Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Stradu

Karta WLAN

Polecane posty

Witam, szef udostępnił mi hasło do swojego internetu i chce ściągać go przez wifi za pomocą karty WLAN. Mój szef mieszka ode mnie jakieś 150-200 metrów.

Chciałbym z wami wybrać taka karte ale jestem w tym temacie zupełnie zielony.

Myślałem o czymś takim:

http://www.allegro.pl/item1088227075_tp_li...ghz_54mbps.html

i taka antena

http://www.allegro.pl/item1096860617_aw1_a...dst_magnes.html

Nie wiem, możne wy mi coś zaproponujecie ? (liczę na to :smile: )

PS. Pracuje w Niemczech, nie wiem czy to ważne ale pisze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka antena nada się ale w warunkach domowych. Jeżeli ktoś mieszka 100 m dalej to potrzebujesz 2 anteny np. panelowe. 1 podłączoną do niego do AP lub routera a 2 podłączona u ciebie do AP lub routera. Masz AP lub router ? Potrzebujesz go i 2 anteny panelowe lub kierunkowe o sporym zysku. Dużo przeszkód między tymi dwoma budynkami będzie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chce nic u niego montować. Jego syn dal mi hasło a on niemożne o tym wiedzieć ;]

Chce po prostu wystawić antenę za okno i ściągać. Czy to możliwe?

A obok mnie jest McDonal's ktory udostepnia internet (wifi).

Także jakby nie wypaliło tamto to przez Donalda :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszka za daleko. Anteną normalną nic od niego nie ściągniesz. Jeżeli chcesz kupić panelową to muszą być podłączone 2. Zwykłą dookolną raczej nie da rady ze 150m ściągnąć sygnał. Choć możesz kupić tą co proponowałeś. Z Maka powinno ściągnąć sygnał skoro nie jest daleko a zobaczysz jak to będzie z tym sygnałem od szefa. Choć skoro ma ustawione hasła na routerze itd. to możliwe, że ma filtrację po MAC'u i cię będzie blokować.

--update--

Jaki masz system ? Bo ostatnio zauważyłem, że sporo ludzi ma problem z tą kartą pod Windows 7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Windowsa XP.

Jak pożyczyłem laptopa od kolegi to miałem normalny dostęp do internetu, dlatego pomyślałem ze wezmę sobie stary komputer i kupie kartę.

No nie wiem mi się wydaje ze 35 zl to nie majątek i warto spróbować, jak myślisz ?

Może inna kartę? Nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę możesz zostawić bo ona nie zmienia nic. Antena nie jest droga (choć z tego co widzę to nie markowa) ale ma spory zysk (jeżeli jest prawdziwy z tego co piszą w opisie). Możesz kupić ten zestaw bez problemu i poszukać sobie sieci. Majątek to nie jest ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...