Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

slomka77

Net mobilny? Jaki?

Polecane posty

Orange free to delikatnie mowiac szajs. Jak glupi wzielem umowe na 2 lata. Place 60 zl mam limmit 4 gb, predkosc wcale nie jest komfortowa. Czasami mi sie zrywa polaczenie (na szczescie to rzadkosc). Jesli musisz juz brac internet mobilny to bierz cos z plusa lub ery ewentualnie z playa. Lecz to tylko moja opinia. Patrz tez na to ze w internecie mobilnym masz limit sciagania danych co zbyt wygodne nie jest ......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę internet bezprzewodowy przydaje się dla ludzi, którzy przeglądają tylko strony internetowe i często jeżdżą gdzieś a dostęp muszą mieć w każdym miejscu. Polska tak naprawdę nie jest obdarzona dobrym zasięgiem zarówno komórkowym jak i sieci bezprzewodowych (praktycznie zasięg identyczny). Ja mieszkam w Warszawie i nie mam np. zasięgu z Ery dobrego. Idę 5 kroków dalej i mam zasięg w 3G full kresek. Tak więc podobnie jest z internetem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo zasięgu właśnie,

możecie mi wytłumaczyć o co w tym w ogóle chodzi.

Np. Orange na swojej stronie chwali się że korzysta z unikalnej technologii CDMA,

co to tak naprawdę znaczy dla przeciętnego użytkownika internetu mobilnego?

Czym to się różni od np. wspomnianego wyżej 3G?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to mniej więcej tyle, że w internecie bezprzewodowym odeszli od korzystania z technologii CDMA a przerzucili się na nowocześniejszą z USA. Z 3G to ma niewiele wspólnego. To taki dużo bardziej rozwinięty GSM. W teorii miał poprawić osiągi i zasięg. Praktyka ? No cóż. Może jakaś różnica jest ale czy duża ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc.

Postanowiłam wziąć sobie Orange Free na testy.

Po głębszej analizie najbardziej opłaca mi się skorzystanie właśnie z ich usług ( jak podpisze umowę będę dostawać dodatkowo 30zł miesięcznie na połączenia)

więc jak już mam u nich telefon, to zawsze jakiś kolejny bonus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...