały

@Edit - O, jestem pierwszy! No nie myślałem, że się wyrobię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

Całkiem nieźle, chyba kupię CDA. Brawo! Tylko żeby ten przegląd E3 nie był za nudny, najbardziej denna jest publicystyka, wysłuchiwanie przez 15 stron o tym jaka gra rozczarowała a jak zyskała sympatie mnie nie interesuje ; nudy. Teraz znowu smęty, cóż jakoś nie podszedł mi ten dział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle, chyba kupię CDA. Brawo! Tylko żeby ten przegląd E3 nie był za nudny, najbardziej denna jest publicystyka, wysłuchiwanie przez 15 stron o tym jaka gra rozczarowała a jak zyskała sympatie mnie nie interesuje ; nudy. Teraz znowu smęty, cóż jakoś nie podszedł mi ten dział.

Wydaje mi sie, ze mocno tutaj krzywdzisz ten dzial, gdyz nie jest to nieustanny ranking "jaka gra mi sie podoba, a jaka nie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

Wiesz, może masz rację, może nie obczaiłem bakcyla, ja rozumiem że Nie jesteście robotami, i przez te lata nie będziecie tworzyli CDA w ten sam sposób ale zauważyłem że Publicystyka nie jest skierowana do mnie. Test darmowych antywirusów pominę, to świetny sposób na to żeby przy okazji polecić coś przy okazji samych gier, natomiast nie podobają mi się farmazony o tym jaka gra rozczarowała a która nie, teraz jest która miała powstać ale z jakichś powodów tego nie zrobiła. W ogólnym rozrachunku to moja sugestia, ale trochę szkoda że artykuły nie podobają mi się a zajmują sporą część jakby nie patrzeć CDA.

Ale chyba jeszcze się wstrzymam zanim przeczytam CDA. Uprzedzenia mogą mylić prawda ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, może masz rację, może nie obczaiłem bakcyla, ja rozumiem że Nie jesteście robotami, i przez te lata nie będziecie tworzyli CDA w ten sam sposób ale zauważyłem że Publicystyka nie jest skierowana do mnie. Test darmowych antywirusów pominę,

Ale to nie byla publicystka...

natomiast nie podobają mi się farmazony o tym jaka gra rozczarowała a która nie, teraz jest która miała powstać ale z jakichś powodów tego nie zrobiła.

No coz, w pismie dla graczy tematy okologrowe to chyba normalka. Ale tez sa np. historie komputerow i developerow, historia wirusow komputerowych, czy teksty o systemach zabezpieczen gier. itd

I co NIC z tego ci nie pasuje? No to JAKICH tekstow tam oczekujesz?

W ogólnym rozrachunku to moja sugestia, ale trochę szkoda że artykuły nie podobają mi się a zajmują sporą część jakby nie patrzeć CDA.

Gora 10%...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast nie podobają mi się farmazony o tym jaka gra rozczarowała a która nie

Argument równie bzdurny co "nie lubię telewizji, bo kiedyś na którymś kanale leciał taki film, który mi się nie podobał".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

Szczerze ? Dobrze, np. coś o internecie: jakie strony polecacie na temat gier, komputerów, podróże itd.

Artykuł np. o tym w jaki sposób ludzie modyfikują swoje komputery, jakie zwariowane pomysły mogą mieć. Tekst o np. rekordach w graniu na konsoli , komputerze, dziennik gracza z weekendu, czasem takie zwykłe i luźne teksty, bo ja mam dość testów i historii komputera, bo na codzień siedze w serwisie o PC.

Natomiast nie mówię że to ma być 100 %, raczej 1-2 strony a reszta mogłaby zostać jak była.

15 stron w plecy to wydaje się tylko 10 %.

Dobra, widzę że zaczyna się obleganie mojej osoby, że chyba dotknąłem twórców, lub że to nie możliwe że nie podoba mi się publicystyka, jak to możliwe ??!! To sobie chyba odpuszcze CDA. i tyle proste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest słabo... Piąta płytka z rzędu zostanie podarowana bratu, ponieważ dwa pełniaki z CD-Action już mam. Dlaczego tak się dzieje? Bo ostatnio wszystkie gry jakie dajecie to gry ze starej kolekcji klasyki które można było dawno kupić za 5-7 zł...

Tekstowo jest fajnie, relację z E3 na pewno przeczytam. Ostatnio jednak ciężko mi idzie z czytaniem CDA. Już nie to co kiedyś.. AR nie bawi, Na luzie nie bawi, recenzje... tutaj bywa różnie.

Coraz bardziej odpowiada mi z postępującym wiekiem styl PLAY-a (wiem, dziwne). Po prostu tam z pierwszego zdania recenzji dowiem się czy gra jest dobra czy nie, nie muszę tego szukać na czterech stronach recki.

Gdyby nie prenumerata, to prawdopodobnie obywałbym się już pół roku bez CD-Action

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? Dobrze, np. coś o internecie: jakie strony polecacie na temat gier, komputerów, podróże itd.

Artykuł np. o tym w jaki sposób ludzie modyfikują swoje komputery, jakie zwariowane pomysły mogą mieć. Tekst o np. rekordach w graniu na konsoli , komputerze, dziennik gracza z weekendu, czasem takie zwykłe i luźne teksty, bo ja mam dość testów i historii komputera, bo na codzień siedze w serwisie o PC.

Natomiast nie mówię że to ma być 100 %, raczej 1-2 strony a reszta mogłaby zostać jak była.

