Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Altair47

Logitech Chillstream- Problem z lewą gałką

Polecane posty

Witam. Od niedawna (paru dni) jestem szczęśliwym (no, prawie...) posiadaczem pada Logitech Chillstream. Otóż ma on jedną irytującą wadę- na podstawowych sterownikach wprawdzie w Assassin's Creed (jedynce- odświeżam sobie początek xD) sprawował się świetnie, to w Devil May Cry 4 postać w niektórych kierunkach CHODZIŁA przy wychyleniu maksymalnym lewej gałki. Kalibracja czy reinstalacja zbytnio nie pomaga, wydaje mi się, że zmieniają się tylko kierunki, w których gałka jest "ułomna" (nie jestem pewny, wkurzony jestem ogolnie, więc jutro sprawdze na 100). Znalazłem na necie rozwiązanie, że jakoby pomogą sterowniki XBCD (http://xbcd360guide.50webs.com), jednak i one nie zdały egzaminu. Po ich instalacji wprawdzie postać w DMC biegała zawsze (choć lewy i prawy tigger straciły swoją analogowość ;/, w ogóle nie mogłem przypisać ich do osi Z), jednak to, co wyprawiało w AC (nie mogłem przypisywać przycisków) przechodziło ludzkie pojęcie. Czy zna ktoś jakieś dobre rozwiązanie (poza "kup sobie nowy", nie po to wydałem na Allegro ponad stówę, by teraz go wywalić), żebym mógł zmusić jakoś ten pad do współpracy? Mam Win XP, jeśli to ważne...

Z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego pada gram na oryginalnych sterownikach w DMC4 normalnie chodził . Mam wrażenie że problem nie leży w sterownikach problem miałem tylko 1 w grze Psychonauts czasem w ogóle nie działał pad tzn. gra go nie widziała .

Spróbuj pokombinować coś z ustawieniami w grze . A także możesz ściągnąć program ControlMK jeżeli po ustawieniu w tym programie pad będzie działał to w takim razie nie jest wina pada tylko sterowników jeżeli będzie działał jest to wina sterownikówm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zainstaluj oryginalne sterowniki microsoftu do pada od x360 jako e same pady sa sprzetowo chyba praktycznie identyczne (poza oczywiscie wiatraczkami) bedzie Ci pada wykrywalo wlasnie jako pada od Xa i wszelkie gry zgodne z GfWindows nie powiny meic problemu a i te neizgodne ale w maire nowe tak samo a z niezgodnymi uzywasz xpaddera ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w DMC4 jest piękny program do konfiguracji pada. Wystarczy uruchomić grę ze startera i tam w jedna opcja to właśnie sterowanie. Przynajmniej tak jest w DMC dołączonym do CDA. Pobaw się tym konfiguratorem.

Co do XBCD to przecież w pierwszej zakładce (Xbox) masz świetny soft to zmiany przypisania klawiszy. Wystarczy dla LT i RT zmienić osie na przyciski kliknąć "Apply" i Voila! W drugiej zakładce sprawdzającej powinno wszystko banglać.

Tylko nie proś mnie żebym krok po kroku napisał jak to wszystko zrobić bo w tej chwili jestem jakieś 1200km od swojego pada :P

PS. Co do tej zakładki "Xbox" to nie patrz że jak przyciskasz klawisze to tam w kontrolkach dzieją się cuda. Patrz na nazwy i powinieneś dać sobie radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...