A nie uwazasz, ze to bardziej jednak pasuje do PCF czy jakiegis pisma sprzetowego? No ale przyjete do wiadomosci

15 stron w plecy to wydaje się tylko 10 %.

CDA jest jak szwedzki stol - podchodzisz i z duzej ilosci dan wybierasz te, co ci smakuja, a nie narzekasz, ze sa tam TEZ dania, ktore TOBIE nie pasuja.

Dobra, widzę że zaczyna się obleganie mojej osoby, że chyba dotknąłem twórców, lub że to nie możliwe że nie podoba mi się publicystyka, jak to możliwe ??!! To sobie chyba odpuszcze CDA. i tyle proste.

Ojej, urazona duma? Jak smielismy sie nie zgodzic z twoja opinia, zapytac o konkrety, i takie tam. No zgroza i po prostu olewanie i mobowanie biednego forumowicza naraz. A jesli chcesz CDA sobie odpuscic to to zrob, a nie gadaj, ze to zrobisz. Tez proste.

ej smuggler czy na okladce sa jakies bajery w stylu tego wilka na okladce z wiedzmina 2?

Sa.

Coraz bardziej odpowiada mi z postępującym wiekiem styl PLAY-a (wiem, dziwne). Po prostu tam z pierwszego zdania recenzji dowiem się czy gra jest dobra czy nie, nie muszę tego szukać na czterech stronach recki.

Przypomniala mi sie kiedys taka wypowiedz pewnej pani w radiu, ktora mowila mniej wiecej:

- Ja tam nie lubie tych anszych politykow, gadaja tak, ze nie mozna zrozumiec, nie to co Lepper, co przyjdzie i od razu mowi kto i ile ukradl...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

Kupię. :tongue:

Urażony nie jestem, nie mam 5 lat, zresztą kończę temat, myślę że przekonaliście mnie, a o 10 kartek nie potrzebnie tyle hałasu. Tylko nie mówcie że ja go zacząłem, dałem fakty, a robienie ze mnie nastoletniego buntownika nie jest miłe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz 6 llipca :) Najbardziej ciekawi mnie oczywiscie obszerny artykuł z E3 ciekaw jestem co tam sie działo.. :) z recek to hmmm napewno pure football zawsze to jakas odskocznia od Fif i Pesow a i Blur , ktory moze okazać sie pogromca split second velocity ;p az nie mgoe sie doczekac ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... bardzo ładna okładka.

Mam nadzieję, że z relacji targów E3 dowiemy się jakiś nowych rzeczy, bo o wielu informacjach można było przeczytać w internecie.

W recenzjach może nie ma jakiegoś wielkiego hitu, ale jest kilka solidnych (opieram się na tym co czytałem w zapowiedziach) gier. I to wystarczy.

Publicystyka też zapowiada się obiecująco.

Koniec z wakacyjną nudą! ; ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię. :tongue:

Urażony nie jestem, nie mam 5 lat, zresztą kończę temat, myślę że przekonaliście mnie, a o 10 kartek nie potrzebnie tyle hałasu. Tylko nie mówcie że ja go zacząłem, dałem fakty, a robienie ze mnie nastoletniego buntownika nie jest miłe.

Nikogo nie obrazam, jeno polemizuje. :)

Bardzo Drogi Smuggu chciałbym sie jeszcze zapytac czy w tym numerze będzie troche dłuzszy wstępniak.czy kiedykolwiek dłuzszy powroci?kazdemu podobał sie taki początek cda:)

Nie kazdemu... inaczej wstepniak by nie zniknal. Ale ta strona nie zginela przeciez... czyli jest na niej cos innego, o grach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniala mi sie kiedys taka wypowiedz pewnej pani w radiu, ktora mowila mniej wiecej:

- Ja tam nie lubie tych anszych politykow, gadaja tak, ze nie mozna zrozumiec, nie to co Lepper, co przyjdzie i od razu mowi kto i ile ukradl...

W sumie można porównać nasze pisma do zachodnich podobnie jak naszą politykę do zachodniej. Daleko idąca różnica w profesjonalizmie na niekorzyść naszych, niestety.

W obu pismach wkurzają mnie inne rzeczy, jak Bronek i Jarek, ale myślę jednak że z wiekiem po prostu recenzje gier mniej mnie ekscytują i czytam recenzje tylko tych gier, których kupno rozważam. W tym numerze będzie to tylko Disciples III

Z reguły nie chce mi się czytać czterech stron o grze która mnie nie interesuje. A półtorej strony w Playu jak najbardziej :D Jeżeli recka mnie zaciekawi, to wtedy ruszam do CDA żeby poszerzyć nieco wiedzę o tytule. Całkiem nieźle się w sumie uzupełniacie pod tym względem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograliśmy też w bety najnowszego Medal of Honor oraz APB ? i jedna z tych gier zapowiada się ? niestety ? na małą katastrofę. Która? Za co? Tego już dowiecie się sami 6 lipca.

Przykro mi to mówić, ale po tym co widziałem na tvgry.pl stawiam że to Arcania... ;/ niestety wydaje się, że gra wygląda całkiem inaczej niż na screenach.

A co do pisma, jak zawsze świetne i jest (bardzo) dobrze. Chociaż trzeba przyznać ze konkurencja zaczyna mocno naciskać :P ale na konkurencji tylko skorzystamy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna okładka, sporo recenzji, na pewno będzie co poczytać i w co pograć w deszczowe dni :)

Swoją drogą - ciekawe czy SW:TFU 2 będzie tak samo nieudaną konwersją z konsol jak jedynka... No cóż, czekamy do wtorku :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...